Mazda 6 MPS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michal260
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.12.2016 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal260 »

Cital som vela recenzii a hodnoteni a praveze MPSka bola vychvalena na par deckych chyb okolo hrdze a sklonu xenonov. RX8 je o niecom inom a zivotnosti motorov. Mal som passat B6 2.0tdi bez dpf recenzie boli proste hroza, jedna horsia ako druha a s autom som pocas 3 rokov a 210 000 km nemal problem. Ale myslim ze kazde auto je individualne a zalezi na starostlivosti o auto. Podla recenzii, mazdy boli v danom obdobi vyroby kvalitativne topky. Nuz ale na internete najde kezdy co hlada.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Michal asi si mal šťastie na nejaké veľmi neobjektívne recenzie..ja som mal tiež volakedy chuť na MPSku a chcel som si ju doviezť z nemecka..navolil som si teda na autoscout.de..mazda 6 ročník atd..a už to začalo na prvých 10-15 miestach boli mazdy MPS skoro zadarmo..ale pri každej bolo napísané motorschaden..
a dá sa povedať že tak je to aj na tejto stránke..pri mps a rx8..
Passat b6 2,0 tdi som mal aj ja len s common railom..na jar som ho predal s 330 000 km...nic mu nebolo...
michal260
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.12.2016 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal260 »

Tak mi poslite prosim Vas niekto lik na clanok o tom ako su tieto MPSky na p.... ale nemyslim autobazarove vraky ani nie forum kde niekto pise co to nevlastnil ale ze jeho kamarata kolega mal a daco sa mu doj..kalo, ale clanok kde su objektivne poznamky z testov auta. Ja najviac citavam Autorubik, kde z mojho pohladu je dost objektivne a podrobne rozpisane o kazdom aute. Jeho plusy aj minusy a co sa kazilo.
michal260
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.12.2016 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal260 »

Dnes sa dufam dozviem pricinu. Zohnal som cloveka co mi zmeria napetie v kabloch, kompresiu valcov atd.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Predpokladám že v tej šestke je ten istý motor ako v CX-7, teda priamovstrekový turbobenzín

Ak to nemá klasické káble, ale cievky tak ich treba prehodiť medzi sebou a sledovať či sa problém presunie na iný valec.
Tak isto si treba dať pozor na vlhkosť / olej v oblasti sviečky.
Ak to je v poriadku, tak vstrekovače či fungujú rovnako a ak bude aj to v poriadku tak to vidím potom najskôr na problém ventilov

Nikdy som tie autá veľmi nesledoval ale čo si spomínam tak prúserové boli atmosferické 2.3i
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

motor jazdne podarený ale veľmi citlivý na kvalitnú údržbu a zaobchádzanie za studena,olej tam doporucovali dokonca meniť po 7500 a to nie hocijaký v opačnom prípade hrozí zakarbonovanie a rýchle opotrebovanie dôležitých časti, ak to mal nejaký klaun tak to smrdí pruserom a toto bude len začiatok
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Jednoznacne zmen forum... Japoneceu.sk mazdaklub.cz tam ti poradia viac alebo odporucia odbornika.
Ten motor nie je pruserovy len vyzaduje dobru starostlivosť a otazne je ci ju dostal...a tym autam vadsinou kazdy naklada...
michal260
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.12.2016 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal260 »

Vedel by niekto pomoct so zohnatim repasovaneho vstreku?
Kod: E7T20171 fomoco diky.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Videl som jednu MPS, čo mala 450 tisíc km (interíer vyzeral na 150 tisíc km), takže si môžme klásť otázku koľko ich tu behalo stočených.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nejaké testy a pojednanie o aute je obsiahnuté tu :

http://www.auto.cz/ojeta-mazda-6-gh-sta ... ese-109695
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 MPS

Príspevok od používateľa peterson999 »

Venujem sa tomuto motoru od roku 2010, presnejsie sa na tento motor SPECIALIZUJEM

Staci poslat SS a mozem poradit

Robim uz aj 2.2d cize diesle, ak nieco, staci SS

Doporucujem riesit PREVENCIU ako nasledky

Ak mate viac ako 100.000km, neodkladajte prevenciu !!!

Konci to aj motor KO cize skoda obrovska.

Kto vie ako na to, tomu sluzi PERFEKTNE a spolahlivo.

Mam zakaznikov co prekrocili 500.000km a motor je samozrejme povodny

Kto to neriesi, KO motora je bezna po 150tkm u 2.3disi aj 2.2d

Pri 100.000km je este čas na opatrenia.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných