Nissan Patrol - hlučnosť prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Nissan Patrol - hlučnosť prevodovky

Príspevok od používateľa urbanek »

Zdravím priatelia, mám Nissan Patrol Y60 2,8TD s manuálnou prevodovkou, od ktorej sa ozýva pri všetkých prevodových stupňoch okrem 4, tá ide ticho, nepríjemný hluk ako šúchanie sa kovu o kov. Tento hluk je pri všetkých stupňoch okrem 4 rovnaký, aj pri zaradenom pohone 4x4 a redukcii, nezáleží ani na teplote ani ničom inom. Prevodovka ináč radí hladko a presne, je v nej dostatok správneho oleja a nijak inak sa neprejavuje žiadna porucha. Auto som už tak kúpil jazdím s ním už 3 roky bez zhoršovania s tým že sa v najhoršom vymení celá prevodovka za inú jazdenú cca 500€. Nemôže to byť len nejaká malá ľahko vymeniteľná blbosť, ložisko? Ďakujem.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No keď sa to za 3 roky (a povedzme 30000 km) nezhoršovalo, tak to zrejme ložisko nebude, ale ja by som bol asi nervózny, keby som také niečo z prevodovky počul.
Aj keď je to pravdepodobne naozaj len drobnosť, inak by sa to už bolo prejavilo inak, ak sa to raz začne, tak to možno zoberie so sebou kopu ďalších vecí v tej prevodovke.
Už som 2 razy na vlastnej koži zažil, že sa mi na ceste rozsypala prevodovka, raz v Taliansku a nie je to žiadna výhra. A 500 Euro je možno v takom prípade málo aj na dopravenie auta domov.
Usudzujem, že oprava toho problému bude hodne pod 500 Euro, ktoré by podľa toho čo píšeš, mala stáť výmena za druhú, ale to bude zase len používaná, u ktorej nevieš, čo sa môže v budúcnosti vyskytnúť.
A keď túto prevodovku opravíš, aj keď je to len nejaká blbinka, tak spoň budeš vedieť na čom s ňou si.
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

tiež to tipujem na ložisko, už len nájsť niekoho, kto sa s tým bude chcieť hrať.
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

Díky, a nepoznáte niekoho v okruhu do 100 km od BA kto by sa s tým chcel pohrať?
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných