Mercedes w 140 kúpa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

Ano. Máš pravdu. Mrzí ma že mercedes poľavil v protikoróznej uprave plechov. Veľa modelov na tomto trpí. Aj W220. Vito.. atd.. mohol by som menovať. To auto už má 25r a skoro 600tkm, takže má na to nárok. Zohnal som na tú klamparinu asi najlepšieho majstra čo sa v okolí nachádza. Dokonca robí klampiara aj priamo v Mercedese. ALe skôr to že je to legenda v obore zavážilo. A kým ma "prijal" - čakal som rok. A okrem toho on sám vlastní 2ks W140 S600 a je fanda značky. Tak malo by to stáť za to.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

Ahojte. Tak..s500L mam uz 10rokov. Bilancia - ziadne velke investicie do auta neboli. Iba bežne veci, oleje, brzdy, stahovačka okna, sviečky, jedna lambda sonda, jedno čidlo na klimatizaciu..A vela skvelych zazitkov. No ale hrdzavelo to pod tou peknou kasňou. Tak renovujem. Uz od 1/2022..nove dvere z mercedesu ktore este mali na sklade,blatniky, tlmiče,pružiny..a teda klampiarske prace. Plus nova nappa na šiber,kedže začala na jednom mieste vysiet. Este čakam na lakyrnika..a ide sa lakovat.

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

Tak pokračujeme, najprv základ: Obrázok

A finále: ObrázokObrázokObrázokObrázok
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
fzubaty
Príspevky: 1602
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa fzubaty »

:hero:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.

taketo masinky sa uz nikdy vyrabat nebudu.

.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

No tak..uvidime dokedy vobec bude mozne s takym dinosaurom jazdit. Vzhladom na emisne normy a vek. A teda nechystam sa ho predavat ale od 1.4.bude prepis takto stareho auta s 240kw za celkom slušny poplatok. Už ani nesledujem či tá petícia čo vačšina znás podpísala - niečo zmenila. Takze sa tie auta stanú este nedostupnejsie. Myslim ze je to škoda. Je to kus histórie a v dnešnej dobe spraví radost sa prostrednictvom takejto techniky pozriet trošku nas5 ako to vtedy inak fungovalo..a "mrhalo" materialom..a nie ako dnes uberalo kde sa dá.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to kus histórie

Je. Ak by pri kormidle nebola vždy a zásadne banda všivákov bez historickej pamäte a z horším vzťahom k histórii ako divá sviňa.Neviem komu pomohlo aj to idiotské šrotovné,čomu padlo za obeť tisíce cenných kusov,za podlých 2 tis e.- sa ľudia zbavili v nejednom prípade cenného kusu techniky.Teraz čo ide okolo toho,že za vcelku bezcenné šroty už nevie slovenský blázon čo pýtať,ceny sú kozmické a auto hodné jedine zabudnutia. Čo za niečo stojí,to ozaj niečo stojí,tam to plne beriem.Čosi času som venoval tým prácam,a čosi medzivojnových vetránov mal.Žiaľ iba mal.Z foto sa nedá určiť či je to práca na 1 * alebo proste lakovanie,to poznám z fotiek sám,všetky sú krásne.Rozhoduje pocit,že toto tu je moja práca.A auto je ako roztopená čokoláda iba okamih,keď vyjde z lakovne a má tú šialenú hĺbku v lesku.
Gazdovi prajem mnoho radosti z plodov svojho snaženia,je to veľmi zaslúžené
Ale čo ma okamžite napadlo...dnes by som na cennejšie auto rozhodne dal keramiku.Keď mi príde na servis druhý sused,mladý inžinier čo ju robí,idem do kolien.Tie laky (fabrické) sú len paródia na lak
rudolfo63
Príspevky: 9945
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ujo Vinič...,tichučko šucham nohami a tichučko zavidim.Volakedy som pisal,ze tuto značku nemusim,nakoniec som ich vymenil niekolko,aj 500-vku SL...Nedam dopustit.Nahod potom vysledok.Minuly tyzden sme brali vysoky uver na rekonstrukciu chalupy a kupu pozemkov a tak zene hovorim,k mojim topankam by pasovalo take male vikendove SLK-čko,pre radost,pre prevetranie hára...Ked to zbadala...,vraj ...horšie od šerbla...,nema vkus...Držim Ti palce a želam vsetko dobre...
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

Tak páni od Vas si takuto podporu vážim a hlavne od Vás (Milan, Rudo) ktorí sa v autach vyznáte. A celkovo Vaš zdravy pohlad na svet. A je to treba si pochvalu občas vypočut, pretoze sa niekedy pozastavujem nad tym kolko penazi ma to stalo a bude stať, nehovoriac o čase..atd a tá pochvala nabije odhodlanie. Takze moc dakujem..

Čo sa tyka majstra a laku, tak myslim ze je 1*..a ano z fotiek to tazko uhadnut, ale čakal som na majstra vyše roka kym ma zobral a on sam je srdciar a sam ma dva starsie medvede. Takze velmi si dal zaležať. 3kg farby PPG a 2kg laku..myslim tak to spominal.

Milan čo sa tyka keramiky nie som este rozhodnutý, ale spominali mi aj transparentnú foliu na to nalepit..tak neviem sa celkom rozhodnuť. Ani neviem vyhody a nevyhody tychto dvoch rozdielnych vecí.

Problem su peniaze - kedze som kupil 2022 dom, prerabal, teraz v maji idem za 20t zateplovat 😃..takze sypať peniaze je kam, ale povedal som si ze ten mercedes musim dobojovat stoj čo stoj.
Dakujem..a fotky pošlem urcite.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa mhlavaty »

S tou keramikou je to tak.Všetko sa zlomí v momente keď pristane auto ktoré ju má.Tri také mi chodia,pár ľudí počas toho tie autá u mňa videli...no je to do kolien.Ale zároveň si treba uvedomiť že je za tým veľa práce a času a teda ani cena +- tisícka mi nepríde zlá.Za ten čas sa dá zarobiť značne viac aj na truhlíkovských prácach.Sám zvažujem,je to takmer sused,puntičkár v plnom profile.
Čo sa týka mamuta...ešte to chce počkať zo 2 týždne až lak a všetko "upadne" a pokiaľ sa čokoľvek v príprave nedotiahlo tak sa ukáže.Aj mizerné lakovanie je tesne po celkom k svetu,potom časom príde mapy alebo korčule po orbitálke.
Kazdopádne je za tým veľa snahy,čo vie oceniť iba kto si to vyskúšal aj sám.A či to oslovuje iných abo nie,ten vlastný pocit za to stojí.Škoda že pekné dielko iného je často namiesto pochválenia len predmetom negatív,ale kto vie o čom to je,to patrične aj cení.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

Čaute. Pls vie mi niekto poradit? Xentry? .. riesil som studeny spoj na parkovacke na pravom prednom svetle. Zavada najdena v konektore. Ked som ho ale rozpojil povyskakovalo mi všetkych 5kablov a neviem ktory kam. Neviete ma niekto navigovat? Je to w140..pravy svetlomet..origo xenony..rok 1997.. prikladam foto. Obrázok
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
fzubaty
Príspevky: 1602
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa fzubaty »

A co tak pozriet druhe svetlo?
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa VinicP »

To bolo prve co som pozrel. Ale cuduj sa svete, su tam kable inej farby
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
fzubaty
Príspevky: 1602
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa fzubaty »

treba nájsť, ktorý je kostra, zvyšok pokus, omyl. za 10 minút nemáte čo robiť.
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w 140 kúpa

Príspevok od používateľa Emfo »

Podla tvarovania kablov za tie roky su tam ok :) VinicP posli mi do sukr. spravy VIN, skusim to pozriet v opravarenskom manuale ale ked az zajtra.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných