kontrolka zhaviča

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

feo83
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.11.2009 14:12
Zdieľať na Facebook

kontrolka zhaviča

Príspevok od používateľa feo83 »

poradte mi prosim mam R. Laguna 1.9 diesel, r.v 02 a v poslednom čase mám problém zo zhavičom. Auto sa sprava normalne počas jazdy nemam snim ziadny problem, ale občas a hlavne v poslednom case sa mi počas jazdy rozsvieti kontrolka zhaviča-a neviem preco. automatisky ho bypnem znovu nastartujem a niekedy zhasne a niekedy nie. Preco??
dakujem
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Pozdravujem. Je to obyčajný problém. Niektorý zo žhavičov (alebo viaceré) sú poškodené, alebo je na nich skrat. Auto treba dať na diagnostiku a tá povie presne o ktorý žhavič ide. Oprava aj so žhavičom tak do 20 euro. Problém mohol nastať ak sa motor umýval vysokotlakovým čističom, alebo sa tam nejako dostala voda, alebo žhavič jednoducho dožil.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

camry napísal:Pozdravujem. Je to obyčajný problém. Niektorý zo žhavičov (alebo viaceré) sú poškodené, alebo je na nich skrat. Auto treba dať na diagnostiku a tá povie presne o ktorý žhavič ide. Oprava aj so žhavičom tak do 20 euro. Problém mohol nastať ak sa motor umýval vysokotlakovým čističom, alebo sa tam nejako dostala voda, alebo žhavič jednoducho dožil.
Diagnostika neukáže na konkrétny žhavič,vapkou sa nedá žhavič poškodiť ani vyradiť z činnosti
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Nemôžem za to, že solídnu diagnostiku ľudia v bežnom servise nikdy ani len nevideli....ja chodím do značkového servisu. Na diagnostike napíše: Valec č. 8..ukáže to presne miesto, kde sa to nachádza aj s vyobrazením...samozrejme nejadná sa o diagnostiku domáceho mistra za 1000 euro....takže to by bolo k tomu. druhá vec..auto bolo bez chýb pri predaji jedine čo sa na ňom umýval motor. Potom tam začalo robiť presne tú chybu čo tu pán opisuje. žhavič mi vymenili v garancii samozrejme. natvrdím že to bolo ale tým umytím...možno len vysokým mrazom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 71 neregistrovaných