Opel Astra G CC - zápach benzínu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Opel Astra G CC - zápach benzínu

Príspevok od používateľa necrofibre »

Zdravím vás. Počas jazdy cítiť v aute nespalený benzín.Čo to môže byť? Jedná sa o 1.4 66kW Twinport, 193 xxx km. Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Astra G CC zápach benzínu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môže to byť jediná vec,nespáli sa všetok benzín,prípadne je niekde únik,priesak v tekutej či plynnej forme.
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra G CC - zápach benzínu

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

zdravím stretol som sa z problémom tesnia pivového čerpadla
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra G CC - zápach benzínu

Príspevok od používateľa necrofibre »

jaroslavelektro napísal: 15.04.2022 20:46 zdravím stretol som sa z problémom tesnia pivového čerpadla

Palivového?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra G CC - zápach benzínu

Príspevok od používateľa hjundai »

ale on cíti benzín a nie pivo v aute... no niekde je chyba, benzín uniká a to by sa mi nepáčilo jelikož je benzín dosť horľavý...
fosilia
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.04.2022 05:21
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra G CC - zápach benzínu

Príspevok od používateľa fosilia »

Tiež sa mi stalo... Nakoniec to bola hadička, prehlodaná nejakým darebákom hlodavým. Dierka bola tak maličká, že motor išiel, len benzín striekal tenkým cícerkom tesne vedľa výfuku.

Daj to na zdvihák, naštartuj a hľadaj. Keď cítiš benzín, je predsa logické, že niekde tečie, nie? :-)
michal-k
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 21.06.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra G CC - zápach benzínu

Príspevok od používateľa michal-k »

Hlavne to nepodceňuj, kamarát tiež cítil benzín v aute. Mesiac, dva a jedno ráno naštartoval a auto buchlo a zhorelo.
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra G CC - zápach benzínu

Príspevok od používateľa necrofibre »

fosilia napísal: 16.04.2022 11:54 Tiež sa mi stalo... Nakoniec to bola hadička, prehlodaná nejakým darebákom hlodavým. Dierka bola tak maličká, že motor išiel, len benzín striekal tenkým cícerkom tesne vedľa výfuku.

Daj to na zdvihák, naštartuj a hľadaj. Keď cítiš benzín, je predsa logické, že niekde tečie, nie? :-)
Čo som zatiaľ sledoval, nenašiel som pod autom žiadne stekance
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra G CC - zápach benzínu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ešte aby bol pod autom.Presakové množstvo ktoré nejde prúdom stíha odpariť a práve v tom je nebezpečie.Výpary sú silne výbušné,stačí statická elektrina a bude veselo.Trochu nezvyklé že tri dni gazda čaká na zázrak že sa benzín nabonzuje sám.Urputne by som sa ponáhlal nájsť zdroj a zatiaľ by štartovala iba svokra
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra G CC - zápach benzínu

Príspevok od používateľa leonNL »

necrofibre napísal: 18.04.2022 12:29Čo som zatiaľ sledoval, nenašiel som pod autom žiadne stekance
Ziadne flaky ani stekance pod autom nenajdes. To nie je olej, kvapnuty benzin sa odpari zo zeme skor ako si stihnes lahnut pod auto a pozriet to. Mal som tiez pripad (na groupe) ked som citil zapach (teda pre mna vonu) benzinu na desiatky metrov od auta. Auto sa dalo na jamu, nastartovalo a sledovalo sa kde nieco kvapne. Bola malilinka dierka na benzinovom filtri, pravdepodobne prebita kamienkom pri umyvani podvozku v umyvarke. Pred umyvarkou ziaden unik benzinu, no po nej to zacalo smrdiet, mozno nahoda, mozno vysoky tlak prebil kamienkom ten filter, neviem.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných