Almera N16 1.5 benzin - divný zvuk pri rozbehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marcopollo77
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 12.02.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Almera N16 1.5 benzin - divný zvuk pri rozbehu

Príspevok od používateľa marcopollo77 »

Rád by som poprosil o radu:mám hore spomenuté vozidlo a posledné mesiace počujem pri rozbiehaní divný zvuk-akoby škrípanie,vrzgot,piskot z motorovej časti.Za studena,či tepla.Robí to na jednotke a spiatočke.Motor má originál 80500.Od kúpy sa tam lial olej 10w-40,ale pri poslednej výmene 69000 sa tam nalial olej 5w30!Môže toto spôsobovať tento vrzgot,alebo niečo iné?
Už som si dal pozrieť spojku-rozobrali ju ,ako nová,rozvody motora-reťaz,kladky,ako nové,ešte mi radia skúsiť pozrieť rozvody alternátora,alebo mám začať základom-výmenou oleja?

Vďaka za všetky rady.
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

nemôže ten zvuk ísť z prevodovky?......poznám almeru n15, ktorá vydáva tiež škripotavý zvuk pri rozjazde (pravdepodobne to je zapríčinené axiálnou vôľou niektorého ložiska na vstupnom hriadeli a tým pádom to rezonuje)....skús niečo zistiť na nissanclub.cz, ale niektoré n16 majú tiež problémy s ložiskami v prevodovke
marcopollo77
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 12.02.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcopollo77 »

Spojka-výmena 300 EUR a fičíme ďalej!Vďaka!
juraj.krivonak
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 17.02.2011 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj.krivonak »

tak tak, ja som mal ten istý problém, ale výmena spojky pomohla, bolo už vylagrované ložisko spojkové..........mám ešte jeden problém, a to asi budú piestne krúžky, ale chalani tu píšu, že veľmi nepomôže výmena, auto je super, škoda to neurobiť....
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných