konkrétny inzerát - Nissan Primera 2.0 d SLX

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dragonettti
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.11.2009 15:24
Zdieľať na Facebook

konkrétny inzerát - Nissan Primera 2.0 d SLX

Príspevok od používateľa Dragonettti »

Ahojte, prečítal som si témy tu, napíšem svoju situáciu, pastnem link a informácie od predajcu a budem vďačný za všetky rady.


Som 24 r. študent, zháňam prvé, spoľahlivé väčšie auto (nie 3 dverové) do rodiny, cestovaním bude cca 40% mimo mesto, 40% diaľnica, 20% mesto. S nízkou spotrebou... Som z BA, študujem v BB a priateľku mám v MT, takže tieto trasy budem týždenne absolvovať autom - väčšinou sám. V lete bude auto využívané takmer naplno (naplnené). Rozpočet na kúpu mám dosť nízky, cca 2500-2700€.



S tým pánom, majiteľom, som hovoril, mám z neho veľmi dobrý pocit - hovoril mi aké auto malo chyby a tak, nič netajil (aspoň sa mi zdalo, samozrejme... ). Je druhý majiteľ, STK a EK je do októbra tohto roku, a že na STK mu naposledy vytkli nejaké "hrdzavenie brzdových trubiek", ale že aj tak STK dostal a celé potom menil. Zároveň že si o Primerách čítal že sa im ničia poloosy, tak aj tie menil. Auto má letné aj zimné prezutie na diskoch.

Hovoril že mal s ním aj haváriu, kedy do neho zboku nabúrala žena (ľavé zadné dvere), ktoré vtedy nemal možnosť vymeniť a sú vyklepané a prestriekané - vraj je vidno, že je síce rovnaká farba, ale rôzny odtieň. Inak že je motoricky aj elektronicky v poriadku.

Vravel že jazdieval na ňom pravidelne ZA-MT, že na jednu nádrž urobil cca 800-850km, a tak mu spotreba vyšla okolo 6,5l/100km...



Čo si o tom myslíte? Ak by som podľa vás mal ísť do niečoho iného, skúste mi prosím poslať rovno nejaké linky, aby som mal prehlad.



P.S.: ostatné témy som prečítal, no často sa tam zvrhávala diskusia, preto vás prosím, skúste sa tu držať témy. Idem na pár dní preč, pripojím sa asi v utorok, a budem všetkým vďačný za názory, ktoré pomôžu. Ďakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Odpoveď na SS dám sem, aj pre príp. iných záujemcov:


Primera P11 ako celok je vynikajúce auto, sám som ju pred časom, keď som vyberal auto pre seba, mal v užšom výbere, má napr. skvelé jazdné vlastnosti či benzínové motory s rozvodovou reťazou.
Staré japonské diesle (aj iných značiek) neboli žiaden zázrak, ale na pokojné jazdenie stačia a vydržia toho veľa...

Rozpočet na kúpu mám dosť nízky, cca 2500-2700€.
Treba rátať aj s nejakou počiatočnou investíciou (odporúča sa 10-15 % z ceny auta) - náplne, brzdy, príp. rozvod (benzínové primery majú reťaz, dieslová mám pocit, že má remeň)...

Vieš mi prípadne poradiť nejaké stránky, či nejaké PDFká alebo iné dokumenty, ktoré by som si mal preštudovať?
http://www.autohit.cz/clanek/635/nissan ... _1998.html
http://www.autohit.cz/clanek/912/nissan ... _1998.html
články na www.tipcars.cz
http://www.nissanclub.cz/article_detail.php?id=62
moje.auto.cz
www.autorecenze.cz
a hlavne
www.nissanclub.cz
tam aj po kúpe nájdeš kopec rád čo a ako...

Najvďačnejší Ti ale budem za Tvoj názor na konkrétny inzerát.
Konkrétny inzerát sa ťažko hodnotí len podľa fotiek, auto treba vidieť naživo, najlepšie s mechanikom, na zdviháku, previezť sa. Dojem z predávajúce je samozrejme tiež dôležitý...

Čo si o tom prosím Ťa myslíš? Mal by som do toho ísť?
Ako vravím - treba to vidieť, previezť sa a potom sa rozhodnúť. Neviem či táto konkrétna, ale Primera určite nie je zlá voľba. Príp. sa ešte popozeraj po nejakej Toyote Carina E, Mazde 626 či Mitsubishi Galant...
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných