motor Skyactiv-X - „Diesel na benzín“

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

motor Skyactiv-X - „Diesel na benzín“

Príspevok od používateľa vsevetko »

https://auto.pravda.sk/novinky/clanok/5 ... k-neocari/

A otvorená ostáva aj otázka spoľahlivosti zložitého agregátu.
Automobilka však počíta s prehliadkami po každých dvanástich mesiacoch alebo najazdení 10 000 km.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vyhol by som sa mu.Netreba veľa filozofovať,už v technických dátach je to určené.Plný výkon pri 6000 ot...neprosím ...max toč moment pri 3000 ot. dáva tušiť že pôjde o motor nepružný,silne závislý na otáčkach,upachtený a je iba otázka v spojení z automatom,ktorému extra točenie otáčok asi príjemné nebude.Spotreba...nech je ako píšu....ale budú to rozprávky starej matere,papier a reklama znesie každú sprostosť aj klamstvo.O podmienkach jej dosiahnutia nikde a nikdy zmienka nebude.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Mazda velmi rada experimentuje co nepovazujem za zle, ale mali by to robit v svojich laboratoriach a nie na zakaznikoch. Clovek so stipkou zdraveho rozumu tento motor nekupi...
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Takyto motor bol predstaveny v 2007mom 1.8 preplnovany 177Kw 400Nm s vtedy udavanou spotrebou okolo 5 litrov v jednom koncepte. Vyrobca vtedy povedal mozno niekedy v buducnosti pride oficialne a doteraz ten motor nepredstavil oficialne v ziadnom modely. Robil vtedy problem s kulturou chodu proste z nejakeho dovodu sa doteraz von nedostal na predaj. Mazda ho pustila von, veria si alebo fakt potrebuju test, problem moze byt, ze investovali do vyvoja velky kopec penazi a nebude to mat ziaden zmysel lebo si to ludia nebudu chciet kupit aj ked vela ludi ma rado experimenty. Horsi problem moze nastat ked si to ludia kupia a bude to komplet cele zle v poruchovosti.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

mhlavaty napísal:Vyhol by som sa mu.Netreba veľa filozofovať,už v technických dátach je to určené.Plný výkon pri 6000 ot...neprosím ...max toč moment pri 3000 ot. dáva tušiť že pôjde o motor nepružný,silne závislý na otáčkach,upachtený a je iba otázka v spojení z automatom,ktorému extra točenie otáčok asi príjemné nebude.Spotreba...nech je ako píšu....ale budú to rozprávky starej matere,papier a reklama znesie každú sprostosť aj klamstvo.O podmienkach jej dosiahnutia nikde a nikdy zmienka nebude.
Ano komplikovaný, ale čo s tým má AT?

U môjho auta je maximálny výkon pri 5600rpm, maximálny krútak pri 4400rpm... Ked obieham, pedál ide na podlahu a motor točí AT po po obmedzovač 6200rpm
Zachvílu budem mať auto 9 rokov... AT funguje stále bez problému

Ano je to starý typ AT voči dnešným, ktoré možno nie sú tak dimenzované, ale vôbec by som z toho nemal traumu
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja hej, najma ked je v aute jatco automat prevod :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: motor Skyactiv-X - „Diesel na benzín“

Príspevok od používateľa peterson999 »

Vsetky "novinky" mazdy vzdy koncili fiaskom
vsetky do poslednej :

Miller 2.3i v6 xedos 9
Comprex mazda 626 2.0d GE
Wankel v RX8
Disi - priamovstrek turbobenzin Cx7 a MPSky
Vypinanie valcov

Vasetko sa imkazilo po urcitom najazde. Wankel po 80tkm dalsie pri 150tkm a niektore po 200tkm

Mazde sa neda verit, testuje vybalezy na zakaznikoch

Toyota nerobi experimenty skor ako ich pusti ludom maju natrepane miliony km. Hybrid je cesta. Nudna komercna ale cesta.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní