MB Vito 110 cdi 2,2 r.v. 99 - kontrolka zhavenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sanches166
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 09.03.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

MB Vito 110 cdi 2,2 r.v. 99 - kontrolka zhavenia

Príspevok od používateľa sanches166 »

zdravim, na vite mi zacala pred casom svietit kontrolka zhavenia nakolko sa to nijak neprejavovalo nemal som pocit to riesit, ale dnes som si nato nasiel cas trochu meral a patral no neviiem tomu prist na koren :) problem je v tom, ze po nastartovani este daku tu minutku dve svieti zhavenie v com by mohol byt problem? zhavice su dobre tie som meral aj riadiaca jednotka je premerana... je este daco pred nou co by to mohlo sposobovat?
msakac33
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 14.08.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa msakac33 »

relé zhavenia? zeby ostavalo zlepene?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A je to vôbec spínané cez relé a žhaviče klasicky paralelne zapojené alebo ich spína postupne na krátky čas doradu jeden za druhým a vtedy to býva riešené nie cez relé ale polovodičovo výkonovým FET tranzistorom a do každého žhaviča ide extra kábel z spínacej jednotky . Ak po naštartovaní znova zapne kontrolku tak na MB zväča signalizuje že niektorý žhavič je KO....
sanches166
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 09.03.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanches166 »

no extra kabel ide z ten jednotky zhavenia co som nazval rele takze asi to bude riesene tak ako pise vlady, zhavice som meral tie su dobre ziadny neni preruseny takze tie to nebudu robit skor ta jednotka zhavenia, ale aj z nej ide napatie do kazdej zhavicky...
messy
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 07.12.2007 11:48
Zdieľať na Facebook

Re: MB Vito 110 cdi 2,2 r.v. 99 - kontrolka zhavenia

Príspevok od používateľa messy »

sanches166 napísal:zdravim, na vite mi zacala pred casom svietit kontrolka zhavenia nakolko sa to nijak neprejavovalo nemal som pocit to riesit, ale dnes som si nato nasiel cas trochu meral a patral no neviiem tomu prist na koren :) problem je v tom, ze po nastartovani este daku tu minutku dve svieti zhavenie v com by mohol byt problem? zhavice su dobre tie som meral aj riadiaca jednotka je premerana... je este daco pred nou co by to mohlo sposobovat?
Kontrolka zacne chvilku po nastartovani svietit a asi po minute zhasne? Mas zly niektory zhavic.
sanches166
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 09.03.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanches166 »

messy prosim ta cital si posty nad tebou? :38eb:
messy
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 07.12.2007 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa messy »

cital.. ale to ze si zhavice meral, este neznamena ze aj RJ ich vyhodnocuje ako dobre. takze v prvom rade by som dal autoelektrikarovi premerat rele zhvenia a tak isto odber zhavicov (ampermetrom). Mal by bt pri vsetkych rovnaky. Ak by aj bol, este stale to neznamena, ze su vsetky ok. Ale tak isto moze byt chyba v kabelazi ku zhavicom, treba ich skontrolovat.

este jedna otazka..zhasne kontrolka po nastartovani a rozsvieti sa po chvilke alebo svieti bez prerusenia?
sanches166
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 09.03.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanches166 »

ostava svietit, zhasne az po par min ked uz motor bezi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných