Mazda 6 2.2 CD 16V kombi 2010 - skusenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

preco asi mechanici chodia na com chodia, mp3 ti vysvetlil prvu vec, druha za mna mam accorda diesloveho a donedavna lancer evo , mal som aj octaviu aj fiaty , za prve octavia stara dobra rotacka bol dobry motor ale ten zvysok skoda slov , lancer bol super mozno si kupim este jeden ked bude poriadny na predaj ale chce sa nam opravovat a hrabat sa este aj vo vlastnych autach? nechce, ani jednemu , zvolil som si accorda ktory je maximalne spolahlivy zatial a mam co robit sa premoct aj ten olej kazdych 10 000km si v nom vymenit s filtrami, problem je ze ked si don sadam 7x denne minimalne a mam ho v svetlej kozi tak ani netusis ako vypada ta soferova sedacka po mesiaci a musim sa zas prekonavat ju vycistit, volant je zodraty lebo ruky od vazeliny umyt solvinou a do auta a prejavi sa to , keby som nepotreboval auto aj na castejsie dlhsie cesty tak mam sprostu filcku alebo 3kovy golf do ktoreho hodim vsetko bez myhnutia oka a je mi jedno ako to vypada
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

hjundai napísal:
xotox napísal:mazda 6 diesel.. len tak si kukni co stoji napr. egr ventil :) ist do diesloveho japonca a idealne s cvt to je max level. :2f93:
- no teraz kolega rieši EGR ventil Golf V, cca 110 000km,TDI... a samozrejme lebo jazdí a 3 km do práce hore-dole, zima-leto... to nieje o kvalite ale spôsobe použitia auta. A znova téma pre koho je vhodný diesel. Je jedno kto ho vyrobí...
-ja som hovoril o cene. napr. egr na kiu sportage stoji v kii 90€ a na mazdu 6 druhovyroba 800€ :)

-sam mam dieslovu CR-V a mam ju len preto lebo bola za cenu aka sa neodmieta.

-a pozor neni japonec ako japonec, tu bola rec o mazde, nepliest sem dieslove primery a podobne.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

frogy ti to dal z prvej ruky - kamarati autoservisaci naskakuju do Felicia pickupov a podobnych srand proste preto, lebo akekolvek pekne auto pri nich o mesiac nebude pekne. Z principu. Keby to auto bolo v bani, tiez nebude pekne. Hotovo.

EGR Kia : pod 100eur ? Pekne. EGR Mazda ? Napriklad tu

http://allegro.pl/mazda-6-2-2-diesel-20 ... 12463.html

viem ze to nie je nove ale da sa uplne inak ako za 800eur. Vzdy sa dalo a vzdy sa bude dat.





>> Rozhodne však EGR pre VW vyzeralo veľmi dobre, oproti tomu čo sa robilo pre francúzke PSA.
>> Bolo to z polovice z plastu, ovládanie klapky a čo ja viem čo bolo celé z plastu


toto si nemozes robit ani srandu, ze nie ? EGR z plastu ? Moment, zamyslim sa : plyny vystupujuce z motora su uplne studene, takze nie je problem ich prehnat cimkolvek z plastu. Ved asi preto teplomery vo vyfukoch pred DPFkom ukazuju 500 stupnov.

Klapka z plastu :) vacsiu koko-kravinu som uz dlho nepocul. Hned si vyryjem klincom na stenu, toto by ma proste nikdy nenapadlo.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Teda presne ako sa hovorí, kupovať auto až po facelifte, ked už výroba má štýl.

ale kedby styl, ale ked su vychytane najvacsie prehresky. Nerobme si iluzie, nebudu vychytane VSETKY alebo VSETKY VAZNE prehresky, len tie uplne najhorsie. Tak to proste je s novymi kramami, teda autami.

Ozaj, inak... Favorit. Ano, Skoda Favorit, skonceny v roku 1994. Kto z vas si pamata reklamu ktora isla myslim 1992 kde sa predstavil "faceliftovany" model, este sa to vtedy tak nevolalo ? Behal tam chlapik a vsade pichal take zastavky, ze tu sme zlepsili, tu sme zlepsili. Teraz sa podrzte : na tom posratom aute bez akejkolvek elektroniky a tristo riadiacich jednotiek bolo 549 zlepseni.

Este raz : 549.

znovu slovom : PATSTO aj drobne.

Pred 20 rokmi. Dnes sa riesia TISICKY opravenych veci na takych strasne KOMPLIKOVANYCH TECHNOLOGICKYCH CELKOCH co sa nazyvaju autami. Ford Focus 1.8d rocnik 2003. Software riadiacej jednotky motora na zlepsenie zimnych startov.

Ako prosim ?!

A vy sa hrniete do dvojturbovych aut :) dalsia vlna spolahlivosti pride az s nastupom elektrovozov. Ziadny spalovaci motor, cista elektrina. Baterie budu nekvalitne lebo sa bude optimalizovat na cenu, isteze. Motory nieco vydrzia, stator navzdy, rotor budu previjat byvali chladnickari (presne ako sa opravari na JRD stali autorizovanymi servismi v rokoch tesne po revolucii).

Tak.

A ja som uz zacal zbierat pre moje deti zbierku. Aby vedeli co je to PAN MOTOR. Aky ma zvuk. Aky ma prejav. Aku ma vonu. Ze co je to charakter. Za tymito dobrymi a hlavne krasnymi casmi mi bude hodne, hodne luto. A idem tu flasku doriesit, uz ma vola.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a dofrasa, zle som si pamatal.

Iba 548. Tych zlepseni bolo iba 548 medzi Favoritom a Favoritom Facelift.


https://www.youtube.com/watch?v=vIyWTmn5cZY
franta
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.03.2015 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa franta »

Dakujem vam za odpovede za pozityvne aj negativne. Toto auto co idem kupit je zo zahranicia a v zahranici aj ostane. ma najazdenych 135000. Je to zbyty pes co sa tyka karoserie ale to si porobim. mam nato velmi dobru cenu co jest 7500 eur. Co poviete? pocitam ze prestrek bude 1000 a pripadne vymeny olejou a inych podstatnych veci tiez. takze koniec koncou budem mat auto circa za 9500 eur.ked to porovnavam s tunajsimy inzeratmi je to celkom v pohode cena. Dufam ze najblizsich 70000km to auto vydrzi bez vacsich problemou. Otazka co vravite na tu rozvodovu retaz je velka sanca ze by presmykla?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

frantovi drzime palec, len pozor lebo ten zbity pes nebude len karoseria. Toto je velmi zavazny argument ktory v pripade uberkomplikovaneho diesla nehovori pre jeho ubytovanie v tvojej domacnosti.

Lubo : spotrebic, spotrebic, kurnik ked si kupim chladnicku za 400eur tak si nebude pytat vymenu EGR ventilu cez dvetisic, nestrati na hodnote 8000eur za 4 roky a nebude treba dalsich 8000 do toho natankovat. A neskape mi tam commonrail cerpadlo za 2500 v eurach.

Nech sa na to pozeram akokolvek, auto nie je a nebude spotrebic z hladiska straty penazi. Aj ked si dnes kupim 70" telku za 1800 eur, ajtak na nej nestratim tolko penazi ako na aute. To je velky rozdiel.

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných