Mazda 3 - senzor klepotania motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jojooo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.09.2019 20:59
Zdieľať na Facebook

Mazda 3 - senzor klepotania motora

Príspevok od používateľa jojooo »

Dobrý deň .
Vlastním Mazdu 3 Bl 1,6 benzín rv. 2010 . Rozsvietila sa mi kontrolka check motora , šiel som na diagnostiku do autorizovaného servisu kde mi povedali že je to senzor klepotania motora a chyba bola sporadické a vymazali ju , ďalej mi odporučili že v prípade že sa chyba ukáže znova mám ten senzor vymeniť . V piatok minulý týždeň sa mi kontrolka rozsvietila znovu , šiel som teda na diagnostiku tento krát do bežného servisu aby mi teda potvrdili chybu a objednali súčiastku . Bol som však prekvapený keď im diagnostika ukázala chybnú váhu vzduchu , povedal som im že som bol v autorizáku kde mi povedali senzor klepania . Oni teda chybu chceli vymazať stým že keď sa to ukáže znovu nech prídem a budú to riešiť ale nešlo im to vymazať, dohodli sme sa teda že cez týždeň prídem a vymenia mi tú váhu.Po ceste domov mi však kontrolka zhasla . Dnes je pondelok a kontrolka sa zasa rozsvietila- celý víkend som jazdil a problém nebol. Šiel som teda zasa do servisu ale po ceste mi opäť zhasla. Čo sa týka nejakých zmien vlastností vozidla , nepozorujem žiadne prudké zmeny . Auto mám len týždeň som s toho celkom smutný . Chcem sa vás teda spýtať či by tá váha vzduchu mohla mať nejaký vplyv , alebo prípadne nejaký váš názor . Ďakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Do servisu kde vymieňajú veci podľa toho čo napísala „diagnostika” viac nechoď! Každý elektrický diel sa dá premerať, preskúšať a na základe toho povedať či je dobrý alebo nie a až potom sa vymieňa.
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Dobrý večer , príspevok hore je pravda .


Váha vzduchu je senzor ktorý u benzínu je ALFA aj OMEGA
hlavný zatažový senzor ak by mal vážny problém tak by auto nešlo pekne. a otáčky cukanie trhanie ......

Snímač klepanie je dodatatkový senzor ma hlavne na starosti predzápal (časovanie) .... ak ho odpojíte od auta okrem svietiacej kontrolky nebude veľký rozdiel alebo skoro žiadny .
jojooo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.09.2019 20:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojooo »

Dobre ranko . Ďakujem za odpovede a ochotu , dnes rano cestou do prace check zasvietil znovu ,vsimol som si ze nezalezi na prevodovom stupni ale otackach , mal cca 2100 otacok ked sa to rozsvietilo . Uvidim co to urobi cestou domov cibto zasa zhasne alebo nie . Premerat senzory znamena disgnosticky alebo nejak elektricky ? Ozaj myslite ze by pomohlo vytiahnut tu vaju vzduchu a skusit ju precistit ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

byvaleho majitela sa opytaj kde je chyba, usetris si cas...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jojooo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.09.2019 20:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojooo »

Toho som sa pytal , pan je dochodca jeho odpoved bola ze to tam svieti len ziarovka ????
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

hmm, auto po dochodcovi :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to také šuflikantské celé.Chyba má aj svoje parametre ktoré upresňujú v akom prevádzkovom režime sa chyba zapísala.To býva samozrejme čas,teplota,zaťaženie,otáčky,palubné napätie a ďalšie ktoré značne upresňujú identifikáciu.Už preto by tieto okolnosti napr možno senzor klepania zo zoznamu vyškrtli,kedže má velmi špecifickú oblasť kedy sa jeho signál objaví.
Vyčistenie izopropylom sa môže urobiť.Ale spôsob nábehu chyby ukazuje že vina môže byť v konektore,poškodenom kábliku a pod.Pre váhu nie typický spôsob zmien ide/nejde.
Ale váha je snímač ktorý neustále poskytuje informácie,tie sú v diagnostike sledovateľné a teda sa dá zhodnotiť či parametricky je ok alebo nie.Každá hodnota zodpovedá režimu,diagnostik vidí či to zodpovedá realite.Ak zodpovedá tak má ešte možnosť rozhýbať kabeláž či sa obvod nepreruší,treba pozrieť miesta dotykov (predratie a pod) často sa vodiče musia overiť na priechodnosť a teda prerušenie vodiča.Pracovisko s takým postupom ako je tu popísané sú nula,šuflikanti
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

jojooo napísal:Toho som sa pytal , pan je dochodca jeho odpoved bola ze to tam svieti len ziarovka ????
Áno, svieti žiarovka, ktorá označuje chybu na niektorej časti motora. Podľa jeho debilnej odpovede je jasné, že o tej závade vedel, hajzel...
Vyriešiť závadu vymazaním závady, to je teda dobrý gól! To je značkový servis jak stehno!
Zasa sa len potvrdilo, že rozdiel medzi značkovým a neznačkovým servisom tkvie len v tom, že v značkovom majú štíhle sekretárky s peknými nohami.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných