PORSCHE CAYANNE S

Diskusia ohľadne vozidiel značky Porsche

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Trochu som pogooglil a toto mi vyslo

http://www.porsche.com/filestore.aspx/d ... pe=default

Servis za 3000 euro sa tyka iba Turba S, ked menis komplet brzdy za 2000. Na oycajne Turbo alebo S-ko to vychadza zhruba polovicu.
ccccars
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 06.10.2006 15:43
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ccccars »

Ano a kde si to vygooglil? V Porsche v Anglicku kedze ceny su uvedene v librach. Niekto tu uz spominal ze oplati sa to servisovat v Rakusku ze vraj 20-30% nizsie ceny ako u nas. U nas je vsetko predrazene. Cenu servisu viem len preto ze moj sused ma Cayenne S a minule s nim bol na prehliadku a sme sa o tom bavili.tak povedal 3000EUR.Turbo bude mozno drahsie to uz neviem.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Anglicky cennik bol prvy,co som nasiel. Pochybujem, ze by si aj tunajsie vagabundske Porsche(velmi zla osobna skusenost cca. 4 roky dozadu a to sme tam isli ako znami vtedajsieho sefa predaja) dovolilo uctovat 5-nasobok tej ceny. A kebyze aj ano v pohode mozem skocit na servis do Viedne, Salzburgu, Brna... resp. pokym auto nema zaruku, tak uz vobec nemusim na jednoduche opravy chodit do Porsche Zentra.
K tym trom tisicom sa da sa dostat iba ked sa meni uplne vsetko. Taky servis sa robi raz za 3-4 roky, tzn. kazdy mesiac si musis odlozit nejakych 60-80 euro.

EDIT

Este cennik od nemeckeho predajcu

http://www.porsche-paderborn.de/de/inde ... s&gruppe=4
hugo.
Príspevky: 290
Dátum registrácie: 17.09.2008 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hugo. »

nac rozoberate temu, o ktorej viete holu <> a nicite cloveka, ktory si chce kupit premiovku a nahodou sa spyta na cenu? noaco, tak ho to zaujima ako je to v porovnani s x5-kou a touaregom-ne s fabiami, vy drbovia. tak ho nechajte nech si tu precita to, co chce vediet a ne blbosti, ktore absolutne nikoho nezaujimaju. tak asi ma na to ked sa pyta. uz ma to fakt sere, o chvilu sa spytam kolko stoji nove turbo a dostanem naklad, ze sa hram na bohaca, ked si mozem dovolit(resp musim dovolit) vymenit absolutne potrebnu suciastku za 1000 eur.hm :342a: .
ccccars
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 06.10.2006 15:43
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ccccars »

Rolfos tych 3000EUR platil za prvu prehliadku.Kupil Cayenne minuly rok vela s nim nenabehal a siel na prvu prvucicku prehliadku do BA do Porsche.Bezna vymena oleja a vsetkych filtrov. Nic extra. Ide o to ze ten olej je velmi drahy co tam ide resp. v Porschce si za neho vela uctuju. Ved mi vravel ze nabuduce uz pojde do Viedne ze tam to stoji podstatne menej.Ved vravim aj ja ze u nas je vsetko predrazene. Ved ked mas na take auto tak plat no nie? Tiez som nazoru ze na Slovensku v servisoch idu zodrat ludi do posledneho centu
cassey
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 17.08.2009 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cassey »

Cayenne je tiež len auto ktoré podlieha programovanému starnutiu a patrí do skupiny VW, čo znamená že je z týchto dielov poskladané, a tieto diely sa vyrábajú po celom svete.z bčoho jasne vyplýva 1/4 až 1/3 ceny je za značku! Nesúhlasím s názorom že si kupujú ludia ktoríi sú v balíku a vôbec neriešia kolko čo stojí.Práve takíto poznajú cenu penazí!!!!.Servisovanie v Rakúsku je lacnejšie: malý príklad z iného súdka:dostal som vian. pohladnicu z Rakúska cena známky 6O c ,posielal som pohladnicu do RAkúska :cena známky 9O c.!?!?!?!?!?!?
ccccars
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 06.10.2006 15:43
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ccccars »

automoto centrum napísal:
stevo123 napísal:Dalsi s typkov ktory idu frajerovat ze idu kupovat Porsche. Prosim ta je mi az trapne napisat ze ako cenovo vychadzaju diely.Prosim ta ved je to Porsche. Nebudu stat ako na Skodovku. Jedna servisna prehliadka na Cayenne cca 3000EUR len pre zaujimavost. To je tak trapne sa pytat ako keby si sile kupovat uplne novy Cayenne a prdajcu sa opytas a prosim vas kolko to ma spotrebu. Bonton cloveka nedovoluje sa pri takych autach take veci pytat.Ak mas na Porsche resp. Cayenne tak sa nepytas asi ake drahe su diely. Proste ak mas na take auto neserie ta kolko stoji vymena brzdnych dosticiek asi.
.tak prosim napis co na servisnej prehliadke kde sa meni olej,filter oleja a je vyzualna kontrola stoji 3000 euro ked normohodina na cayene vychadza asi 1500kč a je to asi 4 hod takze 6000kč olej longlive asi 9 litrov za 400kč liter to je 3600kč áááá tak to bude v tom filtry oleja ten bude stat 68400kč!!! :40bd: radsej kasli na to ako pisat pi......tych 3000euro je vazne uz prehliadka po rallye dakar a musi to byt pred velkym servisom.robim tie auta co prisli od roku 2003 do vyroby takze netrep.
Ano ja trepem P...coviny a ked robis pri tych autach mal by si to vediet. Ako som spominal moj sused ma CAyenne S a som sa s nim bavil a druha vec moj znamy robi vo VW v BA a ma pristup k veciam ohladom Q7 a Cayenne tak viem o com hjovorim. Tak ak o tom nic nevies tak ty netrep p..coviny. A neviem preco sa bavis v ceskych korunach ked mame euro. Pre mna za mna chod do Porsche v BA a sa spytaj. A neboj Madit olej tam nejde. Ale nemienim sa hadat s typkami co o tom hovno vedia vycitaju nieco na nete a su najmudrejsi na svete.Realita je trochu ina.Zobud sa
decker
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04.07.2006 02:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa decker »

Dik za reakcie a nazory..
USA-CAR
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31.10.2006 14:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa USA-CAR »

JA mam porsche cayenne turbo s. spotreba je 15litrov ked jazdis podla predpisov. je to priemer mesto aj vonku.

olej tam ide iba MOBIL . a vymena oleja stoji cca 500 eur aj z olejom ked to robia v servise. ked si kupis olej a spravi ti to kamos tak cca 300eu.

mal som prasknuty naraznik ked mi doslo auto z USA.zhanal som po slovensku pouz,nd ale nevedel som zohnat, neskor mi ponukali za 500 eur ale nepasoval kedze nebol turbo s. rozhodol som sa ist kupit do porsche a kupilm som cely naraznik bez mriezok za 300 eur. / cca podla mna asi tolko stoji na octaviu/ -

moj nazor ze cayenne sa neda porovnat z tuaregom a ani z X,je to auto luxusnejsie. detaily ze mas kozenu paluboku atd.

Návrat na "Porsche fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní