renault megane 1.9dti 72kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

iiiiiiiiii
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.01.2010 21:43
Zdieľať na Facebook

renault megane 1.9dti 72kw

Príspevok od používateľa iiiiiiiiii »

poprosim o radu svieti mi kontrolka abs a serv.niekedy svieti chvilu a niekedy mi nskoci aj za jazdy.dost ma to znepokojuje.bol som na dignostike a nenaslo ziadnu chybu.hovorili my ze kontakt.poradte mi prosim ako si to mam odstranit a kde.poprosim podrobne ak je mozne pridat nejake foto.za odpovede dakujem.
ma3xkopn
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 22.12.2009 00:27
Bydlisko: Piestany
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma3xkopn »

Skus sa pohrabat na tejto stranke, mozno tam najdes neake schemy, sa zaregistruj a spytaj sa chlapcov Megaňákov ...http://forum.meganeklub.sk/index.php
Ja som len okoloidúci....
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Je možné že maš zanesený krúžok ABS (kovové častice z brzd) , alebo vadný snímač, či poškodenú kabelaž...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V prvom rade,diagnostika ABS je aktuálna v reálnom čase poruchy,inak sa anuluje ,systém sa pri otočení na zapalovanie somodiagnostikuje.Čiže,ak už porucha zanikla,systém sa uvedeie do činnosti ako keby porucha nikdy nebola. Presne ako televízor,kým je nádherný obraz ani najlepší opravár nezistí poruchu,tá v čase hladania musí byť.Zo skusenosti ale doporučím prezrieť konektory ktorým je pripojený kolesový snímač.Proste ideš od kolesa po kábli a príde prvý konektor,rozpojíš vystriekaš Kontoxom,zapojíš späť.Viac nerieš,na ABS krúžky sa vyprdni či sú zastarté či nie,nemá to funkciu vplyv žiadny.Na funkciu má vplyv iba medzerka medzi tým ozubením a čidlom a to či je čidlo dobré alebo nie.Ešte prezri či koleso neprediera káblik čidla,potom mioža raz ísť inokedy nie podla aktuálneho stavu.Snímač vadný určite nie,inak by už nikdy nenabehol,ten ak umre,tak naveky.Preveriť môžeť každý jeden napojením na multimeter,v rozsahu 200 mV bude pri točení kolesom vykazovať že žije.Pripojíš sa v tom preverovanom konektore.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných