W211 ESP, Speedtronic & Flat indicator inoperative

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

naffots
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 11.06.2012 14:30
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

W211 ESP, Speedtronic & Flat indicator inoperative

Príspevok od používateľa naffots »

z casu na cas sa mi objavi hlaska 'ESP inoperative'. zaroven s tym 'Runflat indicator inoperative' a v pripade pokusu o pouzitie tempomatu aj 'Speedtronic inoperative'. sprevadzane je to svietiacim zltym trojuholnikom. auto sa sprava nadalej normalne a po restarte je vsetko ok.

v zime na zimnych 16" sa mi to nestalo ani raz. odkedy som prezul na 18" a hlavne po otepleni v poslednej dobe je to skoro pocas kazdej jazdy.

na zahranicnych forach pisu o tejto zavade pomerne casto a na 90% ide o chybu rychlostneho senzora na nikektorom z kolies. to vysvetluje aj zlyhanie vsetkych troch systemov naraz.

prosim o radu, daju sa tie senzory vycistit? kde ich najdem a ako ich spoznam?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24987
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám obavu že to tak nebude,prechodom na 18" kolá sú pomer otáčok pohonu a kolies v nesúlade,resp v hraničnom pásme prípustnej chyby. Senzorom nebude nič,prvé čo by sa pri zlyhavaní senzoru objavilo by bola hláška ale z iným znením.Takže senzory nechať na pokoji
naffots
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 11.06.2012 14:30
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa naffots »

mhm, ale kolesa su tam origo presne podla tabulky pre moj model aj zimne aj letne...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24987
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mne je to jedno,len upozorňujem že všetko sa počíta a logicky aj meria a následne vyhodnocuje,otáčky motora,zaťaženie,poloha volantu,status brzd,otáčky každého kolesa zvlášť,a všetko má svoje od - do, kde sa hodnota prijíma ako relevantná a keď už nie.Toť vsjo, je to názor a nemusí byť správny
Je to sporadická chyba,tj nie chyba systému alebo trvalá chyba komponentu
naffots
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 11.06.2012 14:30
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa naffots »

rozumiem, ale na druhej strane predsa kolesa sa musia otacat rovnakou obvodovou rychlostou ci tam mam 16" s velkym profilom, alebo 18" s nizkym. v opacnom pripade by auto islo inak s inymi kolesami, alebo by bolo potrebne niekde do PP zadat co mas obute. zle pisem?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24987
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie,práveže je myšlienka správna,ak sedí obvod do istej odchýlky sa nič neudeje.Je vcelku možné že meliem v úplne blbom mlyne,ale závada a neskôr jej odhalenia sú dôvodom (pre mňa) tvrdiť že 90% závad sú prkotiny. Hold že sa na prkotinu príde po tisícových výdajoch je už daň za odbornosť opravárenstva. Teraz som tu mal pána čo sa desať rokov !!! trápil z trhaním auta. 2x palivové čerpadlo von,tri razy prevodovka !!! váha vymenená,RJ vymenená,všetky silembloky tiež. Naposledy čerpadlo zobraté do maďarska,po oprave závada trvá,tak aj auto do maďarska.Po 15 minut premýšlania závada odstránená,náklady = 0
To je odbornosť že raz bude SVK vo svete pojmom.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Manželka má v návode od Medveďa napísané: pri zmene výmene kolies a ich dofúknutí na potrebný predpísaný tlak treba resetnúť-skalibrovať nanovo systém z dôvodu aby nepísal práve takéto chybové hlášky. Má B-class tam sa to robí cez ovládanie palubáku normálne tlačítkami.
rudolfo63
Príspevky: 9959
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

VLADY..,pockaj,pockaj,vonkoncom som nepochopil...Zena alebo tento tyzden,alebo buduci meni kolesa...Doteraz boli jazdene origo 16-stky,v plane su 18-stky...To znamena,ze budem musiet aj ja zmenit dane v pc?Ako sa to robi?A aku mam mat predpisany tlak v pneu u 225/40...?Dakujem,vidis,ani luft neviem u pneu...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

LUFT býva na tabuľke zvnútra dvierok nádrže, alebo dakde na stĺpiku jak sú šoférske devre. A na tom palubáku sa tam nič nenastavuje.Z hlavy to neviem nakoľko som to robil len raz alebo dvakrát a vždy som si to musel naštudovať v návode od auta...len sa ten systém resetne a on si znova načíta zrejme do pamäte dajaké údaje ohľadom rozsahu otáčok v akých sa jednotlivé kolesá pohybujú pri jazde ak sú všetky správne nahustené. A následne ak na niektorom kolese nastane pokles tlaku tak sa na ňom zvýšia otáčky voči ostatným kolesám pri jazde a z toho potom to ten počítač vyhodnocuje. Presne neviem ako je to závyslé na čase alebo aká veľká odchýlka sa toleruje a aká už je hlásená ako nízky tlak. Len viem že minulý rok na jeseň to po prezutí vypisovalo hlášku že je nízky tlak v kolese. Tak som to resetol. A bol pokoj .A teraz som menil kolesá nazad, na letné a neresetoval som a nič lebo nevypisovalo. Tak som do toho nešahal. Ale toto nemusí byť presne ten prípad. Len som poukázal že či nieje aj taká možnosť. Ale zas manželke písalo na palubáku len ten nízky tlak v kolese ale nie že by svietili aj ostatné kontrolky ohľadom trakčnej kontroly a ABS a pod...
rudolfo63
Príspevky: 9959
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

na viecku nadrze nemam urcite nic,ti balvani v Hamburgu ked striekali auto tak akosi pozabudli na vsetky stitky a preto som stal 2 tyzdne na STK-cku,nez mi vyslali aspon typovy stitok...Ide o to,ze to bude musiet urobit zena,teda zresetovat a ja neviem postup...Neviem,ci by nepomohlo laicky odpojenie baterie..,zapojenie a pc si automaticky nacita priebeh...Ale vravim,je to moje laicke rozmyslanie.Inac budem vdacny za informaciu,aky tlak ma byt vlastne v pneu...
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

rudolfo, myslim si, ze tvoje Ecko este nebude treba nikaj resetovat, zbytocne sa tym trapis.

tlak v pneu bezny - 2,5?
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

cez diagnostiku sa daju pekne za jazdy pozriet a porovnat otacky kolies :41c2:
rudolfo63
Príspevky: 9959
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..cviro..,je prave 8.00..,3x som prezvanal z nemeckej pevnej linky...Bud taky laskavy a konecne zlez z tej hnusne zarastenej chlpatej pindy...
rudolfo63
Príspevky: 9959
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Patrol..,sevas..,uz som sa spojil s cvirom,vysvetlil mi vsetko... :-\
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných