Opel Zafira A - trasie volant

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa wilz »

lubos zimovcak napísal: 21.10.2022 20:56 Samozrejme, že áno!!
Ako môžeš nenapisat hneď na začiatku, že už počuť tyčky stabilizátora??
Predsa vymlátené tyčky stabilizátora nemôžu spôsobovať trasenie volantom.
Počuť vtedy pri prejazde nerovností búchanie, ale to je všetko.

Ak pomohla výmena kolies, tak zrejme tie predchádzajúce neboli celkom v poriadku, pritom sa to nemusí zistiť pri bežnom vyvažovaní. Lajdák pri vyvažovačke nemusí vidieť drobnú nesymetriu disku a ak je náhodou aj problém v nerovnomernej obvodovej tuhosti pneumatiky, tak to sa už na bežnej vyvažovačke vôbec nedá zistiť.
No a k tomu keď si písal že poloos bola ohnutá o 2 cm, tak tá mohla so sebou vziať aj ložiská kolesa, ktoré teraz môžu mať zvýšenú vôľu a keď sa to vhodne spočíta s nesymetriou kolesa a prípadne zvýšenou vôľou v riadení, tak menšia alebo väčšia vibrácia je na svete
Panak
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 19.08.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa Panak »

wilz napísal: 24.10.2022 13:13
lubos zimovcak napísal: 21.10.2022 20:56 Samozrejme, že áno!!
Ako môžeš nenapisat hneď na začiatku, že už počuť tyčky stabilizátora??
Predsa vymlátené tyčky stabilizátora nemôžu spôsobovať trasenie volantom.
Počuť vtedy pri prejazde nerovností búchanie, ale to je všetko.

Ak pomohla výmena kolies, tak zrejme tie predchádzajúce neboli celkom v poriadku, pritom sa to nemusí zistiť pri bežnom vyvažovaní. Lajdák pri vyvažovačke nemusí vidieť drobnú nesymetriu disku a ak je náhodou aj problém v nerovnomernej obvodovej tuhosti pneumatiky, tak to sa už na bežnej vyvažovačke vôbec nedá zistiť.
No a k tomu keď si písal že poloos bola ohnutá o 2 cm, tak tá mohla so sebou vziať aj ložiská kolesa, ktoré teraz môžu mať zvýšenú vôľu a keď sa to vhodne spočíta s nesymetriou kolesa a prípadne zvýšenou vôľou v riadení, tak menšia alebo väčšia vibrácia je na svete
Ložiská sú v poriadku, kontrolovali sme ich... Nejazdilo sa veľa keď začali vybracie, hneď sa riešil problém aby viac škody neurobilo
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa Renova »

....poloos ohnutá 2 centimetre ??..... lol ...tak to potom musela byť ťažká búračka ...či
Panak
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 19.08.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa Panak »

Ťažký prívesný vozík, velky kopec, Stará poloos a problém hneď na svete... Do toho kopca sa šlo opakovane 20x za sebou hore a dole... Vývoz materiálu... Stará poloos to nezvládla a ohlo ju...
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa Renova »

.....nechcem sa s tebou škriepiť,ale aby sa poloos ohla od opakovaného preťažovania vozidla to som veru ešte nevidel....a to som tých poloosí v živote videl naozaj dosť...tomu ver :2f93: ....zameral by som sa na následky autonehody,pri ktorej sa poloos ohla a ohlo aj hromadu iných vecí.....ale auto je tvoje,trasenie je tiež tvoje,rob čo uznáš za správne :28b7:
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa zsvatos »

Renova ma svatu pravdu. Poloos sa neohne pretazenim. To je totalny nezmysel...
Za 40 rokov som videl len jednu utrhnutu po sviznom rozjazde, ale to len preto, ze bola na 25 rocnom aute vyhnita pod gumenokovovym zavazim.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných