Mercedes - preprogramovanie riadiacej jednotky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Pepi19
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 09.05.2010 00:26
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Mercedes - preprogramovanie riadiacej jednotky

Príspevok od používateľa Pepi19 »

Ahojte.
Mam taky mensi problem na Mercedese W211 r.v.2005
Niekedy to auto strasne blbne napr nejde cela palubovka , ked sa zatrubi tak nejdu brzdy , vyhadzuje to chyby napr vypalena ziarovka a idem pozriet na ziarovku a ona svieti v zapeti ked zapnem klucik tak uz tam ta chyba nieje.
Kamarat mi povedal ze by sa to malo vyriesit preprogramovanim riadiacej jednotky.
Kde sa to da urobit?
a kolko by to stalo?
Dakujem
Citroen Berlingo 1,9D (MFD) 51 kW
Volkswagen New Beetle (9C)1,8T 110 kW
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pri takychto veciach nespekuluj a padaj do Mercedesu. Niekto v garazi ti to moze akurat viac "vylepsit".

cenovka? do sto eur sa podla mna zmestis.
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

riadiacu jednotku máš na manažment motora. v tvojom prípade sa blbne komfortná jednotka, na vw dosť často odhnívajú káble a potom sa to blbne.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

pri tak mladom aute to ide vlastne odstrániť aj softvérovo..ale nepôjde o nejaké náročné programovanie, ale len o nahratie nového softu do príslušnej riadiacej jednotky. Ale či to až tak pomôže to neviem. S nejakým zničením káblov u mercedesu by som si nerobil ťažkosti. chyba tam bude asi omnoho menšia. Možno len nejaké relé.
nani33
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 30.03.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nani33 »

tiez mi raz w210 cdi takto zacal nacitavat neexistujuce chyby,chodil som to mazat na diagnostiku a zasa to nabehlo a vsetci velki mechanici len krutili plecami. [ v mercedese ani mechanici nie su , to su len vymienaci dielov a cumilovia do pc ]
stale sa to zhorsovalo a vrchol to dosiahlo ako inak na dovolenke asi 1 km od albanska.svietilo abs esp bas zhavenie atd a nic nepomahalo.uz som myslel ze domov pojdem na nafukovacke.poviem ti ze normalne som sa zacal modlit a potom som to nasiel.bolo to zle ukostrenie v motorovom priestore tam kde mozes pripojit start kable.vdaka Bohu som to takto vyriesil. :2f93:
takze najdi niekoho co ma pojem o el v aute a prezre ti kablovacku a ukostrenia.ziadne softy by som nenahraval.
ps.ak sa vies modlit tak najprv sprav to
slkstyle
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 16.01.2010 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slkstyle »

to auto MUSELO byt vytopene! NEEXISTUJE ze 5 rocny medak ked zatrubis ta nejdu brzdy.. alebo tazka skladacka...
..horse power is more than bird power - top down..!
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

tiež ma to napadlo či to nieje neaký utopenec
Pepi19
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 09.05.2010 00:26
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pepi19 »

slkstyle napísal:to auto MUSELO byt vytopene! NEEXISTUJE ze 5 rocny medak ked zatrubis ta nejdu brzdy.. alebo tazka skladacka...
Predstav si ze to utopenec nieje a ani to nieje skladacka.
zajtra pojdem do mercedesu a uvidime co stym je.
Dakujem vam
Citroen Berlingo 1,9D (MFD) 51 kW
Volkswagen New Beetle (9C)1,8T 110 kW
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

presne tak treba to dat otestovat a na diagnostiku.
Ecka W211 mavali taketo elektricke problemy, niektore dokonca majitelom ani nikdy nedokazali odstranit a to ani v zaruke...

Tych 100EUR ti bude malo, myslim ze to je menej ako hodinova sadzba na E-classe W211, ale neviem to urcite lebo prisla uz nova E-classa, ja mam hodinovku po prepocte 3260SKK/hod (ML). Zober si 500 a zvysne si prinesies ked ti opravia auto a budes vediet kalkulaciu.
akakaka
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 25.06.2007 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akakaka »

Urcite s tym nechod do mercedesu ... !!! Mozno je zly jeden kablik oni ti daju vymenit celu jednotku neblbni !!! Neviem od kial si ... ale pokial chces mam v TN chalanov co sa zaoberaju hlavne mercedesmi chodim k nim davat auto a som cca 200km vzdialeny, ale robia za dobru cenu a skvelu kvalitu ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

slkstyle napísal:to auto MUSELO byt vytopene! NEEXISTUJE ze 5 rocny medak ked zatrubis ta nejdu brzdy.. alebo tazka skladacka...[/quote

Ale existuje,stačí jeden povolený kostriaci uzol a máš diskotéku akú si ešte nevidel
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Osobne si myslím že to bude úplná banalita a nemal by byť problém ju nájsť.Vidím to na povolené ukostrenie,neodborný zásah do elektriky,zlá inštalácia čohosi,tých možností je neúrekom.Žiadna diagnostika ich neodhalí,tu len pozorne prezrieť sústavu.Nahrávať soft je holý nezmysel.Teraz nemá nič logiku,tá bude razom keď sa odhalí vinník,naraz si gazda spomenie že si tam inštaloval tajný vypínač,laboroval s GPS a čojaviem čo ešte som už zažil.V jednej dielni blbec vymení riadenie a ku mne pride že blbne ABS a ESP.Ale pobehal najprv všetky dielne,dal si dokonca vymeniť spodné rameno lebo vraj geometria. Že je na volantovej tyči snímač polohy kohože zaujíma.Takmer vymenili ABS jednotku a panečku tá čosi stojí. Priatelu z poruchou,vychádaj pokojne z mojej osobnej štatistiky,95% porúch a záhad nevyžaduje ani halier nákladov,iba rozumného mechanika a zároveň čestného aby to priznal a dal si zaplatiť iba za pracu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných