Nissan Patfinder 2005 - Slabo svietiace xenony

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

joper
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.11.2011 16:56
Zdieľať na Facebook

Nissan Patfinder 2005 - Slabo svietiace xenony

Príspevok od používateľa joper »

Kupil som si ojezdeny Nissan Patfinder rv 2005, a na to, ze su tam xenony svetla svietia na moj vkus az prilis slabo ... mam oktavku kde su tiez xenony ale na oktavke svietia neporovnatelne silnejsie ... nevie niketo poradit, ze v com by mohol byt problem? dik za odpovede
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a mas tam origo xenony?
joper
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.11.2011 16:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joper »

ano vyzera to byt original bi-xenony
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ale zas ja som mal aj neorigo xenon na scootri a svietilo to jak besné neporovnateľne silnejšie ako bežná 55W halogenka.Takže problém by som videl v starých a vyžíhaných výbojkách...alebo špinavá a vyžíhaná optika ..hlavne ak je to dorábané tak tie paraboly niesu stavané na takú záťaž.
A aj to že aj na origo xenonoch zvyknú optické časti svetlometu časom strácať požadované vlastnosti kvôli vysokému púodielu UV žiarenia. Skrátka ten plast sa začne dokonca rozpadávať videl som to dokonca Toyota s tým máva bežne problém napr. na starších Avensisoch.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tak, tak. Pokial su vybojky OK, teda svietia normalnou farbou, tak bude problem s parabolami. Je to vseobecny problem starsich xenonov, teda povatsinou.

Este taky detail. Nepouzivat rozne, lacne vody do ostrikovaca. Snazit sa kupovat kvalitnu, inak, zeje problem s tym plastom na svetle, rad praska...
peter704bz
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 02.07.2011 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter704bz »

pozdravujem...kamarát mal podobný problém s bmw e46 xenony svietili hrozne slabo a slávna autorizovaná bavaria samozrejme len meniť celé svetlomety čo nie je maly peniaz...tak to rozobrali a čuduj sa svete plastove paraboly popraskané, plochá ktorá robí odraz svetla opálená... takže aj ked výbojky boli ok nemohlo to svieti nejakým spôsobom ich polepili dali pochromovať a je to v poriadku...samozrejme to bol zlomok ceny nových predných svetlometov...už len nájsť dobráka, čo ti to bude ochotný rozobrať a následne vedieť opraviť vyššie spomínaným spôsobom...
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 72 neregistrovaných