Mercedes w211 , E 500 , 4matic - vytopenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

de1v
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.11.2023 02:56
Zdieľať na Facebook

Mercedes w211 , E 500 , 4matic - vytopenie

Príspevok od používateľa de1v »

Problém spočíva v tom že som prišiel po 2 týždňoch domov a pri týchto lejakoch mi vytopilo medveďa (spolujazdcov koberček), dal som dole koberček s molitánom a kukal som na riadiace jednotky či su suché, všetko ok, problém bol že pod tým je molitán navsiaknutý vodou totálne a moja otázka je či náhodou není niečo aj tam skryté čo by mohlo navlhnúť. Auto neštartuje, nesvietia svetlá ani rádio+klima nejdú, nedá sa mi ho ani zamknúť ani odomknúť. Viete niekto čo by to mohlo byť ?
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w211 , E 500 , 4matic - vytopenie

Príspevok od používateľa tuninka »

baterka nie je náhodou vybitá?
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w211 , E 500 , 4matic - vytopenie

Príspevok od používateľa Emfo »

V cast ako ma spolujazdec nohy pod kobercom priamo pod nohami toho vela nie je, je tam rj pre svetla ale nie pre ich svietenie ale pre regulaciu bud vyskovu alebo ak ma "kurvenlicht" tak aj pre natacanie do zakrut. Ako sa da nabok koberec tak v prednej casti pod nohami je pod kobercom taky tvarovany polystyren, za nim plech a na tom plechu z opacnej strany je SAM modul spolujazdca, ten ma na starosti napr. spolujazdcove svetlo svietenie ostatne zalezi od rocnika a vybavy, je tam u e500 by mala byt standard vybava airmatic, tam je rj a ak je 4matic tak aj rj pre automaticku prevodovku pre 4matic by mala byt 5 stupnova nie 7micka, je tam predistovacia skrinka s velkymi poistkami nie na plechu ale na karoserii a ide tadial velke plus do motorovej casti od baterie. Kadial natiekla voda je druha vec, lebo do tych aut tiect nezvykne, mozny vstup pre vodu ale to by museli byt upchate odtokove kanale a riadne je SAM modul pod kapotou ten ma napr. na starosti vodicove svetlo ale aj rele a poistku pre signal na starter alebo by muselo byt vela vody a cez kabinovy filter ale to by musel byt na spolujazdcovej strane pri filtry bazen. Odporucam diagnostiku a ta navedie na merania ku vsetkemu co nefunguje, prve co samozrejme bateria ale to aj diag vykrici hned v momente ak je s nou problem.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w211 , E 500 , 4matic - vytopenie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Inak ten molitam treba dat von, vyzmychat a nechat vysusit. Ten v aute nevyschne.

Kade ti tam naprsalo?
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w211 , E 500 , 4matic - vytopenie

Príspevok od používateľa Emfo »

Pokial sa nemylim molitan je sucast koberca. Este netreba zabudat, ze na kraji ako su prahy pod kobercami su CANy.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w211 , E 500 , 4matic - vytopenie

Príspevok od používateľa seven549 »

normalne vec u stareho auta ze tam tecie.to ze je to mercedes neznamena ze sa to tam nestane.

kamosovi do opel astra tecie a auto je na svete 8 rokov.neburane nebastlene kupil to ako nove.

mne tak tekli aj bmw aj fordy napr stare mondeo z roku 2006.uz to robi snad 5 rokov.ked su lejaky nachadzam vodu na prahu kde je guma na ktoru tlacia zavrete dvere.podla toho ako auto stalo a bol uhol vetra z dazdom je mokry koberec bud na soferovej alebo spolujazdovej strane.

priebezne problem vyriesim vacsinou su upchate skryte odtokove kanaliky alebo niekde nejaka guma uz netesni ale vzdy sa najde casom nove miesto ved auta starnu.najnovsie mi tecie do kufra prava strana.niekde bude nejaka diera.

prave dnes teraz poobede to idem riesit a napisem kde som nasiel dieru.lebo vodu som nasiel pod rezervou.


ram pamatam na bmw ked bol lejak,mi pocas hodinovej jazdy lejakom,zacala tiect voda kdesi z pod palubky na lavu nohu na prsty lol :40bd: :40bd: :40bd: u bmw zvyknu gumene tesniace nieco ako molitany popraskat a problem je na svete.
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w211 , E 500 , 4matic - vytopenie

Príspevok od používateľa Emfo »

Ze ja nepoznam 211tku, do ktorej by tiekla voda a to som ich uz zopar videl aj po burackach a sam jednu mam.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w211 , E 500 , 4matic - vytopenie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Mna to preto zaujima, kade tam natieklo.
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w211 , E 500 , 4matic - vytopenie

Príspevok od používateľa Emfo »

Naposledy ked prestala startovat jeden/a W203ka vosla voda do konektora rj motora ale tam odtoky od stieracov boli masaker zadrbane a stala tam voda, nesmie sa dostat dovnutra ako je kryt na poistkovu skrinku + SAM modul v motorovom priestore lebo tam to je dalej otvorena cesta do kabiny, uz boli s tym kadejake problemy zle zavrete kryty, polamane kadeco alebo chybajuce veci ak je vsetko v poriadku voda nema sancu, na druhej strane v podstate to iste ale cez nasavanie vzduchu, tam je cesta lahsia ale to tam musi byt bazen. Ak je to este SBC verzia je tam druha mala bateria ulozena a tu musi utopit az tak sa vie dostat k nasavaniu vzduchu. Cez dvere velmi nema sancu.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w211 , E 500 , 4matic - vytopenie

Príspevok od používateľa wilz »

No ja mám ďaleko od konšpirátora, ale prvý príspevok tejto témy je dosť divne napísaný, nedivil by som sa, keby to bolo len také skúšobné cvičenie, aby si ľudia trocha popísali k téme, ktorá sa zdá byť nelogicky zadaná, t.j. možno vymyslená
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w211 , E 500 , 4matic - vytopenie

Príspevok od používateľa Emfo »

Mas to jedno ako divne alebo nie divne ak ma clovek nepojazdne a polofungujuce auto a nerozumie tomu alebo nema veci s cim pracovat moze byt tema realna alebo nerealna gol tazko dat.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w211 , E 500 , 4matic - vytopenie

Príspevok od používateľa seven549 »

nasiel som kadial tecie voda do kufra do stareho mondea.je to 5 dver mk3 nasiel som prasklinu na karoserii kde sa uchytava plynova vzpera kufra.prasklina ide hned od spodu pod klbom uchytenia tej vzpery bohuzial slaby plech.odtrhol sa.

je to oprava na letne dni alebo vianocne pracovne volno.vnutorny tapacir musi dole este tam je aj stropny bag,budem nosit na pravej strane vedro v kufri.tecie to po stlpiku na plast co drzi zadne plato no zaroven je to ako lievik rovno do vedra :2f93:
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w211 , E 500 , 4matic - vytopenie

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Seven - ak je v kufri pod rezervou malý plechový štupel na spodku - tak ho stačí trochu vyhnúť na okrúhlej ploche kde tesní - alebo navŕtať malú dierku - stačí 2 - 3 mm a voda bude rovno aj odtekať - do Felicie po nehode mi zateká asi na 4 miestach tak už som si našiel spôsob ..odvtedy v podstate v kufri neriešim vodu - ako natečie tak aj odtečie...dovtedy som mával polku rezervy aj s výbavou vo vode... utesňoval som to asi 5 x - ale vždy si to našlo cestu...takto sa s tým dá fungovať...za mňa lepšie ako vedro s vodou na ktoré keď sa zabudne tak sa pri brzdení aj samo vynesie...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w211 , E 500 , 4matic - vytopenie

Príspevok od používateľa seven549 »

no kedysi som to spravil ked som mal skodu favorit ze som tam spravil dierky aby vytekala voda.ale nefunguvalo to ono tu vodu aj naberalo pocas jazdy potom.neosvedcilo sa mi to.

a velmi to nevyriesi vlhnutie koberca.

mne vadi ze polovica koberca je vlhka od vody ktora tecie po C stlpiku na zadnu pravu stranu a dalej pokracuje k rezerve.pod kobercom je drevo alebo nieco take a to sa ohyba ked je vlhke.a nechcem aby koli tomu to tam zacalo korodovat.

opravi sa to.musi sa cely C pravy stlpik rozobrat a nejako to tam opravit vystuzit.ta prasklina sa zvacsi trha sa plech a ta plynova vzpera sa potom oprie o kanal kadial tecie voda od strechy auta k zadnemu svetlu.
ale auto uz ma 17 rokov 464000km.je to uz stary srot.nemam mu to za zle.

a padlo rozhodnutie ze ostava do zbierky.je to original falosne st tdci mk3 5dver.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných