Nissan Murano V6 2009+ kupa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mikka33
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 28.01.2013 11:04
Zdieľať na Facebook

Nissan Murano V6 2009+ kupa

Príspevok od používateľa Mikka33 »

Zdravim vas pani,
Mám v plane za asi mesiac vymenit auto. Natrafil som na ponuku Murana facelift. Zaujala ma velmi dobra cena okolo 15 000eur. Myslite si ze je to dobra kupa za taketo auto ? Pokial by jste doporucili realne skusenosti auta servis , ND a dost ma zaujima aj spotreba .Velmii ma utesuje ze je to japonec ale zas sa bojim toho ze je tam strasne vela elektroniky ci to nebude kazove. Auto planujem kupit na dobu 5-8 rokov rocne najazdim do 30000 km. Este sa chcem spytat keby som tam dal chiptuning ze ci dokaze znizit spotrebu. Dakujem za vsetky rozumne odpovede . Ako druhy variant auta pripada XC90 diesel 2007+
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To Volvo je rozumnejšie riešenie, ale tiež to nie je výhra. U benzínu sa spotreba neznižuje chipom ale montážou LPG. XC 90 má cez 2 tony a teda aj niečo spapá - 10l nafty je samozrejmosť a dynamika nič moc, benzín + LPG je lacnejšia vozba a to nevravím o celkovej prevádzke, kde u moderného diesla to vie pekne prevetrať penaženku, ale tú by ti prevetralo zaručene aj Murano, tam hladaj dôvod prečo je také auto s takým ročníkom za takú cenu

Odporúčil by som hladať niečo menej ozrutné , čo nemá takú nadváhu, niečo velkosti ako CR-V ktoré má trebárs voči XC90 o 400kg menej
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

O Murane je tu už čo-to popísané, hladaj napr. príspevky od patko1. V skratke - auto pekné, so spoľahlivosťou je to horšie...
Mikka33
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 28.01.2013 11:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mikka33 »

cicmanec:
tak to uz mam vsetko pobehané . Ale tam riesili stary model tento novy presiel modernizaciou ci uz ohlade spotreby to pekne stiahli oproti staremu.
Na stary model je to 50 na 50 jedni si ho chvalia druhy znenavideli.
A o novom Murane viem len tolko ze co som cital nevedeli si to auto vynachvalit . preto som si neisty tak som to hodil sem kde je kopa odbornikov ktori vedia poradit . Ale ked kukam aj v Nemecku sa pohybuju za takuto cenu .

Ohlade toho bnezinu a plynu to nejdem riesit co som docital vraj to Murano nici a ani by sa mi to neoplatilo ved aj tie zriadovacie naklady su vysoke .
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zriadovacie náklady na LPG su vysoké a oprava CR vstrekov, riešenie DPF je zadarmo , že ...
Na stránke MPGAS máš kalkulátor návratnosti prestavby.
Keby aj auto žralo 14l benzínu tak sa vozíš ako za 7l... Na 7l sa s naftou dostaneš pri velkom sebazaprení a za ideálnych podmienok, reálne počítaj 9-10l nafty.

Vyššie som písal že sa dá kúpiť auto s namontovaným LPG, aj keby zrovna nie, nie je to tragédia, Murano nemá rado LPG, ved sú aj iné autá...

V ponuke tu visí BMW X5 4.8 iS LPG za 16000€ ako je to už trochu zbytočné ale trebárs niečo podobné z nejakým rozumnejším motorom sa vždy nájde. A ako som písal nehladal by som tú najväčšiu kravu, máš tam aj X3 s 3.0i

Ale rozhodni sa ako chceš, riešiť repas vstrekov za 200€ kus pri 6 valci... Auto sa vyberá na základe celkových nákladov, nie na základe toho kolko ušetrím dieslakom vočí benzínu na 100km
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných