Mazda CX3 , 2021

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Braga - 4l 10W40 v kauflande je za 9.90 vzduchový a olejový filter po 5 eur a vymením si ho kedykolvek na parkovisku pred panelákom. To bývalo kým som mal 30r. - teraz dám 70 mechanikovy lebo som hnilý ako voš.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> mp3turbo -,,Prepana ved hlupy olej stoji 30 eur... ,, este nam napis kde ti vymenia olej za tuto sumu ? t

pisal som ze tolko stoji olej. Mne olej meni kamarat na zdvihaku pri nejakych inych veciach, mam to v ramci platby za tie ine veci... ano, pravda, zanedbal som cenu filtra cize radovo 10 eur a bezne sa plati 10-15 eur za vymenu oleja.

Aj tak to na veci nic nemeni - radsej oddrbat turbo alebo priamovstrekovy motor ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Auto do mesta

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Ako sme tu uz velaktrat radili, poradim opat. Pri aute do mesta netreba spekulovat, existuje uplne idealna volba do tohto prostredia: Toyota Hybrid. Ci uz nova Corolla alebo starsi Auris, motory 1.8 su atmosfericke, nepriamovstrekove, overene casom. Baterky vydrzia 15+ rokov, spotreba do 4l benzinu na 100km. Je to jasna volba a v BA vidim cim dalej tym viac takychto aut jazdit. Do mesta su nevhodne priamovstrekove oturbene trojvalce, tak ako to mp3turbo spominal uz predo mnou. Moje dalsie auto bude Toyota Corolla Combi Hybrid, len este nie som rozhodnuty ci 1.8 alebo 2.0 ale to je v podstate jedno. Pred casom som bol testovat v Toyote Petrzalka novu Corollu Hybrid 1.8, vynuloval som spotrebu pred jazdou a daval som na kazdych semaforoch plny plyn a vobec som to nesetril (motor bol za minutu zohriaty, bolo leto 30c) a spotreba po 15min jazdy 4litre na 100.
Ale vacsina ludi si neda povedat, aj minuly tyzden si kolega na denne jazdy Rovinka - centrum BA kupil jazdeny 2017 VW Passat 2.0TDI v automate... Uplne "najidealnejsia" volba na nonstop kolony a jazdia na 1 a 2 prevodovy stupen...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ASX nebude zlé, cena je asi na prvom mieste len sa treba zmieriť s tým že pri poskakovaní po meste sa spotreba možno bude blížiť k desiatke.
driver155
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06.06.2021 23:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa driver155 »

So spotrebou v meste počítam (časom - LPG)
Jazdenku som nechcel, mám s tým už skúsenosti
a nový Hybrid? - peňaženka nepustí.... možno v ďalšom živote... :hero:

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní