Mercedes w 124 300 TD 4 MATIC

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zeon
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 04.03.2010 20:23
Zdieľať na Facebook

Mercedes w 124 300 TD 4 MATIC

Príspevok od používateľa zeon »

Zdravím vás Medvedici,,som majitelom Mercedesu w 124 200 diesel 55 kw,milujem to auto a tu pohodovu jazdu v nom,,ale predsa je to lenohod,a tak sa mi naskyta kupa Mercedesu w 124 300 TD 4 MATIC, R.V. 1990 Mal som aj w 210 290 TD, aj W 202 CDI, Mam rad tu značku A chcem ostať verny hviezdičke,,ale k veci,, do toho času som ani neriešil 4 MATIC,tak sa vás chcem opytať čo to obnaša v konkretnom aute načo dať pozor resp. kto mal skusenosti klady zapory a všetko čo by ma v poznani posunulo dalej,,,Poprosil by som len odpovede k veci nie posmešne komenty ktore nemaju s temou nič .Dakujem pekne a prajem pekný zvyšok večera.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 124 300 TD 4 MATIC

Príspevok od používateľa Rolfos »

Obavam sa, ze tu sa dozviete skor nejake mudra zo zivota a posmesky, ze preco si kupujete take stare auto a ze ho mate odniest do kovosrotu…

Skuste skor nejake Mercedes fora na facebooku (napr. Diagnoza Benz, ale je ich viacero). Tam chodia ludia, ktori take auta realne maju/mali.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 124 300 TD 4 MATIC

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Až je to ten istý motor ako v Mercedese S z tých čias, tak tam podľa dobovej tlače veľa chvály nebolo, tuším mal 130 kW.
Vraj poruchovy.
Ten motor, čo máš aktuálne Ty, ten je nesmrteľný.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 124 300 TD 4 MATIC

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Chlape, to sa tak hovorilo pred 30 rokmi, že "na čo si dať pozor", lebo jazdenky boli drahé jak fras, mali tak do 5 - 7 rokov, najazdených 120 000 km a každá značka mala nejaké jedno dve špecifiká, čo tam odchádzalo. Dnes sa predávajú jazdenky aj 20 ročné, za pár šupov, s pol miliónom kilometrov, bohvie koľkými majiteľmi, kde už môže byť na konci životnosti v podstate všetko.

Pýtať sa pri kúpe 32 ročného auta, ktoré má za sebou bohviekoľko kilometrov a majiteľov na čo si dať pozor.......... Nuž... za seba ti môžem poradiť len toľko, že predovšetkým by som si dal pozor na kúpu 32 ročného auta. Ak je to ale tvoj sníček, tak je to iná reč. Ja by som tiež bral napríklad E34 z roku 1990, keby sa dali kúpiť v normálnom stave a za normálny peniaz, lebo som takú mal a dodnes ľutujem, že som ju predal.

Ale aby som ti aj poradil: Pri kúpe toho auta si daj pozor hlavne na osobu predávajúceho. To mnohé napovie. Hlavne, ako dlho to auto vlastní!!! Ak ho má povedzme dva roky a menej, NEBRAŤ! Ďalšia vec je - ale to asi vieš aj sám - že držať dnes také auto pri živote a s platnou TK a EK môže byť SAKRA drahý špás. A nechať to v "stave šerbeľ" nemôžeš, lebo na ceste budeš magnet pre pomáhačov a chráničov.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 124 300 TD 4 MATIC

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

lubos zimovcak napísal: 23.10.2022 10:48 Až je to ten istý motor ako v Mercedese S z tých čias, tak tam podľa dobovej tlače veľa chvály nebolo, tuším mal 130 kW.
Vraj poruchovy.
Ten motor, čo máš aktuálne Ty, ten je nesmrteľný.
Lenže ide ako keby už bol po smrti... Bez nejakého preháňania, s tým motorom sa dnes už NEDÁ jazdiť! To fakt vôbec, ale že voooobec nejde. To auto keď zbadá kopec, tak sa zľakne, že sa chce zavŕtať do asfaltu. Leňochod to bol už za sociášu, ale na dnešnú dobu je to už totálna zdochlina.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 124 300 TD 4 MATIC

Príspevok od používateľa Rolfos »

lubos zimovcak napísal: 23.10.2022 10:48 Až je to ten istý motor ako v Mercedese S z tých čias, tak tam podľa dobovej tlače veľa chvály nebolo, tuším mal 130 kW.
Sorry, ale to miesate tri rozne motory- on chce OM603 3 liter, poruchovy motor v triede S bol OM603 DE35LA 3.5 liter a 130 kW mal OM606A 3 liter, ktory v triede S nahradil 3.5 liter.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 124 300 TD 4 MATIC

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Dík pekne za informáciu :3dcline:
Písal som, že "ak je to ten istý motor", su to predsa len roky.
Pokiaľ je to ten motor, ktory bol v E a nie S, tak ten je tiež blbuvzdorny.
Jeden známy ho už ma vyše 20 rokov, kasna hrdzavie, motor pradie.
Tuším, že ide aj na fritovaci olej..., asi Autobild robil pred rokmi testy.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 124 300 TD 4 MATIC

Príspevok od používateľa oco13 »

vykopanafosilia napísal: 23.10.2022 11:03 Lenže ide ako keby už bol po smrti... Bez nejakého preháňania, s tým motorom sa dnes už NEDÁ jazdiť! To fakt vôbec, ale že voooobec nejde. To auto keď zbadá kopec, tak sa zľakne, že sa chce zavŕtať do asfaltu. Leňochod to bol už za sociášu, ale na dnešnú dobu je to už totálna zdochlina.
Vždy keď čítam takéto kecy tak si spomeniem ako som cez Pezinskú Babu viezol mojho Honíka.
Obrázok
Na dvojke, 20? možno 22km/h a za mnou 50 aut, samozrejme v kolone aj policajti lol Tá fotka je z vrcholu keď som ich pustil, policajti ešte aj zakývali. Samozrejme dolu kopcom ďalšia kolona jak za kombajnom. A čo????? :40bd: :40bd: :40bd:
Nedá sa je len vo vašich hlavách. S plechovým ksichtom aj do dnešnej premávky vyrazím s Trabantom (17kw) alebo Maluchom (19kw) :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 124 300 TD 4 MATIC

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

:300f: mal si šťastie, že Ťa neprevažili... :190:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 124 300 TD 4 MATIC

Príspevok od používateľa oco13 »

To som mal už 100? možno 1000 x , ten vozík už viezol kubík štrku a zo spodku musí byť spevnený 80mm Ičkami inak by bol dávno rozlámaný. lol
Zavrieť môžu, pustiť musia a situacia sa rieši v momente ak nastane. Naši opálení spoluobčania majú jednu dobrú vlastnosť- žijú pre tento okamih, čo bude zajtra je im jedno. Snažím sa to naučiť, lebo to velmi odbúrava stres.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 124 300 TD 4 MATIC

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...zadavatelovi...,po motorickej stranke neporadim,ale drz sa toho,o com snivas...
...ostatnim...,stretavam na cestach stare hrče roznych značiek a s nostalgiou čumim,v akom stave su,poniektore akoby vysli len včera z fabriky,nevadi mi,ze sa mi motaju pod kolesami,ze ma zdržuju,vzdy,ked ich obehnem,otvorim okno s hore vystrčenym palcom...fanda je fanda...
Renova
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 124 300 TD 4 MATIC

Príspevok od používateľa Renova »

....na týchto starých medvedoch sa občas stáva že vnútorný klb zadnej poloosi úplne znehybnie :3c90: .....samozrejme že príčina sa dá vysvetliť,ale čo je dôležitejšie,že sa dá aj odstrániť. :2f93:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 124 300 TD 4 MATIC

Príspevok od používateľa seven549 »

pri takom starom aute sa uz nepyta na co si dat pozor,ale v akom pojazdnom stave to je.

a hlavne stav karoserie.tam treba pozriet kde je to vsade hrdzave hlavne zospodu nosniky nad zadnou napravou a z vonku kolko gitu na sebe ma.zoberies nejaky obrazok magnetku z chladnicky a prikladas vsade.a kde nepodrzi je uz git.

mechanicky stav je uz ako sa povie riziko lebo nevies kedy a co bolo menene.

aj ked kupis tu najdrahsiu jazdenku moze sa stat ze ti prehnije taka vec ako tesnenie pod hlavou alebo po 200km prestane dobijat alternator alebo sa ti vysype poloosa v ktorej uz par rokov zije voda a cely zhrdzavie zdnu.atd.

kto ma take auto v prefektnom stave nepreda ho lacno.

ja mam najstarsie moje auto ford 30 rocne a tam je meneny zatial len zadny lavy blatnik a narazniky asi tak 4x.nehody na parkovisku.prava strana dvere a zadny blatnik striekane a gitovane.mechanicky tam niejej povodne nic len predna napravnica elektroinstalacia auta a okna okrem celneho.interier je tiez meneny.

auto malo niekedy v januari 2018 700 000km odvtedy uz nepocitam.povodny motor dal 583 000km ten druhy z havarovaneho darcu ktory malo pocitve km ma asi tak cca dnes 282 000km.a aj to uz motor zlyhal praskla hlava valcov medzi ventilmi odisli hydrostely no a plastove dekle uz maju take mikro pory cez ktore citit olej ak je motor zahriaty.

z toho darcu je aj interier este nezodraty.ked sa to vsetko menilo trvalo mi to tak tri mesiace vsetko menit renovovat.pred 12 rokmi to bolo.dnes sa tomu tesim ze to mam a nepredal som ale vzdy je to riziko s tym ist napr do francuzka.auto to zvlada 140tkou ako nic ale nosim zo sebou kazdy snimac a take veci co sa mozu pokazit,napr aj packa smeroviek no a diely alternatora startera rele pojistky rozdelovac kable na sviecky a velmi dolezita vec drazkovy remen + napinacia kladka lol
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných