problém s navijákom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukasB5
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27.12.2007 17:53
Zdieľať na Facebook

problém s navijákom

Príspevok od používateľa lukasB5 »

zdravím, neporadí mi niekto ohľadom navijaku? mám problém že sa prehrievajú káble, ktoré k nemu vedú, a prestane fungovať, iba v ňom niečo cvaká.po chvíli ked sa ochladí zas ide. čo to môže byť??
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

aky je to navijak, ako stary?
o.i. nie je to typ na atv-cky?
lukasB5
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27.12.2007 17:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasB5 »

nieje to navijak na atv, je to originál naviják na terene auto, s ťažnou silou 2,7 t, výrobca neviem aký je, skúsim to zistiť.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: problém s navijákom

Príspevok od používateľa elephant »

lukasB5 napísal:zdravím, neporadí mi niekto ohľadom navijaku? mám problém že sa prehrievajú káble, ktoré k nemu vedú, a prestane fungovať, iba v ňom niečo cvaká.po chvíli ked sa ochladí zas ide. čo to môže byť??
No neviem aky mas navijak ale podla mna bude asi chyba v DC Solenoide (vysokoprudova cievka ktora zopina prud) su tam dve a tie su prepojene a cez ne vlastne zopina prud do navijaku a tie zvyknu zaoxidovat alebo sa im opalia kontakty a potom len cvakne ale nezopne a tvori vlastne odpor a tym sa prehrievaju privodne kable. Zvykne sa to stat ked casto ckakas kratko po sebe ovladacom mne takto odisli uz dva a to konkretne vzdy ten pravy. Nahradny stoji zhruba 120€ podla znacky. Alebo druha mozna pricina je poskodena brzda navijaku ked sa zasekne a potom pri navijani alebo odvijani neodbrzdi a tym kladie odpor motoru a ten sa zacne prehrievat ... prejavuje sa to hlavne takym rapkavim zvukom pri odvijani pod zatazov. Skus manualne odbrzdit navijak tym cudlikom na rucne odvijanie lana a ked to nepojde ani naprazdno tak je to ten DC Solenoid. Ked dlhsie podrzis ovladac na navijanie alebo odvijanie tak sa dokonca zacne dymit z ovladacej skrinky v tom pripade je to na 100% DC Solenoid. Je to celkom bezna zavada ako som sa dozvedel.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Alebo este moze byt aj vadny motor navijaku ale to sa pri lepsich znackach stava dost zriedkavo.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

lukasB5 napísal:nieje to navijak na atv, je to originál naviják na terene auto, s ťažnou silou 2,7 t, výrobca neviem aký je, skúsim to zistiť.
2,7t na terenne auto ??? To este tak na stvorkolku :40bd: Na com to mas namontovane? No ak s tym tahas Nissan Patrol Vagon tak sa potom necuduj ze sa prehrieva a prestane ist. Na terenne auta sa montuju 4t a viac.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných