Mazda 6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bublinkavodova788
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.03.2021 18:42
Zdieľať na Facebook

Mazda 6

Príspevok od používateľa bublinkavodova788 »

Ahojte chcem sa opýtať na váš názor , auto nie je moje ale priatelove tak snáď opíšem problém dobre (on už to vzdal)

1. Dá sa naprogramovať nanovo riadiaca jednotka motoru?( Pretože tá naša bola preplnená a teraz nám nevypisuje diagnostika žiadnu chybu) Koľko také niečo stoji

2.je lepšie dať úplne novú riadiacu?

3. Problém je že autu kolisu otáčky na voľnobehu niekedy až vypne motor a dokonca aj za jazdy, auto nemá výkon. Boli sme vo viacerých servisoch a vymenili dosť veci ale stálo to aj veľa peňazí a nič nepomohlo. Cisterny bol EGR ventil, rozvody menené, výmena vstrekovacov, smrtiaca klapka vyčistená, keď odpojime váhu vzduchu tak sa otáčky ustálila (ale váhou to není pretože sme skúsili aj z iného auta a robilo to to isté). Diagnostika teda vypíše bez zavad. Jedná sa o mazdu 6 r.v 2006 2 .0tdi 105 kw

Prosím o radu čo by ste robili (do auta sme vyrazili veľa peňazí takže zbaviť sa ho nám príde neefektívne ale ak máme doňho vraziť ešte viac bez výsledkov tak chápem že je lepšie sa ho zbaviť)

Ďakujem za nazory
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na volnobehu keď kolíšu otáčky,neprestane to vytlačením spojky ?
bublinkavodova788
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.03.2021 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bublinkavodova788 »

Čo znamená vytlačenie? Som lajk ospravedlňujem sa, ale keď stlačí spojku tak to prestane kolisat
bublinkavodova788
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.03.2021 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bublinkavodova788 »

@mhlavaty áno keď stlačí spojku tak to prestane
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zišlo by sa nájsť jedného pána čo s tým problémom u mňa bol,budem to hladať,chodil aj sem volal sa julko ale neviem pod čím bol registrovaný.Bolo to presne tak aj u neho,ale ja som tam riešil iba regeneráciu,túto vec poriešil iný servis
bublinkavodova788
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.03.2021 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bublinkavodova788 »

@mhlavaty
Keby ste ho našli boli by sme veľmi vďační,, už sme zúfalí :( ďakujem moc
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba to tu sledovať,možno sám niečo k tomu povie
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja nerozumiem hlavne pojmu "preplnená riadiaca jednotka" ???
Čo sa na nej malo zaplniť a prečo by sa mala meniť?

Každopádne vyjadrím sa k motoru, nie je to síce nešťastná 2.2D, ale iba o niečo "lepší" 2.0D
Síce lepší od 2.2D, ale stále zlý

Čo urobiť...
Predať to nejde, lebo to vôbec nikto nechce aj keby to bolo bez poruchy
Chyba sa stala, ked si do toho vôbec sypal peniaze, teraz ti nejde auto a kopec penazí v nom

Najhoršie je že mám obavu že to riešiš s niekým že ani nevie čo robí a to píšem na základe toho problému z ECU
bublinkavodova788
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.03.2021 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bublinkavodova788 »

Prepalena, telefón mi prepisuje slová. No to mi nejako nepomôže teraz hovoriť že sme nemali sypať peniaze, potrebujem poradiť čo s tým môže byt
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

mhlavaty napísal:Zišlo by sa nájsť jedného pána čo s tým problémom u mňa bol,budem to hladať,chodil aj sem volal sa julko ale neviem pod čím bol registrovaný.Bolo to presne tak aj u neho,ale ja som tam riešil iba regeneráciu,túto vec poriešil iný servis
Tu je jeho profil ;-) julko242424

uzivatel551649.html
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je ono...on túto vec poriešil.Jeho auto už vykazovalo veľa problémov,ale bolo ozaj peknučké zachovalé.Oprava sa "podarila" do tej miery že sa po perepetiách aspoň spustila regenerácia.Auto aj absolvovalo EK a STK...ale ten problém ma zamestnával celé dni,ale točilsom sa v bludnom kruhu.Z univerzálnou Delphi diagnostikou je trápenie.Ale nejaká dielňa to dotiahla a odstránila to zhasínanie.
Julko zobral auto z odpojeným snímačom spojkového pedála nech sa dá ísť aspoň na to STK...len ďalej mi auto zmizlo z radarov,len po tel viem že poriešené bolo.Išlo niekam kde si s tým neporadili,ale zrejme julko potom našiel niekoho kto predsa poriešil.Je to taký beťár motor,ide pekne,všetko fajjn,len menežment je pre človeka čo robí sústavne európu akosi čudný a hravo si vyláme zuby.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní