Mitsubishi canter egr problem

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Mitsubishi canter egr problem

Príspevok od používateľa pajtyi »

Zdravim chcel by som vediet vas nazor.Na hore uvedenom aute som pred 2rokmi riesil vadny egr ventil.Vtedy malo auto najazdene 100tis.km a na chybu vedel prist len autorizovany mercedes servis v bratislave a odstranenie zavady vyslo na 1200eur.Teraz po dvoch rokoch a odjazdeni 20tis.km sa chyba znova vyskytla.Auto v nudzovom rezime a diagnostika pise chybu P0101 co by mala byt vaha vzduchu.Ale vtedy pred 2rokmi pisalo tuto istu chybu.Cize vahu druhu mam a vnej chyba nieje.Aj na diagnostike vidiet ze vaha pracuje lebo hodnota pridavanim plynu sa meni.Otazka je ze podla vas je mozne ze po tak malo kilometroch sa egr znovu pokazi?Nemoze to nieco ine sposobit a potom jeho nasledkom neak odpali egr?Podotykam ze egr je namontovany na takom chladici ktory pravdepodobne chladi vyfukove plyny ktore sa vracaju po chladici cez ventil.Priklad nieje mozne take nieco ze ventil pri regeneracii z neakeho dovodu ostane pootvoreny a ta nafta ktora hori vo vyfukovom potrubi sa dostane do egr ventilu a prehreje jeho elektricku cast a tak odpali poskodi?Je to euro4 s elektrickym ovladanim ventilu.Radsej sa pytam lebo nerad by som kazdych 20tis.km menil egr.Vopred dakujem za vas nazor.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Doplnam dnesne poznatky.Podarilo sa mi zmazat zavadu takym stylom ze kontrolka zhasla,nieje v nudzovom rezime ale diagnostika nadalej pise zavadu.Dnes som bol na rozvoze s autom cca 80km q zatial sa kontrolka nerozsvietila a nepadlo do nudzoveho stavu.Podla vsetkeho egr nieje mrtve a odhadujem ze skor bude zanesene a preto zahaprovalo.Je mozne aby bolo zanesene po 20tis.kilometroch?
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných