Peugeot Boxer 2017 - neregeneruje dpf

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Boxer 2017 - neregeneruje dpf

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mozem sa opytat ? V originalnom servise preco nevedeli vyriesit problem s DPFkom, aky bol vystup diagnostiky (kolkokrat prebehli pokusy o regeneraciu v najblizsej minulosti, po akych kilometrovych najazdoch ?)


>> v aute bola odpojena mocovina (v origo peugeot servise) lebo s nou boli stale nejake problemi.

ked mi das fakturu kde je toto napisane, zabezpecim ze tento autorizovany servis strati licenciu u vyrobcu a uz nikdy nebude robit zastupenie tejto znacky. Uprimne, NEVERIM tomu ze autorizovany [!] servis dogabe auto tak, ze nebude splnat podmienky homologizacie a prevadzky na verejnych komunikaciach co jednoznacne nastane pri vyradeni AdBlue systemov. ZAROVEN TAKETO AUTO NEMOZE PREJST EMISNOU KONTROLOU.

Zaroven neverim tomu, ze z technickeho hladiska renegeracia DPF na tychto motoroch vie prebiehat bez pritomnosti mocoviny. Ide o dosahovane teploty - mocovina posobi ako tzv. katalyst (urychlovac) regeneracie, ktora moze prebiehat PRI DALEKO NIZSICH TEPLOTACH a v daleko kratsom case. Ide hlavne o tie teploty : motormanagement je nastaveny tak, ze "starodavna" regeneracia s obrovskymi teplotami prebiehat nemoze, kedze tie teploty sa konstrukcne NEDOSAHUJU. Ten rozdiel je radovo 200-250 stupnov, zavisi od typu motora/mocoviny.

Samo dobre spravy, ze ? Bude Pezotik na predaj na bazosi ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Boxer 2017 - neregeneruje dpf

Príspevok od používateľa smarik »

Mp3. Znizenie teploty vypalovania dpf zabezpecuje elosys, nie mocovina. Ci ho ma aj jumper netusim.

Peugeot a Citroen ma program na repas filtrov, za velmi priaznive ceny, nevidi dovod na spekulaciu.
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Boxer 2017 - neregeneruje dpf

Príspevok od používateľa cherokee »

mp3turbo: nikdy neriesil nik problem z dpf v autorizaku. jedina vec ktoru kedy autorizak robil bolo vyradenie mocoviny, nic viac nic menej. dpf sa nutene regenerovalo a po cca tyzdni hodilo auto do nudzaku, takze sa urobilo cistenie preplachom a nahodil sa na auto a zasa sa pustila regeneracia a prave vtedy padli tie budiky na nulu a dia stale pisala chybu dpf. auto normalne odislo a na druhy den sa ukazala chyba p16df. tak sme vybrali termostat a natvrdo pojazdily motorcekom aby otvoril a zatvoril termostat. nahodily sme ho naspet a motor uz si pekne drzal teplotu medzi 85-90stupnov. este musime vyskusat ci su tu teplotu udrzi aj pocas nutenej regeneracie lebo takto samo si ju drzi uz normalne.

nie urcite nebude nic na predaj, preco by malo? sak neni po totalke🤷🤷
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Boxer 2017 - neregeneruje dpf

Príspevok od používateľa cherokee »

achada: ja vyplakavam?? ja len nechapem reakciu cloveka (teba) na to co ja len tlmocim. dookola pisem len to co mi bolo povedane v servise!! takze to ze ty mna urazas a zosmiesnujes ukazuje TVOJ charakter, ja sa len branim, co je na tom k nepochopeniu?? keby si vidis dalej nez na spicku nosa tak mi normalne poradis a nechovas sa ako majster sveta😊😊
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Boxer 2017 - neregeneruje dpf

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to mimo misu ale čo téma je to vždy o skočení si do vlasov,urážkách a trepaní kravín.Toto nikde mimo slovenských fór takto nefunguje.nemáš čo k téme...zdrž sa,nezneužívaj že si anonymný a možno rodina a známy nepoznajú túto tvár.Alebo ma opravte...aj rodina,priatelia či známy vedia čo za hanbu robíte a ako sa prezentujete ? Určite nie,lebo deti by sa k vám viac nehlásili alebo vás zatajovali a manželka dala jednu po hube spakruky
Skúste písať len tak a to čo môžu vidieť vaše deti a rodina
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Boxer 2017 - neregeneruje dpf

Príspevok od používateľa cherokee »

mhlavaty: krasne napisane😊 dakujem.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Boxer 2017 - neregeneruje dpf

Príspevok od používateľa smarik »

A tym ti pomohl?

Natrafil si na fusersky servis. Uz musis len najst cloveka, ktory ti to opravi po fuseroch.
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Boxer 2017 - neregeneruje dpf

Príspevok od používateľa cherokee »

smarik: ano podla vsetkeho bol origo pezot servis veeeeelmi fusersky. takze dnesne poznatky su zasa uplne ine. auto rano nastartovane za studena v dielni, motor sa zohrial na cca 43 stupnov a zasa sa zapli na cca 5 sekund sahare a otvoril sa termostat a pustilo vodu do chladica! a uz zostal termostat otvoreny lebo teplota chladica (merane) termo teplomerom z vnutornej strany chladica stupala rovnako ako teplota motora. takze chyba je pocitam v rj. a tu pocitam pototo ked menily soft koli mocovine.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Boxer 2017 - neregeneruje dpf

Príspevok od používateľa avelmak »

cherokee-nemusi byt vadna RJ motora.Zaoinanie ventilatora/aj termostatu/ reguluje RJ motora,len ak ma nato poziadavku.Poziadavka bola?Bola skontrolovana teplota motora v RJ?Nie na pristrojovke,ale cez diag v RJ motora.Ak teplota bude OK,pravdepodobne zle prepisali jednotku pri odstraneni ADBlue.Ak my robime softverove odstrarenie,tak vlastne odstranime len ADBlue,so vsetkymi komponentami,ostava len system DPF,ale niektori prepisu cely softvare,a tu moze nastat problem.Cerstvy pripad Jumper 2,0hdi po odstraneni jazdi bez problemov,s automatickym regenerovanim DPF.Pri prepisani mozu nastat problemi,ako napriklad slabsia baterka,nevhodny pristroj na prepis,atd.Softver sa nemeni,ten sa prepise.
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Boxer 2017 - neregeneruje dpf

Príspevok od používateľa cherokee »

avelmak: ano teplota motora bola pozerana cez dia. a sedi do puntiku s ttm co je na pristrojovke to ke aj v reale. merali sme imfra teplomerom, diagnostikou a aj na budikoch vsetko sedelo do bodky. ale sme si vsimli ze rucicka otackomeru je stale na 1000 ale podla dia su otacky v poriadku, na volnobeh 750. ale pri pridavani sa rucicka nepohne az kym sa neprekroci 1000 ot. takze to skusim zaviest do servisu kde opravuju a upravuju rj motorov.

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných