Mercedes C trieda Sportcupe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gabrielito1
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 28.01.2010 13:42
Zdieľať na Facebook

Mercedes C trieda Sportcupe

Príspevok od používateľa gabrielito1 »

Zdravim vsetkych co maju MB.Aj ja si chcem kpit medveda ale mam maly problem.Jedna sa o Cecko Sportcupe.Len sa neviem rozhodnut ci kompresor alebo nie.Ake mate skusenosti s tymi autami a konkretne z kompresormi co maju.Za kazdu odpoved vopred dakujem.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

su to dobre motory ale ja by som radsej kupil klasicky benzin bez kompresoru. Aspon ti nemoze tym padom kompresor odist.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
gabrielito1
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 28.01.2010 13:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabrielito1 »

no ved prave som aj ja na to myslel cim viac p....in tak sa to viac serie...ale niekedy to nemusi byt pravda.Prave preto sa pytam nech si potom nebijem hlavu o stenu.Mal som na mysli konkretne 180 alebo 200 bez kompresoru a 200 alebo 230 s kopresorom.Myslim si ze s kompresorom pojde hore spotreba.Vo vsetkych pripadoch sa jedna o benzinove motory.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

no ja som mal moznost ist na 200. A myslim ze staci uplne.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Žena mala C180 (klasika 2liter) a výkonovo v pohode. Auto bolo super až na tvrdšie ladený podvozok čo bol neskôr jediný dôvod predaja. Nahradil som ho allroadom (obrubníky...) a doteraz banujem. Na mercedese sa menil len spotrebák a audina je síce pohodlná ale žrút peňazí.
gabrielito1
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 28.01.2010 13:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabrielito1 »

a co sa tyka poruchovosti?myslim tym nedomyslenost konstrukterov MB :zg282:
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

myslim ze kompresor motory su na tom lepsie ako turbo motor. A nedomyslenost MB konstrukterov je oproti niektorym porovnatelnym konkurencnym autam minimalna.
ja osobny by som bral C200 bez kompresoru. Ak chces ale aj sportovu jazdu tak 230 kompresor je ta spravna motorizacia. Ako hore spomenute kompresor nieje tak kazovy ako turbo. No a inak MB motory niesu nejak kazove. Skor si myslim ze odchadzaju ine veci ako karoserie, ci pruzenia a podobne. Motor je asi jedna z mala veci ktora je na aute naozaj trvacna. Samozrejme moze ho zradit elektronika ale to neratam ako problem motora.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Je to úplne jedno či kompresor , alebo bez. Záleží len od pocitov z jazdy a samozrejme ak budúceho majiteľa zaujíma spotreba. Samozrejme spotreba je u mercedesu relatívny pojem. Mercedes mimo mesta jazdí zadarmo pri normálnom štýle jazdy...V meste je to katastrofa a palivo asi uniká aj do nádržky na ostrekovače. Ináč čo sa týka spotreby 7,0 l ako tu píše ktosi predo mnou, tak je to normálne reálny údaj. Aj keď isto to tu ktosi napadne, že na čo si kupuje niekto také auto aby potom s ním chodil za 7 litrov ako slimák. To sú také reči Blá blá na také to domáce žuvanie. 7 litrov je v normálnej premávke, kde sa aj obieha to čo sa vlečie 60 tam, kde sa dá ísť 90 a táák...čiže normálny slušný štýl jazdy, ktorý nikoho neohrozuje ani neobmedzuje.
K spoľahlivosti motorov: Prepĺňania motorov systému kompresor a turbodúchadlo sú veľmi spoľahlivé. Zo štatistík servisov býva občas iba porucha turbodúchadiel, aj to len pri špeciálnych typoch zákazníkov. zvyčajne pretekári, ktorí auto naštartujú...cestujú s ním v kuse rýchlosťou vyše 200, potom okamžité vypnutie, káva na odpočívadle a pokračuje sa, alebo prudké akcelerácie na studenom motore. Ináč turbá držia kľudne 300, 400 tisíc km. O výmene kompresora som dokonca ani nepočul ešte.
Takže rozhodnutie by malo byť len na subjektívnom pocite z ovládania konkrétneho auta...treba skúsiť viac motorizácií pred kúpou, alebo ak sa prvé hneď zapáči nešpekulovať a zobrať...Nie je čo stratiť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných