Nissan Qasqai J11 - studený štart

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0907208745
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.09.2017 18:13
Zdieľať na Facebook

Nissan Qasqai J11 - studený štart

Príspevok od používateľa uwa0907208745 »

Chyba studený štart
Naposledy upravil/-a uwa0907208745 v 07.06.2022 07:10, upravené celkom 1 krát.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Qasqai J11 - studený štart

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...mam Qashkaia J10+2 rč.2012,po facellite,benzin ,2-liter,104 kW,este s originalnym Nissan motorom,nedavno bol v servise,kde mi oznamili,ze s autom netreba nič robit,kupovali sme ho s najazdom 136 tisic /boli menene len zadne platničky/.Pričin moze byt omnoho viac,od vzduchoveho filtra,skrtiacej klapky,vahy vzduchu,zapalovacich sviečok,az po stratu kompresie,alebo netesnost sacieho potrubia...Drzim palce...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Qasqai J11 - studený štart

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Za takým istým správaním je ozaj málokedy tá istá príčina.Skôr mi pristane meteor na hlave než sa takým spôsobom niečo efektívne vyrieši v podobnom probléme.Že nevypíše žiadnu chybu je bežné,zápis chyby pozrieť zvládne aj cukrár,ale zo strany servisu nula čo sa dá okolo príčiny zistiť takže nutne sa na to musí pozrieť niekto lepší čo čas učenia až tak nepreflákal.
accordcl9
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 09.02.2016 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Qasqai J11 - studený štart

Príspevok od používateľa accordcl9 »

Na youtube to nejeden majiteľ skúša riešiť a príčina aspoň u tohoto videa: https://www.youtube.com/watch?v=MOsnq1ri2PM je buď to vstrekovače, resp. niektorý z nich alebo jeden píše v komente že jemu to robili žhaviče ale ja by som skôr tipoval vstrek. Všetko by sa malo dať cez diagnostiku preveriť, nie bezhlavo meniť. Odpurúčam tu na fóre zohnať číslo na niekoho kto je skúsený diagnostik a zájsť za ním hoci aj 100vky km. Radšej si ďalej zájsť ako platiť niekde meničov dielov. Musí sa na to dať v pohode prísť aj bez výmeny OK dielov.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Qasqai J11 - studený štart

Príspevok od používateľa seven549 »

normalny jav ked uz vstreky nedobre idu.nieze su uz pred smrtou no uz nejdu akoby mali.

robilo mi take zvuky a chod motora mondeo mk3 2.2 tdci ked malo asi 200 000km tak to zacinalo.ked bolo -18 klepot rachot motorom hybalo dopredu dozadu aj 10cm.ako stary srot.a este aj hulil na sivo cierno ako lokomotiva.ked sa zahrial tak od 60 celzia siel ako svicarske hodinky.potichu bez dymenia.kedze auto tahalo take jazdy ze 1200km na jeden trip tak som to neriesil az tak no velmi ten chod motora zmiernovalo aditivum vif 4 nasone davky a cela nadrz sa vyjazdila na dialnici,potom liqui molly cistis dizel ked sa menil palivak bol s tym klud na 10000km a od techronu cistic vedel to zmiernit o 80 percent po dobu 5000km.vstreky som riesil niekedy ked to malo okolo 300 000km.

vstreky sli von do testovacej masiny testom presli dostali nove kody ktore sa zapisali do rj motora a slo to skoro ako nove sem tam este nieco sa ukazalo ale bolo to take ze ani by si to nikto nevsimol.az prisiel cas na retazove rozvody.po ich vymene motor bezal vlastne dodnes bezi ako keby mal 50000km.potichucky ziadne cukania nic hoci auto mrzne vonku aj 5 dni.pridem pretocim kluc a motor bezi ako novy.na budiku je okolo 408 000km.no auto uz asi tak 5 rokov nejazdi dlhe cesty tak casto.

to ze ty mas malo km nemusi znamenat ze vstrekovace su dobre.vsetko to zavisi od gazdu.

ja tankujem len odpad naftu tesco slovnaft agip vzdy len ta najlacnejsia.a lejem do svojich dizlov vzdy vifko 2 nasobne davky.nikdy som cerpadlo a vstrekovace na aute neodpalil.

skusk kupit ten techron cele to das do nadrze napr do 20 litrov nafty a ides sa povozit aspon 200km.a sem tam tomu poriadne dat nech to maka v kopci.nie tocit na max otacky staci ist stylom od 2200 do 3500 drzat plny plyn a povolit a znova.dizlak ma makat a trapit sa ako nalozeny kamion.na to je stavany.na druhe rano ak bude motor bezat dobre -- vies kde je chyba.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Qasqai J11 - studený štart

Príspevok od používateľa Moonshine »

Idem čisto dedukciou, som len užívatel auta, čo dodržiava určité veci.
Každoročne na konci jesene sú tu založené podobné témy. Aj teraz viď táto a aj 1.6 tdi studené štarty, kolísanie za studena.
Pozrite sa aké sajrajty sa tu kadetade tankujú.
Som tiež za variantu s aditívami.
Aj triple dávku+jazda v nepodtáčavom režime+dlhé jazdy.
Treba aspoň skúsiť. Aj paliv.filtrík vymeniť.

Ludia si to robia sami zlou manipuláciou s výrobkami. Kolko ludí ma vozí. Aj na benzínoch a ani do 100t nemajú. A šklbe to, dusí to. Plný plyn tlačí a preraďuje max do 1500 otáčok.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Qasqai J11 - studený štart

Príspevok od používateľa oco13 »

Moonshine : aj automaty DSG o ktorých je známe že podtáčajú už z nastavenia výrobcu - aj to je zlé používanie výrobku?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Qasqai J11 - studený štart

Príspevok od používateľa mhlavaty »

accordcl9 ...určite je lacnejšie ísť k výbornému diagnostikovi kde sa veci nemenia hlava nehlava,ale to už si musí zvážiť každý sám.Kadečo je rozumné a kvantum ľudí to odmieta.
Ale je tu množstvo správnych názorov a dá sa jedine súhlasiť že obrovský vplyv na budúce problémy má priamo majiteľ,ale tiež je to zbytočné to pripomínať.Nepodtáčať a aditivovať,dbať na olejový servis,zabudnúť LL a hlúposti o doživotnosti.
No a pýtať sa dá aj vtedy ak je už problém doma
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Qasqai J11 - studený štart

Príspevok od používateľa Moonshine »

oco13 napísal: 29.10.2021 18:55 Moonshine : aj automaty DSG o ktorých je známe že podtáčajú už z nastavenia výrobcu - aj to je zlé používanie výrobku?
DSG je satanov stroj, kde výmena oleja stojí od 300e a núti si náplň 6 či 7 litrov.
Je úsmevné, keď na ňu existuje chiptunning, aby bola znesitelnejšia na použitie.

Ale to je iná téma, nie tu.....
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Qasqai J11 - studený štart

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Zdravím vás z môjho podhľadu sami zdá že bude problém niekde v oblasti riadenia tlaku paliva a dávky . Ak by som to riešil ja preveril by som :
1. nízkotlak na Bublinky a pracovný tlak
2. žeravenie
3. tlak paliva v rampe na stabilitu
4. regulátory tlaku

Toto by bolo na začiatok a neskôr účinnosť valcov písal som tu o tom už viac krát .
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
uwa0907208745
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.09.2017 18:13
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Qasqai J11 - studený štart

Príspevok od používateľa uwa0907208745 »

problem zmizol
Naposledy upravil/-a uwa0907208745 v 07.06.2022 07:12, upravené celkom 1 krát.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Qasqai J11 - studený štart

Príspevok od používateľa peterson999 »

Nemyslim ze mas 93.000, skor by som to tipol na 250.000km
81kw pri tom najazde nema pravo na problemy ani na ten zvuk motora
Trysky tam toto robia pri cca 220-250 co by opat ukazovalo na nerealny udaj z odometra
Najprv som myslel na zhavice ale tie sa spamataju rychlejsie
Zhavice vie pozriet hmatom aj laik ci sa zohriali pred startom a ktore (ci vsetky)
Vstreky mas Siemens VDO continental ktore po 200tkm kolabuju a menia sa naraz 4ks
Kto meni inak, zvyknu potom srandovat. Treba nastavit korekcie nielen nakodovat ale aj tak hra s 2 nove a 2 stare je šaškovanie. Mam nove aj repasovane ak treba, napis SS ak nieco a rovno aj odkial si a tel.c. mozem ti pomoct.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Qasqai J11 - studený štart

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chcelo by to získať lepšiu informáciu jednak ako sa správajú korekcie už od počiatku štartu až do plnej teploty.To ide logovaním korekcií za behu.(viď príklad) Pre vysvetlenie logovanie je nahrávanie hodnôt do časového záznamu a z toho sa vytvorí graf,ktorý je velmi výpovedný.
Kedže motor húpe celkom jasne,je nutné urobiť konfrontáciu správania regulácie vysokého tlaku či ju nespôsobuje kolísanie tlaku v rampe. Aj to sa robí logovaním.Pokiaľ je palivový filter z vložkou,je možné vložku vybrať filter vyprázdniť a naplniť Texronom (450ml) a doliať naftou,samozrejme nová vložka.Čiže krátky čas pôjde motor výlučne na Techron a pomaly bude samovolne prechádzať na naftu až velká časť Techronu skončí v nádrži.Ale pokiaľ sa urobí na teplom motore má aj tá krátka doba chodu na koncentrát vysoký účinok.Stonásobný proti účinku z prídavku v nádrži.
Takto vyzerajú korekcie od štartu keď sa rozbehnú do plusov a mínusov a z farby je jasné ktorý ako.Tento štart je zimný cca 3°C ...ak by sme išli v logu až do plnej teploty,tak by sme videli ako sa na grafe korekcie nesmierne menia a zoradia na veľmi dobré.Čiže ten motor nebude ako teplý mať problém,z chladnom stave nemá najideálnejší chod.
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných