X-Trail 2.2Di 84kW neštartuje, diagnostika sa nespojí s RJ

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

warwick
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 19.04.2007 20:39
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

X-Trail 2.2Di 84kW neštartuje, diagnostika sa nespojí s RJ

Príspevok od používateľa warwick »

Ahojte.

X-Trail 2.2 Di 84kw r.v. 2003 neštartuje, štartér iba točí a točí a nič.Auto večer došlo normálne "po vlastných", ráno ale už ani ťuk. Najprv sme pozerali, či dáva palivo , ale v raili nieje žiadny tlak. čerpadlo nedáva palivo.Potom sme pozerali čerpadlo, ventily na ňom, všetko sa javí ok, až teda na to, že auto nenaštartuje. Máme diagnostiku TEXA. Nijako sa nám nepodarilo spojiť s riadiacou jednotkou. Podozrenie mám teda na RJ, ale nejak neviem kam z konopí.
Máte nejaké nápady?
ďakujem za každý názor k veci
michal1975
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.05.2009 08:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal1975 »

Mal som ten istý problém a bol to zaseknutý egr ventil.Motor Nissan,vybral som s neho mechanickú časť.
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Mal som rovnaky problem a riesenie: vymena ventilov na cerpadle a vsetkych 4 vstrekovacov.... Vela stastia, inak su tam Denso 16600 8H800
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

egr ventil ma taky vplyv na start? No neviem, ale nehadam sa. Immo mas na tom xtraily OK. Skusil si aj druhy kluc? Odkial si? mam nejake veci na Xtraily ak by bolo treba pozicat vyskusat. odchadzaju tie ventily na cerpadle ako uz bolo napisane. Tie sa daju len vymenit, vstreky ti viem dat na diagnostiku. Mimochodom u tychto aut davat obrovsky pozor na stav akumulatora, ked je slaby nepokusat sa startovat pretoze sa podpatim odpali RJ motora a 500e je v lufte. Stalo sa to uz par ludom co poznam. Dokonca aj na novej navare
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

RJ by som medzi podozrivých zaradil ako poslednú.Niečo mi hovorí že ten Tvoj motor vôbec nevie že sa točí,alebo teda je štartovaný.To by dávalo aj zmysel prečo nemáš palivo a nevieš ho diagnostikovať. RJ nevie že štartuješ.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

X trail nevie diagnostikovat kazda diagnostika, je to mrchave auto
warwick
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 19.04.2007 20:39
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa warwick »

Vyriešené, bol to EGR...
ďakujem páni
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A po vyriešení sa z diagnostikou už spojí ? Čo všetko ste riešili a ako ? Čistením,výmenou ? Napíš viac. Ak sa potvrdí čo si myslím si to rozoberieme podrobnejšie.
ondrotom
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 05.08.2009 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrotom »

by som rad vedel cim ste to nacitali,pretoze tento YD22-Di presnejsie 81kw mi tiez texa ani ine diag. nechceli nacitat aj ked to bolo v database.bol by som zasa mudrejsi.Dik
hruso112
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.06.2010 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hruso112 »

Zdravim mal som podobny problem ale na Octavii, auto tocilo ale nestartovalo, PC sa nemohol spojit s RJ , trvalo to sice jeden den kym nato chalanisko prisiel ale spravil to!! Nakoniec to bola zasuvka na pocitac kam sa pripaja diagnostika ta sa vymenila a uz opat vsetko islo, stalo ma este vtedy 1500 skk. Skuste aj to pozriet teda!!
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

ondrotom na 81 kw Almere N16 sa da diagnostika urobit kuskom drotu cez diagnosticku zasuvku ,nepotrebuješ žiadnu diagnostiku
ondrotom
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 05.08.2009 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrotom »

s.jaro popis mi ako v SS
Boric
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.04.2019 02:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Boric »

Mam ten istý problém s nissanom x-trail 84kw ale rd ventil to nieje poraďte a diagnostika nám vyhodila chybné kódy 1612 1610
daniello44
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 11.10.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniello44 »

ja si tiež myslím, že to bude egerkom, je to taká blbosť, ale narobí to dosť, kamošovi to robilo na forde galaxy, keď ho zapchal bol pokoj :D
Boric
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.04.2019 02:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Boric »

A nemôže to robiť imobilizer
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných