Opel Meriva 1,6 16V chyba motora - cvakanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vlado548
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.05.2013 23:33
Zdieľať na Facebook

Opel Meriva 1,6 16V chyba motora - cvakanie

Príspevok od používateľa vlado548 »

Zdravím, potreboval by som poradit ohľadom motora Z16XEP. Začal z ničoho nič tak divne cvakať, chlapik v servise povedal ze to robia hydraulicke zdvihatka. Preto prebehlo v servise kompletné rozloženie následné zloženie motora ale mechanická chyba sa nenašla. Priblizne 1000km po zložení bol motor v poriadku a neskôr začal opäť tak divne ako keby cvakať. Chlapik v servise povedal, že by to malo vydavať sacie potrubie, ktore pri skladaní on zalepil ale asi niečo nevydržalo. Nestretol sa niekto s takýmto problémom pri tomto motore? Auto najazdilo približne dalšich 5000km a nema to žiadny mechanicky vplyva nestraca výkon len akusticky. A keď je motor v nizkych otačkach tak do 1500ot/min a stlacim pedal na podlahu tak to stichne, ale ako nahle sa dostane nad 2000ot/min alebo povolim pedal tak to opat zacne cvakat.

Upravené, Marekskk.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Zalepil nieco?Co?Tam sa nic nelepi.Cvakanie pravdepodobne robia hydraulicke zdvyhatka ventilov.Sa studene este akurat a za tepla uz je to horsie????Musel by som to pocut,cez forum sa to vlastne neda.
vlado548
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.05.2013 23:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado548 »

No teplota motora na to vplyv nema je to stale rovnake. a nie su tam hydraulicke zdvihatka ale pevne . takze oni to nerobia. neviem co presne tam lepil. hovoril nieco take, že časti sacieho potrubia lepil.
peter13675
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 27.11.2009 16:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter13675 »

http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewt ... 9&start=20

skus precitat, možno je to ono neviem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Motor akoze nema hydrostely???Ten motor praveze ma.Viem co hovorim,nic nie je tam pevne.
vlado548
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.05.2013 23:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado548 »

peter13675 .. diki moc .. skusim sa este poradit so servisakom . ale pravdepodobne to bude ono. dakujem

avelmak.. nechcem sa hadat.. ja som tie zdvihatka nevidel a servisak si tiez myslel ze su tam hydraulicke ale ked mal komplet rozobraty motor tak zistil ze su tam pevne ..ale ja ti to dokazat nemozem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Podla kodu motora su hydrostely,a nic nemoze byt na pevno.Najma taliaske auta maly/maju/ nastavovacie podlozky,ale ony nie su na pevno.Auta pravidelne sevisujem,den co den,viem co hovorim.Ale keby ten zvuk vydavaly hydrostely,tak aj na vyssich otackach a ovela viac.
vlado548
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.05.2013 23:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado548 »

no tym to asi nebude . pretoze to je stale rovnake. akurat ako som uz pisal pri nizkych otackach zosliapnutom plyne je to bez cvakania.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Pes bude uplne inde zakopany.Nie je to nahodou nejaka membrana?
milosh2
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.09.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milosh2 »

Oprava odkazu výše, už nefungujícího. Tu je správný

https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... 9&start=20
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných