Nissan Primera - prevodovy olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

brejzo
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10.11.2009 21:01
Zdieľať na Facebook

Nissan Primera - prevodovy olej

Príspevok od používateľa brejzo »

prosim poradte aky prevodovy olej ide do nissana primera r. 1998 , 1,6l objem ? menili sme poloos a trochu nam vytiekol , tak ho chceme doplnit ! za skore odpovede dakujem :D :28b7:
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Ja mozem odporucat Castrol TAF-X. Je sice drahy, ale osvedcil sa aj v origo nissane. Pre viac info pozri www.nissanclub.cz.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

potvrdzujem, TAF-X je na urovni i ked je na nom napisane Castrol :)
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

Le Baroon napísal:http://195.82.66.170/castrol/oilguide/index.php?id=1.cz
tam si zadaj auto typ atd. je to sice Castrol ale to je fuk.
Ja som si zadal moju kia sportage 2,7 V6 r.v.2005 a do atomatu tam píšu castrol transmax z, ale ten je zelenej farby a ja mám v automate červený olej, tak neviem či ten predchádajúci majiteľ ho menil alebo aký tam vlastne ide?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sice ti neviem poradit, bohuzial, ale urcite by som sa opytal v Kii na cenu toho oleja. Nebudes ho vymienat kazdu stredu, takze to za opytanie urcite stoji. Napriklad niektore originalne oleje do automatov VWcka (konkretne oleje rady G070, G070 926, G070 711 varianty A1/A2) sa predavaju LACNEJSIE ako oleje na volnom trhu pri ktorych nemas ISTOTU ze do tvojho automatu patria a ze tam neurobia šarapatu po 30.000km.

Ked ti Kia povie ze za liter chce 50,-eur a potrebujes 10 litrov, potom sa zacne sranda a nahananie alternativ. Dovtedy by som to nerobil.
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

mp3turbo napísal:sice ti neviem poradit, bohuzial, ale urcite by som sa opytal v Kii na cenu toho oleja. Nebudes ho vymienat kazdu stredu, takze to za opytanie urcite stoji. Napriklad niektore originalne oleje do automatov VWcka (konkretne oleje rady G070, G070 926, G070 711 varianty A1/A2) sa predavaju LACNEJSIE ako oleje na volnom trhu pri ktorych nemas ISTOTU ze do tvojho automatu patria a ze tam neurobia šarapatu po 30.000km.

Ked ti Kia povie ze za liter chce 50,-eur a potrebujes 10 litrov, potom sa zacne sranda a nahananie alternativ. Dovtedy by som to nerobil.
Keď som sa pýtal v kii tak povadali taký istý ako ako do posilňovača riadenia nejaký castrol TQ DEX 3, ešte trocha "poguglim" a poinformujem sa a uvidíme, olej je pekný čistý červený na mierke, akurát sa mi zdá že ho je málo, lebo pri naštartovanom ohriatom motore v N aj P nie je v políčku hot na ryske, pri vypnutom hej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných