Vibracie motora Renault megan 1.9/75kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

iraq06
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:40
Zdieľať na Facebook

Vibracie motora Renault megan 1.9/75kW

Príspevok od používateľa iraq06 »

Hladal som nejake prispevky,no nic som nenasiel.Preto sa pytam,ci sa niekto nestretol s vibraciami motora u tohto konkretneho motora,Maju tieto Renaulty dvojhmotne zotrvacniky.Tie vibracie nie su male.A ked sa vypne motor,tak sa dost zatrasie.Za odpovede dakujem. :2f93:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No v prvom rade by som si skontroloval zavesenie motora...
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

Nepíšeš či to je benz,alebo diesel a aký rok výroby.Ale najskôr by som pozrel silentbloky uchytenia motora a prevodovky.Mal som kedysi Carismu 98 ,ale tá mala motor Renault 1,9 TDi i prevodovku a tam nebola dvojhmota,ale silentbloky boli riadne rozsekané.Pri vypnutí motora to riadne zatriaslo a zaškrípalo.
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

ja mam ten isty motor aj auto,dvojhmotu nema..budu to silentbloky najskor.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ziadna dvojhmota,sú iba dve možnosti.Silemblok motora alebo prevodovky,v prípade bezchybných silenblokov je vibrácia spôsobená nerovnomerným chodom.Ten môže mať viac dôvodov,príliš nízke volnobežné otáčky,nerovnomerný chod motora pre zlé spalovanie,to už konkrétne treba určiť.
iraq06
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iraq06 »

ivko1 napísal:No v prvom rade by som si skontroloval zavesenie motora...
Takze silentbloky sa mi zdaju moc makke,hlavne ten nad prevodovkou,skusim to pozriet.
Naposledy upravil/-a iraq06 v 11.03.2010 20:52, upravené celkom 1 krát.
iraq06
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iraq06 »

siracisko napísal:Nepíšeš či to je benz,alebo diesel a aký rok výroby.Ale najskôr by som pozrel silentbloky uchytenia motora a prevodovky.Mal som kedysi Carismu 98 ,ale tá mala motor Renault 1,9 TDi i prevodovku a tam nebola dvojhmota,ale silentbloky boli riadne rozsekané.Pri vypnutí motora to riadne zatriaslo a zaškrípalo.
Tak je to 1.9 diesel,r.v 5/2001
iraq06
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iraq06 »

mhlavaty napísal:Ziadna dvojhmota,sú iba dve možnosti.Silemblok motora alebo prevodovky,v prípade bezchybných silenblokov je vibrácia spôsobená nerovnomerným chodom.Ten môže mať viac dôvodov,príliš nízke volnobežné otáčky,nerovnomerný chod motora pre zlé spalovanie,to už konkrétne treba určiť.
Moze teda byt chyba vo vstrekovacoch?Lebo starty su dobre.Obcas ostanu zvysene otacky cca do 1500,potom klesnu.
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

Ak Ti dobre štartuje a motor má pravideľný chod tak vo vstrekovačoch chybu nehľadaj.To by si musel počuť že ide na 3 valce,to by Ti triaslo riadne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných