Mazda 6 benzin - trhanie za studena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Myslím, že každý benz. motor po štarte na studeno drží na voľnobehu otáčky nad 1000 rpm. A je jedno aká emisná trieda.
Ako v inej téme písal p.Hlavatý. najlepšiu kondíciu majú motory, ktoré sú prevádzkované svižne.
A treba proste dodržiavať isté veci, ako boli tu spomenuté, a nieje problém.
Iste, sú špecifické závady ako flash RJ, vadný vstrekovač od výroby atd.
A inak, povedzte, kto z vás si napr. po tridsiatich tisícoch vyčistí škrtiacu klapku?

Ak to môžem zhrnúť, čo dodržiavam pri benzínoch za 15 rokov, čo jazdím:

Olej max po 12 tisíc
Prevodový po 40 tisíc
Vzduchový filter spolu s olejom( v dnešnej dobe po 10 je plný piesku a prachu)
Škrtiaca klapka čistenie 30 tisíc
Štart na studeno, počkať 1-2 min
Otácky pri jazde nad 2200, pri vvt-i nad 2000 (po rovine)
Aditívum

Možno som niečo zabudol, ale toto proste robím automaticky a vypláca sa to.

Ale nestretol som človeka, čo robí aspoň 2 veci z tohoto
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to mas pravdu, dve som sa nenasiel, jedine ten motorovy olej by som sa pridal, ale tiez nemam problem s benz motormi, teraz neviem ci napriektomu alebo pravepreto ze to je vzdy fiat :4012: a jazdim od 1991...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Mirecba33
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.01.2009 14:52
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 benzin - trhanie za studena

Príspevok od používateľa Mirecba33 »

bajo777 napísal:Ahojte, dnes som isiel s kolegom na obed na jeho mazde, je to 6tka 2,0 skyaktiv benal, 2015, kombik, manual, najazdene 40000km, prvy majitel. Problem je, ze niekedy sklbe za studena pri rozbehu a je to panecku hnus, ako som mal moznost ochutnat...Moj citak, ze jeho kratke a malo caste jazdy uz sa podpisali na priamovstriku, odporucil som mu vif benzin, skor pre pocit ze nieco urobil. Nestretol sa niekto u tejto motorizacie s obdobnym javom ?
obcas jazdim mazdu 6 s tym istym motorom, rocnik 2013, po cca druhej zime a 30tkm zacal byt problem s rozbehom za studena ,pri rozbiehani na sytic. Ak sa prida trochu plynu, tak problem nieje. V pripade rozjazdu do stupania, ci so zatazenym autom, treba pridat este trochu viac, inak nastane trhanie pri prudsom pustani spojky. Vymana vzduchaca, sviecok, Vif nepomoze. Bud po dvoch rokoch v mazde nahrali daku ekos.acku alebo karbon, alebo sa zanasa priestor pred sacimi

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných