Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco210
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 22.01.2023 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa laco210 »

Pokial to clovek nepozna "vyplasit" resp. uputat pozornost by malo cokolvek. Hlavne ak vidim nejaku podozrivu opravu alebo zasah, pri servise sa da viac skody napachat ako ked je pokazeny original bez zasahu.
Cristiano717
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 05.09.2008 16:21
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa Cristiano717 »

Na niektoré príspevky by som najradšej nechcel ani reagovať, pretože sú v rozpore s info, ktoré som tu uviedol. Možno len toľko, nech si každý vyberie hlavne to čo chce, nie čo nemusí a samozrejme väčšinou platí, že nie to najlacnejšie, čo je aktuálne v ponuke. Tento inzerát patril a zatiaľ stále patrí k tým najdrahším v ponuke. Tak nech sa páči, kto chce, môže zase posmešne a neprajnícky reagovať, že som mal záujem o auto z najdrahších v ponuke z tejto kategórie s vybehaným a stočeným motorom.. predbehnem vás, lebo podľa toho čo som si tu dnes prečítal by sa to dalo bez váhania čakať.

To, že by to bolo cítiť naftu je asi fakt, preto som si nebol úplne istý len tým, že či nejaká vada motora pri tom najhoršom scenári môže spôsobiť vytláčanie oleja cez uzáver hrdla, pretože to by bola pravdepodobne jediná cesta oleja z motora von smerom ku vstrekovačom. Nezdalo sa mi, že by bol od oleja celý motor pri mojej laickej obhliadke v rámci obmedzených možností.

Jediné a najracionálnejšie riešenie ako toto moje "vyplašenie" vyriešiť sme už uzavreli, treba to vyčistiť a sledovať, prípadne spojiť s kvalitnou diagnostikou kvalitného diagnostika.

Ďakujem každému, kto mal záujem pomôcť :)
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Zásada č. 1:
Nikdy sa nezamilovať... :3020:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja mám tiež malú poznámku ktorá sa ale netýka Mercedesu. Spomenulo sa tu že sa nekupuje najlacnejšie ani najdrahšie. Moja skúsenosť s kúpou naj, najlacnejších aut v ponuke je asi 35/1 raz som sa nechal napáliť, ale aj s nasledným servisom som ešte neprerobil. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa pogo-roll »

jaaj tie reci ze by to dal opravit ze toto tamto predal by v rodine .... ja mam tiez motor oteceni olejom uz roky vobec netusim preco ci je to drahy problem alebo lacny a ak by som auto predaval urcite by som predtym neriesil daku opravu bez ohladu na to ci by bola draha alebo lacna - je to stare auto ale plne funkcne pripadny zaujemca si to moze pozret zvazit ci chce alebo nie a nie ze by som sa este sral so srvisom auta ktoreho sa chcem zbavit aby som dostal o 5kila viac lol
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Mercedesy su uz pri 100 000km olejnicky. Dal bi som to do MB servisu na posudenie. :41c2: :41c2:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa seven549 »

stary mercedes a poteceny motor.tym km 170 000 neverim ani ja.

akoze nevies ci je to nafta alebo olej?ved vezmi na prst a onuchat ochutnat.chces kupit staru jazdenku musis si aj ruky umazat ak to chces preverit.

lahol si aspon pod to auto 13 rocne,ci je zospodu ok?za mna take 13 rocne auto musi byt uz po slovakovi zodrate ako psia buda.--- pretoze 5 rocne auta su uz dost oskubane

najlepsie je si brat priklad od ceskych cigosov.kde nove byty su po 3 rokoch hotove.a odpoved pre Tv noviny bola -------------- auto se vyjezdi byt se vybydli------------------.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je dobré problémy techniky spájať z vierou. Pravda a skutočnosť je jedna vec,viera je presne iba tá viera a len náhodne majú čosi spoločné z realitou.Naštastie ak niekto pátra po skutočnosti tak si ich aj zistí lebo k tomu pohľadá cestu,nemusí sa zaoberať iným než skutočnými vecami.
laco210
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 22.01.2023 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa laco210 »

Najcastejsi typ stocenia km je ich uprava v budikoch a nasledne namontovany can filter aby si ich budiky nevedeli naspat stiahnut z ostatnych rj. U novsich ani ina moznost nie je. Samozrejme su tam chyby nadledne v can komunikacii, nesedi konfiguracia can a podobne, no km su ulozene kadekde a co sa vobec neriesi je ich pocet v rj motora napr. Tam to ma suvis s km, ktore si ona rata v suvislosti s dpf. Jeho reset nenuluje celkovy napocitany nabeh.

2017tka uz ma napr. nieco take to je na 2 tuky obrazne

Obrázok
Cristiano717
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 05.09.2008 16:21
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa Cristiano717 »

K tým skutočným / stočeným km. Preveril som len servisné záznamy so zápisom km zo servisných prehliadok v autorizovanom MB servise od nova až po poslednú prehliadku v 08/2022. Diagnostiku pri tej prvej obhliadke som zabezpečenú nemal. Súhlasím, že preveriť km zo záznamov v RJ je najdôveryhodnejšie, ďakujem za ukážku :2f93:
Takéto overenie km je možné len s originálnou diagnostikou?

Vpredu som sa k tej zatečenej časti na vrchu motora dostal, tam to bol jednoznačne olej, no v strede a v zadnej časti som nemal šancu dostať sa tam prstom a podobne, pri prvej obhliadke auta v bazári je asi trošku nevhodné vyťahovať gola sadu a odstrojovať okolie vrchu motora, aby sa dalo dostať lepšie dole ku vstrekovačom a skúmať či je to olej/nafta. Podvozok auta sa mi zdal OK bez korózie, len zopár menších aj to len povrchových škvŕn v okolí zadnej nápravnice, praskliny v tých vyššie spomínaných miestach som nesledoval, no určite by som sa na to zameral pri druhej obhliadke. Interiér auta bol ako nový v béžovej farbe, ktorá je ešte náročnejšia na údržbu a autá s 300tkm+ tie béžové interiéri veru nemajú veľmi zachovalé. Bezchybný stav interiéru sa dal veľmi pekne do detailu pozrieť, lebo auto bolo vyčistené do poslednej smietky, ešte aj tie béžové podlahové koberce boli čisté bez škvŕn, čo som si myslel, že keď už aj sedačky vypadajú byť zachovalé a bez chyby, tak to kobercové čalúnenie bude určite zájdené špinou po toľkých rokoch používania auta, no nebolo. Tak len toľko k optickému stavu a tvrdeniu niekoho, že určite bolo už to auto po 13rokoch jazdenia slovákom zodraté ako psia búda.
Naposledy upravil/-a Cristiano717 v 08.03.2023 08:44, upravené celkom 1 krát.
laco210
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 22.01.2023 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa laco210 »

Je to z originalnej diagnostiky ale je to z 2017tky GLC, 204 to takto nema.

Tam uz bude OM651 motor, ten ma v prednej casti motora akurat nalievaci otvor na olej ci to niekto rozlial pri nalievani alebo nie to tazko povedat. V strede veka ventilov na spojazdcovej strane je hadica na odvetranie motora, separator je sucast veka ventilov, nafta tam moze byt jedine od prepadov, ich pripojkach na vstrekovace, ktore mozu byt poskodene ak ich niekto rozoberal, z vysokotlakych trubiek na vstrekovace urcite nie, ak podfukuje vstrekovac moze tam byt vlhko podobne oleju ale to je skor len ako film ak to ide vo velkom a dlho tak tam vznikne nieco ako asfalt. Olej jedine spod tesnenia veka ventilov ale nestava sa, ci niekto ho nemal dole tiez tazko povedat, aby islo dole veko, idu von vstrekovace, odpajaju sa prepady. Na mieste v bazare na ulici to odstrojovat bude dost tazko :) Ci tam nieco robili na palivovej sustave alebo nieco kvoli comu boli povelene veci okolo vstrekovacov a nasledne to nevedeli napr. nastartovat a povolovali pri starte palivove trubky a je to tam od nafty tiez tazko povedat alebo mix s olejom. CDID2ku nebyva problem nastartovat aj pri rozobrati CDID3ka moze byt problem bez speci procedury nastartovat. Toto by mala byt CDID2. Vacsinou tam je "bordel" po nejakych pracach :)
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa martincichy »

Skusenost z tohto tyzdna. Znamy kupoval auto. On sa v tom udajne vyzna a nepockal. Kupil 6 rocny diesel ktoremu koncila emisna. Auto nepreliezlo emisnou. Automat K.O. Auto overoval. 120 tis km sedelo. Radost zo super kseftu trvala 4 dni.
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes 220 cdi , 125 kw - nafta , olej pri vstrekoch

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Aké auto?

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných