Kúpa - Nissan Terrano II vs Toyota RAV4

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

blastrik
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 31.08.2010 05:44
Zdieľať na Facebook

Kúpa - Nissan Terrano II vs Toyota RAV4

Príspevok od používateľa blastrik »

Dobrý deň. Prečítal som veľa článkov o obidvoch vozidlách, no každý ďalší názor či postreh je len k dobru. Auto by sa malo používať prevažne na asfalte ale aj v miernejšom teréne, na blate a v snehu. Niekedy bude potrebné potiahnuť vozík. Auto budem použivať prevažne sám alebo vo dvojici. Nenajazdí veľa km ročne tak do 15 000 km. Z týchto dôvodov chcem troj dverové a benzínové vozítko. Ravka by mala byť 2,0 i od r.v. 2000 a Terrano 2,4 i od r.v. 2000 aj keď u terrana je skôr odporúčaný 2,7 diesel s 92 kw, len neviem koľko km je ešte v pohode a či sa mi diesel oplatí pri mojich najazdených km. Poprípade aké iné vozítko by ste odporúčali?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

...aj u teba si dobre spomínam že si dostal radu už niekolko krát ohladom výberu SUV, či malého terennáka...

Terrano je dosť ťažká krava, je najvhodnejšia do terénu , ale aj tam vdaka svojej hmotnosti má niekedy problém. Diesel u Terrana je dosť užrany, skrátka spotreba pod 10l nafty tam velmi nehrozí, vyhoda u ťažného je že býva na 2.7t

V predošlých témach čo zakladáš už nejakú dobu si dostal určite odpovede že ak nejazdíš ťažký terén vystačíš si s Vitarou, Rav-4 a Forestrom, toto sú rovnocenný súperi , Terrano je už kategoria skôr off-road, vyberal by som z tej spomínanej trojice, popozeraj si videá na youtube čo ktoré auto dokáže a na základe toho sa rozhodni či te je treba Terrano alebo nie, ja by som povedal že na tä chatu ti je Terrano len zbytočný luxus ktorý má pre tvoje potreby zbytočne drahú prevádzku ...
blastrik
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 31.08.2010 05:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blastrik »

Tak ďakujem za odpoveď. Len som chcel niečo viac vedieť o tom benzínovom terrane, nakoľko kamarát si kúpil staršie terrano s 2,8 dieslom a ide to celkom slušne. Pripadá mi to ako celkom podarené auto akurát na ceste to dosť plave.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja neviem ako má riešený pohon Terrano ale známi má Patrola a ten má primárne zadok, predok sa pripína zaradením. A to je to čo by som ja nechcel, ja som chcel 4x4 tak som si ho kúpil a nie také kde sa niečo pripína či odopína...
Viem že Patrol má napríklad primárne zadok a ked si človek nedá pozor a podradí tak nie je problém auto dostať do šmyku , zvlášť ak cesta na to nevyzerá, známy tak kedysi "načal" Patrola a oprava za 150 000,- len tak zahučalo, ale v tej dobe si nezohnal nič, vrakáčov nebolo a Patrolov v nich už vôbec nie
Naposledy upravil/-a ivko1 v 09.01.2012 00:21, upravené celkom 1 krát.
blastrik
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 31.08.2010 05:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blastrik »

Uz som ako tak rozhodnuty pre Ravku
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných