Kontrolka žhavenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jakub752
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 11.08.2009 22:03
Zdieľať na Facebook

Kontrolka žhavenia

Príspevok od používateľa jakub752 »

Ahojte.Mám scenic 1,9dci rv 2001 75kw.Začali mi svietiť kontrolka žhavenia + tá oranžová čo je nad nou.Bol som na diagnostike,tam mi povedal že štvrtý vstrekovač ja kaput.Pozeral som čísla vstrekovačov tri sú rovnaké a jedn má iiné číslo.Je to vúbec možné?Podla ktorého mám kúpiť novy vstrekovač.Pri výmene si mám dávať pozor na nieč.o čo by som nečakal?Ešte posledná otázka.Ten vstrekovač je tam na závit? :4012: Ďakujem za odpoveď.
pali-nitra
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 27.11.2009 23:18
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pali-nitra »

Chápem tomu správne chceš si kúpiť nový vstrekovač sa sám ho vymeniť ?
A vieš ktorý je ten štvrtý?
Štvrtý sprava či štvrtí zľava alebo štvrtý v poradí ktorý páli ?
Ešte dobre že to nemáš 6-valcový motor do V ?
Renault 75kw je Comon Rail ak ti odíde jeden vstrekovač je dosť pravdepodobné že rýchlo ho budú nasledovať zvyšné a možno aj čerpadlo.
Skúšal si prečistiť vstrekovače?
Trhá ti už motorom pri súvislej jazde (rovina plyn zľahka keď len udržuješ rýchlosť ) alebo ti stráca výkon poď zátažou ?
jakub752
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 11.08.2009 22:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakub752 »

ďakujem ti za odpoved.Trhá mi už dokonca aj na volnobeh.Občas sa snaží ísť normálne.áno pochopil si to správne chcem si to vymeniť sám.S tym čerpadlom si ma potešil.Na diagnostike mi povedal že je to 4 vstrekovač.Nečistil som ani jeden.Ako by som to mal urobiť a čím.Dík.
pali-nitra
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 27.11.2009 23:18
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pali-nitra »

Trysky môžeš vyčistiť dvomi spôsobmi :

1. Demontuješ ich (ak sa dajú rozoberieš) a dáš do ultrazvuku

2.Špeciálnym aditívom určením na čistenie ComonRailu vyrába ho iba jeden jediný výrobca a táka je aj cena 14€ za 250ml.

Tu máš číslo na Predajcu aditív 0918 77 10 56
jakub752
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 11.08.2009 22:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakub752 »

V sobotu ich vymontujem a asi ich dám skontrolovať na stolicu.Porad mi prosím ťa ako vymontujem kryt v ktorom je umiestnený vzduchový filter.On je vzadu hore nejako pripojený na sanie.
jakub752
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 11.08.2009 22:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakub752 »

Závadu som odstránil.Bol zlý kontakt na vstrekovači.Vymenil som ho a je pokoj.Vstrekovač je Ok. :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 73 neregistrovaných