Nissan X Trail - porucha kurenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

papino66
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.01.2011 19:26
Zdieľať na Facebook

Nissan X Trail - porucha kurenia

Príspevok od používateľa papino66 »

ahojte mam nissan x trail 84 kw rocnik 2004 a nemozem vypnut kurenie. stale mi fuka najsilnejsie a nereaguje na znizenie fukania a ani na vypnutie ventilatora.nemate niekto s tym skusenosti.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

asi mas zly taky bazmek regulator pod kastlikom pred spolujazdcom co je priamo pod ventilatorom kurenie. Casto to odchadza
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

84kw sa vyrabal do 9/2003.A maš v regulatori otačiek zhoreny tranzistor
papino66
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.01.2011 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa papino66 »

pod kastlikom pod ventilatorom je tak podla mna snimac teploty ktory ma v sebe rozne odpory a mal som ho uz von ale som nevedel ci je dobry. dakujem ti za radu
papino66
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.01.2011 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa papino66 »

ahoj sjaro dik za radu . kde sa nachadza v regulatory otaciek tranzistor. ale mi nejde ani vypnut ventilator az pokial nevyberiem poistku pod kapotou motora
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Načo dačo aj vymontuješ, ak to nevieš zdiagnostikovať že či je KO alebo OK??? Ak sú tam výkonové odpory tak tam asi nebude aj tranzistor...to taký regler som ešte nevidel...(ale zas ak by bol od nejakého Francúzkeho komplikátora-konštruktéra, tak by som sa aj nečudoval.)
Každopádne ak by bol odporový , a že sú prepálené odpory alebo rozpojená termopoistka, tak vetrák fúka len na poslednej rýchlosti naplno. mnšie rýchlosti nepôjdu nakoľko tie idú cez tie odpory. Ak je tam regulátor s tranzistorom, tak ak sa taký tranzistor prerazí, tak je akokeby stále zopnutý a bude fúkať na všetkých polohách vetrák naplno.
papino66
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.01.2011 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa papino66 »

ahoj vlady dakujem za prispevok a čo mi poradiš. je to nissan vyrobeny vo francuzku.mal som lem vybraty ten snimac pod fukarom na spolujazdcovej strane a zbadal som nejake odpory a odpojil som ho a prestal ventilator fukat.ako mam vypnut ventilator ked nereaguje ani na vypnutie fukara a klimy
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

papino66.Maš techničak vyrobeny vo Francuzsku a nie auto.Prečitaj si moj posledny prispevok v Nissan Almera 1.5dci.
K regulatoru.Ked zhodiš spodny dekel tak palec lavej nohy spolujazdca ukazuje nan. Drat z neho ide do motora ventilatora.Je prišrobovany dvomi šrobkami.Vybereš zhodiš z neho plast a uvidiš plošak.Na kraji plošaka su tri cinovane body (nohy tranzistora) treba ich dopredu odcinovat a odsat lebo tranzistor je prišrobovany pod tym na chladiči.Orginal tranzistor čo je tam nezoženieš ale da sa nahradit BUZ345 100V 41A 150W
papino66
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.01.2011 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa papino66 »

ahoj sjaro ten tranzistor som vymenil a kurenie ide ok uz aj reaguje aj na vypnutie kurenia.dakujem ti velmi pekne za radu.papino66
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných