STK-EK Fail

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

STK-EK Fail

Príspevok od používateľa ali76 »

Zdravim.
Dnes absolvovala moja manželka stk-Ek na svojom MB w204.
Technicka kontrola vsetko -ok.
Emisie ukazkove a predsa ju vyhodili kvoly OBD kodu P0072
Ma to byť senzor vonkajsej teploty.
Otazka:mozu s takou chybou niekoho vyhodiť ked to nema vplv na bezpečnosť ani na emisiu vozidla.
Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: STK-EK Fail

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

dobrý večer odpoviem staršinou témou

Kód: Vybrať všetko

https://forum.autobazar.eu/viewtopic.php?f=76&t=75859
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: STK-EK Fail

Príspevok od používateľa xentry »

Ak je chyba v motorovej jednotke, treba dat pozor na co presne chce poukazat. W204 uz patri pod diagnostiku Xentry a ta uz ide na chybove kody v inej forme ako klasicke Pxxxx cize je otazka v akej forme vidi problem ina diagnostika ako originalna a nech je aj kludne ta z emisnej kontroly, nemusi vyhodnotit problem zo spravnej strany ak sa nato uz stazuje motorovka. Aka vonkajsia teplota je zobrazena na palubke v porovnani s realitou? Lebo bol uz aj taky pripad sice nie na W204, ze prestal fungovat vzduchovy podvozok kvoli problemu so snimanim teploty nasavaneho vzduchu.
ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Re: STK-EK Fail

Príspevok od používateľa ali76 »

Dakujem za odpovede.
Teplotu vonkajsiu ukazuje na pristrojovke spravne,ziadna kontrolka nesvieti a ako som spominal Emisne vysledky ukazkove na volnobehu v otackach tak isto.
(keby motor by bral hodnoty z toho "zleho " snimacu tak by boli zvzsene CO,ale nie su)
Ako moze vyhodit niekoho ked su spravne namerane vsetky hodnoty ?
Ci cakal na 20-ku ten buzerant?
pokial ja viem ten snimac sluzi pre klimu snima vonkajsiu teplotu.vypisuje ze signal mali.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: STK-EK Fail

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to nezvyklé,ale je možné že sa držal toho že proste chybový kód.Nebral ohľad že sa netýka emisného systému.Zrejme pozeral readiness kód a všimol si aj ten zápis chyby.Bral to tak,čo je v aute má aj fungovať.Keby bol majiteľ na podobnú situáciu pripravený tak by mu povedal že sa výmaz chyby nerobil práve preto aby sa neporušil readiness pre emiskov,lebo výmaz ho automaticky zruší a dlho trvá kým sa sám znova vytvorí.Hold ale,pokojne si viem predstaviť aj tú dvacku,toto nie je Holandsko.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: STK-EK Fail

Príspevok od používateľa achada »

Clovek, ktory si robi svoju pracu, je buzerat. Clovek, ktory ide na STK s chybami v pamati zavad sa potom vola ako? Oberkkt?
ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Re: STK-EK Fail

Príspevok od používateľa ali76 »

achada
Ja som neisiel s chybou v pameti.
Den pred STK bolo auto na servise a nebola tam chyba.
mozno keby vypol a nastartoval znovu tak to zmizne ,niejaky slaby signal.
on to nemoze z dovodu ako spominal mhlavaty kvoli merianiu emissi.
otazka bola ,ci je na mieste ze ta vyhodi z STK kvoli veciam co nemaju vplyv na bezpecnost?
peace
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: STK-EK Fail

Príspevok od používateľa achada »

Ani nefunkcne elektricke stahovanie okien nema vplyv na bezpecnost a kontroluje sa.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: STK-EK Fail

Príspevok od používateľa oco13 »

ci je na mieste ze ta vyhodi z STK kvoli veciam co nemaju vplyv na bezpecnost?
peace
Aj keby to nebolo na mieste - o tom nerozhoduje ani technik stanice ani my takže je bezpredmetné sa o tom baviť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Re: STK-EK Fail

Príspevok od používateľa ali76 »

Dost smutne!
a to ma rozculuje najviac lebo to beriem ako buzeracia.
prednami tam mali nejaku V3S-ku cely dvor bol tak zadymeny ze musela 5 minut pockat aby uvidela vchod na stanicu,a on moze jazdit...Ja ked neodstranim chybu do 30 dni auto mi vyradia z evidencie ako nesposobilu..a ani neviem co mam odstranovat...a mozem mat HC 30 a CO 0.03
Proste musia urciete percento testovanych aut poslat na retest..
vie niekdo povedat ze keby som isiel na inu stanicu ci budu testovat cele STK -EK znova alebo len tuto EK+OBD check?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: STK-EK Fail

Príspevok od používateľa oco13 »

Nemusia nič posielať na reset. Ak ťa pustí a dojde mu na to nadriadený tak dostane kárne.
Rovnako ako ty v robote ak niečo oebeš.
V3S nemá readines kody ani obd, ak vyhovuje svojim predpisom tak prejde.
Ak ťa to serie jazdi na V3S - ja to tak robím. :200:
A ako si došiel na to vyradenie??? Na bazoši sa predávajú stovky aut bez stk aj rok a nič nie je vyradené - ak by to tak bolo tak ja chodím na kolobežke.
Do 30 dni robíš len opakovanú (lacnejšiu) EK po 30 dňoch celú znova za plnú taxu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: STK-EK Fail

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Vyhláška na EK prepisuje určite veci stačilo čítať čo som hore pridal tam je z vyhlášky to podstatné .... P0xxx je nespôsobilé auto
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: STK-EK Fail

Príspevok od používateľa xentry »

Ak sa na to stazuje motorova jednotka moze ist o porovnavanie resp. vzajomnu kontrolu teplotnych cidiel. Nesulad napr. medzi teplotnym cidlom vonkajsej teploty a cidlom teploty nasavaneho vzduchu, ktore je dost dolezite napr. pre pracu vstrekovacov ak sa jedna o 4valcovy diesel. Teplota nasavaneho vzduchu je dolezita napr. aj pri kalibracii vstrekovacov. Preto mu motoru problem na teplotach moze vadit. Treba zobrat chybu cez originalnu diagnostiku, klikom na chybu nasleduje kompletna kontrola vsetkych suvisiacich casti ktore s tym maju nieco spolocne, overuje sa ich spravna praca a takisto moze mat chyba podskupinu. Pxxxx je vseobecna chyba obd diagnostik v originalnej moze byt viac selektovana na drobne.
ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Re: STK-EK Fail

Príspevok od používateľa ali76 »

tak nakoniec som to zobral do origo MB servisu.Testovali to s Xentry testerom,vysledok ten isty P0072.
Vymenili senzor za naraznikom ,stale chyba potrvavala,porovnavali teploty z ostatnych cidiel odpory, volty ,vsetko v poriadku.
Nakoniec navrhli ze mohol by pomoct refresnut tusim SAM modul(tam kde su relatka) ale ze to obnasa ryziko ze pocas updejtu moze umriet za co nerucia.
Tak nakoniec som sa rozhodol ist znovu na EK a pred testom vymazat chybu a nevypnut motor.
ten refresh som nechcel..
Opakujem nesvieti ziadna kontrolka ,klima ide ,teplotu ukazuje realnu..
Chcem sa opytat Xentry ci ma skusenosti stym refreshom spominanej jednotky.
Dakujem
motor je 200 kompressor 135kw
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: STK-EK Fail

Príspevok od používateľa xentry »

Nejaky report z originalnej diagnostiky? Aspon vypis ohladom SAM modulu.

Poviem rovno neverim, ze update softveru vyriesi problem. Skor bude problem inde. Update softveru ak je dostupny robi sa online cez MB server, riesi sa softver a nanovo sa koduje rj. Ak to budu robit je to na ich triko ak nie je problem v komunikacii s jednotkou nemal by byt dovod aby sa nieco stalo, vyber softveru a kodovanie riesi automaticky MB server nie pracovnik v servise. Najcastejsi problem pri updatoch je vyber nespravneho softveru co sa deje v podstate len v pripade, ze sa to robi offline mimo mb server, ostatok by mal clovek v konkretneom servise vediet co je okolo potrebne, ak je tam nieco specialne diagnostika ho upozorni, a v servisnom manuale ma napisane, ze ak dojde k problemu pri flashovani zo strany MB tak to stutgart berie na seba.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných