Opel Astra 1.4T - predné koleso hučí

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Opel Astra 1.4T - predné koleso hučí

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Zdravim motoristov,
Na mojej Astre J 2011 A14NET 240t km som pred týždňom vbehol pravým kolesom do väčšej diery na ceste v Bratislave a odvtedy mi od pravého predneho kolesa ide čudný zvuk viď video.



Zvuk sa zrýchľuje/spomaľuje podľa rýchlosti auta resp rýchlosti tocenia kolesa.
Auto bolo na zdviháku, skontrolovala sa náprava, všetko pevné, pri otacani kolesa sa volne tocilo nesiel ziadny čudný zvuk. Je možné že sa roztrhol kord dnuka v pneu a pri odvalovani kolesa robí tento hluk? Alebo by toto mohlo robiť ložisko?
Čo ma ale mätie je že keď auto zrýchľuje pod plynom tak zvuk nepočuť iba keď je auto v pohybe, zaradená rýchlosť ale bez plynu tzv plachtenie.
Je možné že toto robí prevodovka/spojka/diferenciál?
Pri pohybe auta na rýchlosti ale bez plynu keď vytlacim spojku tak zvuk neprestáva.
Keď auto stojí a motor beží tak je ticho, z motorového priestoru nič nezvyčajného nepočuť.
Som objednaný do Opla ešte skontrolovať olej v prevodovke keďže v aute je slávna M32 ktorá sa väčšinou nedožije ani 200t, moje auto má 242tis s pôvodnou ale jazdím 90% diaľnice tak asi preto.
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.4T predné koleso hučí

Príspevok od používateľa martincichy »

Prehod pneumatiky spredu dozadu alebo sprava do lava zistis, ci sa zvuk premiestnil. Vadne lozisko pri kontrole na zdvihaku kludne moze navodit dojem, ze je v poriadku.

Meni sa zvuk v zakrutach?
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.4T predné koleso hučí

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Áno, bol som dnes otestovať, pri určitom zatoceni volantu v zákrutách zvuk prestane aj keď auto nie je pod plynom, po vyrovnaní volantu sa zvuk vráti.
Tiež pri brzdení sa zvuk stratí.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.4T - predné koleso hučí

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ložisko
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.4T - predné koleso hučí

Príspevok od používateľa leonNL »

Tiez sa priklanam k lozisku. Kamarat tak isto vbehol do jamy, a na tej strane bolo lozisko v prednom naboji v momente KO, a to este musel dojst s tym domov, z IT, kedze sa to stalo tam.
Ze na zdvihaku nic nepocut by mohlo byt sposobene tym, ze koleso je vo vzduchu a nie je zatazene…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných