PORSCHE - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Porsche

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

nie zadávateľ témy nepoznám ťa a ani netúžim, stačí prečítať tvoje príspevky a hneď som v obraze o tvojej realite show.
Uži si v zdravý a napíš ako si pochodil a či si spokojný.

a závisť, no hmmm :40bd: určite si sa trafil lol
audis
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: 08.06.2009 20:43
Bydlisko: Slovensko
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audis »

Dzony, tak nakoniec z toho nic. Chlap chcel po dohode na sume o par hodin spustit dalsie € a necitim sa byt charita. Ale jedno potesilo. kupec, ktory prisiel z prijimacim technikom z jedneho znackoveho servisu si prehliadol a vyskusal auto ako gynekolog, vysledok - este nevidel auto v takom stave pri tolkych km. Len taky debil ako ja predava auto v stave ako keby vyslo vcera z Ingolstadtu :d :D
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

audis - takže klasický výdrbok. Teraz sa zle predávajú autká a supraveným výkonom ešte horšie. Držím palce, aby sa podarilo.
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

audis napísal:Dzony, kamarat moj,
ja sa zajtra rozlucim so svojou masinou a dufam ze trafim dobru 630 alebo 645. Dufam ze ta z toho mojho egoizmu a frajeriny neporazi lebo renault,chevrolet a podobne hjundaje ma ani nenapadli. Som aj na pokeci :d :D
Stary moj, aj ja som nedavno pozeral po 6-ke, ale pri tom osemvalci spominali nejaky problem s O-kruzkom, ci jak sa to vola... A jak to Clarkson v Top Gear-e vysmial (zadnú časť auta) ,odvtedy to nejak neriešim. Momentalne to vidim tak, ze bud si kupim Gallardo alebo nič. Takže to skor vyzera, ze naveky budem mat 320d.

Ale k veci. Tiez nevidim tuzbu vozit sa v lepsom aute ako nieco zle. Myslim, ze treba rozlisit Porsche a Porsche. Určite bude drahšia prevádzka 10 milionovej Carrery GT, ako milionoveho Boxstera. To isté napr. pri BMW. Je rozdiel prevádzkovať 760 iL a 120d.
Keď si vezmem, že na trojke mam reťaz a nie remeň, 16ky kola (nevidim zmysel mať väčšie), obyčajne svetla a nie xenony a motor s nízkym objemom, možem sa prevádzkovým nákladom smiať do ksichtu. Pritom sú ľudia, čo sa trasú pri pohľade na hocijaké BMW, lebo to zákonite musí každého zruinovať... to sú skrachované bláboly...

Osobne si myslím, že prevádzka takého Boxstera nebude nejak brutálne drahá už len preto, že sa mu hovorí aj "porsche pre chudobných". A lacnejšie to bude min. preto, lebo nemá 10 valec ako Carrera GT, ani 8 valec, neviem aké sú tam rozmery pneumatík, ale neverím, že boxster má nejaké 20-ky gumy.... Keďže základná cena je okolo 40 tis. euro, ani havarijná poistka nebude stáť majland... A keďže nema diesel ako spominany cayenne, ani potencialne drahe dieslove opravy nebudeš musieť riešiť. mier
kk520af
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.01.2008 23:39
Zdieľať na Facebook

Nazor

Príspevok od používateľa kk520af »

Zaujimave prispevky:))
Moj nazor.....Porsche cayenne priklad cena-20000eur 2006r.v obcasna udrzba dosticky oleje a pod nic vazne ti neodide kedze to nieje skoda,peugeot a pod a ked sa ti nieco pokazi tak je tolko dielov na nete ze za 1/3 ceny kupis diel z corknutej a si vysmiaty.

A niekto si kupi Skoda Octacia funglac za 22000eur dva roky tlaci peniaze do prehliadok a inych somarin potom sa to zacne kazit kedze to je stredna trieda automobilov kde niesu kladene naroky na kvalitu ale na primeranu cenu pre bezneho klienta...

Vysledok?Pouzite porsche ma v priebehu 4rokov nizsie naklady na udrzbu a servis ako obycajna skoda octavia....a samozrejme vysiu predajnu cenu 10 rocne porsche ako 4rocna octavia:-)))

Odkaz pre nastrocnych a ludi co nemaju ani na feliciu(neobuvajte sa do tohto nazoru)Dakujem pekny den:-) :300f:
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

suhlasi s nim vobec niekto?
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

:d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keďže kto mlčí ten svedčí tak s ním asi súhlasia všetci. Alebo sme tu všetci násťroční čo nemajú ani na Feldu. Alebo je tu ešte tretia možnosť - pochopili sme, že s blbcom je zbytočné sa púšťať do polemiky...
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

MARCCOA napísal:,Veľmy pekne DAKUJEM všetkým za normálne odpovede :300f: ,,,asi už viem čo som potreboval vedieť a určite pojdem do toho boxtera S ,,,
a už ke konečne doma? Splnilo to tvoje očakávania?
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

matus-hladaj po porsche forach. Tam su priamo majitelia. Tu si nemyslím, že sa dočkáš konkrétnej odpovede odpriameho užívateľa.
inzerciaauto
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.11.2011 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa inzerciaauto »

Niektore komentare nepotrebuju komentar...
1. Porsche Cayman resp. Boxster pripada do uvahy...
Cayenne NIE je Porsche... je to reakcia na potreby Trhu... je to parodia a hanba PORSCHE! Zaroven cena, servis mimo moznosti... zazitok 0
Porovnat Boxster z Audi cabrio (mp3turbo)... hmm... tvrdit moze iba niekto kto nemal moznost porovnat... hlubost a zavadzanie
Porsche si kupi clovek (mal by) ktory vie co a preco chce... nie je to znakom snobizmu ci pozerstva (i taky su, tych nemyslim).... Porsche je synonymum DOKONALOSTI sportoveho auta. Mas moznost vlastnit Dostupne, Seriove auto prevysujuce vlastnostami trapne MB, BMX, Audi... atd.
Cayman a Boxster je taka moznost... a najdu sa i taky (maju moznost porovnat) ktory povedia ze je lepsi ako klasika 911... a za polovicu
Cayman je auto i na kazdy den... zazitky vyhladavas na okreskach... nepotrebujes testovat maximalku iba na dialniciach. Klukata okreska (hned za domom) je zdroj pocitu kde pochopia i "odbornici" co je PORSCHE!!!
Servis, naklady... ach jo... 8-25 spotreba. Ano 8l/100km... ale v rovine nezazivnej praxe. Pocitaj 12-13 priemer. prirataj i spotrebu Olej...
Servis pri malom najazde ci potrebe nutnych ukonov v autorizovanom v pohode... vyssie ceny v kratsich intervaloch. Povod servisnych ukonov a rozsah zistis...
idealne je zistit od vlastnikov a z dostupnych kalkulacii. Mimochodom 19" pneu su idealne... tak nepocuvaj odbornikov spominajucich 22" v kombinacii z specialmi pneu... Podla standartneho rozmeru cenu zistis, len nepocitaj ze pri malom najazde ti pneu vydrzi, zretel ber na Vek pneu... vekom i pri spravnom skladovani/udrzbe dochadza k degradacii
Zhrniem chaos... Boxter resp. Cayman... komunikovat z majitelmi, relevantne prispevky z Webu... urobit kalkulaci a zhodnotit moznosti
Hlavne neskusaj jazdu... potom uz nebudes vahat nech to stoji co stoji .)
Ano Fabia bude "lacnejsia"... Audi TT uz mam pochybnost... ale skus jazdy v Audi a Porsche... a hlavne aka ze je prvotna motivacia? Splnit si sen... a namiesto Audi kup radsej X-Box...
Niekedy nemusis mat ani realny osobny zazitok, staci vidiet niekoho kto jazdu zazil... ako sa introvertny chlap meni na na dieta z nekontrolovatelnymi emociami...
Lotus je mimo moznosti.... Audi, MB, BMW ti nesprostredkuju zazitok... CAYMAN svojou nakupnou cenov a nakladmi (promeranymi) ti to umozni...
klaudiax
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 05.03.2012 18:18
Zdieľať na Facebook

inzerciaauto

Príspevok od používateľa klaudiax »

precitala som si komplet co tu bolo popisane .. hm..to co si napisal ty (inzercia..) malo hlavu aj patu :3035: prave kupujem porsche cayman a riadila som sa par tvojimi radami,podla mna kto kupuje porsche nemal by riesit problem typu:spotreba (na to treba si kupit dizlak :d :D )
zcim plne suhlasim bolo : nerob skusobnu jazdu !! ja ťapa som som to spravila lol trebalo skoro par volov aby ma z auta dostali..
mam jednu radu co som dostala od znameho : ked kupujes cayman vloz klucik a a daj do polohy 1 a skontroluj stav oleja nacitanie by malo prebehnut do 5s (nekupovat auto z ktorym to nespravis samozrejme studeny motor ak bol toceny caka ta 1 hodina kavičkovania kych to vychladne :d :D )
prezrela som uz viac caymanov a jeden predajca bol ochotny mi ukazat aj motor lol ked zobral dole tu vrchnu penu a zacal odmontovavat kryt som sa otocila a dovi dopo ..
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Klaudia, chápem to správne, že Ty chceš kupovať auto sama? :41c2:
klaudiax
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 05.03.2012 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klaudiax »

sliedič ...jasne :) som uz velke dievca :)
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Aj ja som veľký, ale sám by som Porsche nekupoval :-)

Návrat na "Porsche fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný