Peugeot 307 - spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

no tak to by som ti prišiel rad robiť elektriku ;) nehovorím že nikdy nexarobim na materiále ale uvediem ti príklad na rôzne typy zásuviek/vypínačov/istiacich prvkov mám určite zľavy môj nákup zákazník nevidí no keď to účtujem ja tak takú cenu na slovenskej internetovej stránke alebo v obchode nezozenie... zámerne som uviedol slovenskej ak by niekto chcel argumentovať čínou ... a toto je už myslím celkom fér ja si zarobím na materiále čo to na phm čas atd no zákazník by takú cenu nikdy nedostal ... tiež nerád robím z prvkami ktoré mi dodá zákazník pretože sa bežne stáva že je nefunkčné rcd nejaký riadiaci modul atd aj keď je všetko zapojené správne a potom je to o vyriešení reklamácie ... a to iste neberiem aj mechanikom teraz mi prdol napinak na rozvodoch po pár tisíc km ak by som si doniesol svoj diel dielňa dá ruky od toho preč teraz mi ale zaplatili odťah dali náhradné vozidlo aj keď sa na auto mali čas pozrieť až o 3 dni a všetko zadarmo keďže si to oni vyreklamovali ... ale zarábať 1 násobok pripadne 3 násobok ako si písal ty iba na materiále je nehorázne a je smutne že toto sa toleruje ...
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

oco to je nejake divne, v jednej teme si mi odpisal ze nic neopravujes, iba das hlasnejsie radio, auta idu rovno do srotu a za 30 rokov si do vsetkych aut dokopy investoval tak max 1 vypalenu ziarovku....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jašter pozor u nás sú tri kategorie aut gezdinej, pracovné, no a to čo zostane je moje. Tým je určená aj starostlivosť.
Gazdinej za dva roky dvojnásobok kúpnej sumy, pickup brzdy a moje 2x výmena oleja. :40bd:
Ale pred stk mechanik musí spraviť aspoň to čo sa kontroluje, dnes sa ťa aj ujo gúgl opýta - ako sa vám páčilo na mieste STK NZ. :40bd: :40bd:
ale zarábať 1 násobok pripadne 3 násobok ako si písal ty iba na materiále je nehorázne a je smutne že toto sa toleruje ...
Chlapci a opýtate sa aj zubárky keď za 15 minut roboty s jednou blombou zoberie 60 - 70 eur bez papiera - že pani doktorka po kolko vy kupujete amalgam??? :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nerozumiem celému.P307 v danej verzii nebol zlý,snáď ešte má toľko hodnoty aby dostal normálnu spojku a tá aj fungovala ako treba.No ak auto je len kopa šrotu či už dostane spojku tákovú či makovú tak ho treba zlikvidovať hneď.Namontovať nejaký blud noname,nájsť niekoho čo to napoly zadara namontuje možno výborne možno nie...no a čo potom ?! Lebo to speje jedine k takému záveru že vyvstane potreba to riešiť znova.Toto si už vyskúšalo ozaj tisíce ľudí že občas sa dačo veru dva krát kúpy a výsledok je opak ušetrenia.Myslím že raz a dobre je lepšia varianta,ale ja nepoznám či je auto ok alebo šunt
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

oco13 napísal:Jašter pozor u nás sú tri kategorie aut gezdinej, pracovné, no a to čo zostane je moje. Tým je určená aj starostlivosť.
Gazdinej za dva roky dvojnásobok kúpnej sumy, pickup brzdy a moje 2x výmena oleja. :40bd:
Ale pred stk mechanik musí spraviť aspoň to čo sa kontroluje, dnes sa ťa aj ujo gúgl opýta - ako sa vám páčilo na mieste STK NZ. :40bd: :40bd:
ale zarábať 1 násobok pripadne 3 násobok ako si písal ty iba na materiále je nehorázne a je smutne že toto sa toleruje ...
Chlapci a opýtate sa aj zubárky keď za 15 minut roboty s jednou blombou zoberie 60 - 70 eur bez papiera - že pani doktorka po kolko vy kupujete amalgam??? :40bd: :40bd:
Oco myslim ze splietat tu zubarov s automechanikmi nie je zrovna na mieste. Presne ako pise jaster v inych temach pises , na akych starych autach jazdis ,a tu nemas problem zaplatit majstrovi "jeho špecialnu cenu za material " a este plus robotu. A co sa týka tej Tvojej prerabky kupelne, tiež som zazil podobny pripad. Majster ze či mi doda material on, alebo si ho dam ja. Hovori mi, že on ma zlavy, ze budem to mat lacnejsie. Ked prislo k učtovaniu, tak tie jeho ceny boli ovela vyssie ako v najdrahsom obchode ktoreho nazov sa sklada z troch pismen, a takisto mi material naučtoval na 2 kupelne. Samozrejme cena za pracu bola dohodnutá vopred, tá bola pevná. Dopadlo to tak, že cenu za pracu dostal v plnej vyške a cenu za material som mu kratil. Proste mam rad ferove jednanie, nech si vypyta za robotu viac, ked je kvalitna, ale je mi proti srsti platiť majstrovi "specialne ceny materialu ", ked viem kolko daná vec stoji v bežnom maloobchode. A uplne najviac mam rad, ked mi este s važnou tvarou povie, že dal som Ti tam zlavu :-)
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

oco13 napísal:No znova ja skúsim nasmerovať tvoje rozmýšlanie správnym smerom. V prvom rade spojka sa neráta na roky ale na km....
Spojka sa neráta ani na roky, ani na km, spojka sa ráta vodič od vodiča, rovnako ako brzdy a dajme tomu stierače.Sem tam jazdím s kolegom na firemnom aute, raz sme išli a pršalo, prestalo pršať, ja som bol schválne ticho, stopol som si to v mobile, stierače napriek tomu že išli na sucho vypol po 18 minútach, a to nehovorím že 70% jazdy má ľavú nohu položenú na spojkovom pedáli.Čiže čas ani km v niektorých prípadoch nehrajú absolútne žiadnu úlohu, hlavnú úlohu hrá spôsob používania.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

milkoTT - Len sa opýtam - prišiel ti ten majster aj druhý krát??
Lebo murárov ubúda, zubári nechcú brať ďalších pacientov a ak by mi moj mechanik povedal že nemá čas - tak som dojazdil.
Ako tu niektorí tvrdia aut je ako sračiek ale ludí veru nie, chýbajú hlavne tam kde treba aj niečo vedieť. :40bd:
Na starých autách musím jazdiť - bohužial z novších už traktorček nepostavíš.
Oco myslim ze splietat tu zubarov s automechanikmi nie je zrovna na mieste.
No a ešte toto mi vysvetli prečo si zubár môže účtovať za 15 minut 60 eur a automechanik nie??
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Oco nie neprisiel, pretože druhy krat by som ho určite nevolal. A k tym zubarom, resp. k tomu ze či si može vypytať zubar za 15 min 60 Euro? Ja nemam problem s cenou prace mechanika, to som vzdy pisal, nech to je aj za 15 min 60 Euro. Ale s cenou za diely, ktore si navysuju neumerne. A porovnavat zubara s mechanikom? Klobuk dole pred mechanikom, ktory sa rozumie, klobuk dole pred hocikym kto pracuje manualne. Ale bohužial sa stretavam s tym, že paholek robi pol roka v servise pomocnika , potom si otvori vlastny servis a ma pocit že zjedol vsetku mudrost sveta. Ten zubar ma asi predsa len dlhsiu a narocnejsiu pripravu na povolenie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dostali ste sa na tenké ľady ak sa púšťate do posudzovania ceny práce.Asi by sa malo uvažovať skôr o hodnote práce.Pokiaľ pri cene práce uvažujete o tom že niekto zobral 8x10 e.- za osem hod tak stále neviete či vôbec vytvoril niečo hodné hoci aj jedného haliera.
Pri hodnote práce skôr pochopíte ak si niekto za 1/2hod čo sa venuje vášmu autu si vypýta 150 e.- a nie že si vypýta,z radostou mu tie peniaze dajú.Hlavne ak prišiel o pár tisícok zbytočne na rôznych truľov čo boli super lebo pýtali 10 e.- /hod
Ešte inak....ak má niekto v dielni výbavu (napr diagnostickú,alebo kontrolnú stolicu či čokoľvek nesmierne drahé) tak ako by ste zariadili aby tie tisícky neboli pre vás hlúpo vyhodené peniaze ???
No asi tak,a presne tak ako to aj rieši každý kto s niečím drahým pracuje (navyše podmienené znalostami získanými často roky) že v každej práci ktorá sa vykonáva sa objaví položka,nejaká čiastka ktorá spláca cenu takého zariadenia. Ak operácia ktorú robí jedno miesto na svete stojí dva miliony dolárov,myslíte že to je cena práce tých doktorov ? Myslíte že pár tisíc za zmluvu ktorú vám spíše notár je cena práce ?
Tak my skúste vysvetliť prečo je automechanik niečo iné.Neúčtuje vám ani +100% za cenu 0,2dcl pepsi,ani +500% ak je to káva v Prahe pod orlojom (skúsené).Proste je hajzlík lebo účtuje že v dielni je teplo a svetlo,že sa trepal v dnešnej premávke za nákupom dielov a vystál v rúšku rad,že použije náradie ktoré nedostal darom,že po vašom zasratom aute tam ostane kopec špiny,že vám musel upratať bordel v kufri a pol hodinu hladal medzikus do blokačnej skrutky kola lebo vy neviete kam patrí,že vždy riskuje že príde o drahú diagnostiku lebo vy posratý od strachu že vám ten váš kráp ukradnú ctihodný veriaci slovenska ste prehodili piny v zásuvke,lebo ste to videli na Youtube.
Myslím že premýšlate a vidíte svet asi ako banský kôň.Sami by ste chceli zarábať doslova na hovado,ale druhý nech pre vás robia zadarmo.A samozrejme problém je v tom,že predsa vy nemôžete vediať kto je kto,a akú prácu robí. zaujímavé,do kaviarne sadáte preto,lebo viete že tu dobre čapujú,dostanete kvalitný obed a nájdete úctivý personál. Ako ste na to prišli ? Prečo na nejaké podujatie idete a na iné nie ? pročo idete k moru a nie na Zemplín.odkiaľ máte informáciu že nebudete sklamaný ? dokonca si to dopredu zaplatíte. Prečo z celého SVK a mnohých štátov EU vyhladáva spústa ľudí naprávača kostí toť na juhu pri kompe ?
Potom sa pýtajte prečo vy idete k najväčšiemu blbovi v okolí (u dvoch iných ste už boli) Pýtajte sa na cenu "práce"
Preboha živého,človek má často pocit že slováci musia riadiť galaxiu ako sú múdry,ale iba kým treba tláchať kdesi anonymne na nejakom "verejnom" fóre

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných