Mazda 6 2.3i za MPS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

osky478
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.09.2014 19:23
Zdieľať na Facebook

Mazda 6 2.3i za MPS

Príspevok od používateľa osky478 »

Zdravím všetkých,mám mazda6 2.3i 122kw 2003. Dá sa tento motor vymeniť za MPS?
Alk áno, či je to zložité, náročné... Ďikičko B-)
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A úplne iný systém čo sa týka dávkovania paliva. Jedno atmosféra, druhé turbo. Za mna blbosť ako noc
osky478
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.09.2014 19:23
Zdieľať na Facebook

2.3i za mps ?

Príspevok od používateľa osky478 »

A do kasne by pasoval na uchyty ?
osky478
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.09.2014 19:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa osky478 »

Lebo zadrel som motor, a idem tam dat druhy, tak som rozmyslal ci by sa tam nadal dat z mazdy6 MPS
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

dal by som radšej original motor :rouler:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Jasné že dá, len k tomu motoru zožen komplet kabeláž, riadiace jednotky, výfuk...

Mazda 6 MPS je inak 4x4, ale snád na prevodovku to pasuje, ak nie tak bude ešte treba zohnať prevodovku, kardan, zadnú nápravu a možno prevariť aj časť podlahy, tak aby sa tam všetko vošlo.
Možno bude treba aj iné poloosi, k nim bude treba možno druhé tehlice a k tým tehliciam zasa iné brzdy

Skrátka brnkačka
detvapatrik
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.05.2014 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa detvapatrik »

a potom rovno do inzeratu ,,predam mazdicku moju milovanu prerobenu na MPS , treba uz len dotiahnut nejake veci a bude jazdit ako nova,,
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

AKo sa ti to podarilo zadrieť? Viem že tieto motory boli na to náchylné, tak ma to len zaujíma pre info...
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

predaj to ako to je rozbite a kup si MPSku alebo ine auto. Vyjde ta to lacnejsie a usetris kopec starosti.
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

keyzone napísal:AKo sa ti to podarilo zadrieť? Viem že tieto motory boli na to náchylné, tak ma to len zaujíma pre info...
2,3 mali problémy z mazaním, ale asi aj s olejovým hospodárstvom. Hovorí sa len o malej olejovej náplni, cca 3,5l?, ak sa nemýlim, a že na pofaceliftových už bola väčšia vaňa. Ale osobne si myslím, že tam ešte niečo zásadného konštrukčne nedotiahli. Samotné množstvo oleja bude len okrajový problém.

Vďaka takémuto nábehu sa to dá pridrieť veľmi ľahko. Ale osobne som videl a aj poznám majiteľa takejto 6 2,3 a má na nej už vyše 400 tis. km bez porúch. Len náplne a filtre. Ale on má svoj prístup.

Mohol by zadávatel objasniť okolnosti.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

keyzone napísal:AKo sa ti to podarilo zadrieť? Viem že tieto motory boli na to náchylné, tak ma to len zaujíma pre info...
navod na KO motora 2.3i :
staci ho katovat za studena a zacne zrat olej
pripadne menit olej po 40 - 50.000 km
do toho celeho staci jeho vysku nesledovat (nedolievat) a pekne krasne ho popapa a ...
treba byt este jemne nahluchly motorom, lebo on si ten olej najprv este opyta inym zvukom motora. No a ked behom par KM mu ho nedas, klukovecka zaklepka a to uz pocuje aj hluchy lebo auto netaha a bucha.

to je vsetko
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

osky478 napísal:Lebo zadrel som motor, a idem tam dat druhy, tak som rozmyslal ci by sa tam nadal dat z mazdy6 MPS
ak okrem rozmyslania mas aj peniaze, nie je problem

obycajnu 2.3i predavam za 900 - 1200

kompletny motor Disi turbo predavam za 3.000 - 3.900

potrebujes este par veci ktore ti predam za cca 1.500 (dvojhmota, spojka, vyfuk, kat, RJ, chladic ........ )

prerabku s vymenou tipnem na 1.000 - 1.500 ale to by chcelo este preratat

lacnejsie bude original, drahsie hodit na original turbo a ako niekto pisal da sa aj predat toto tvoje ako je a kupit si 6MPS

aj tu 6MPS ti viem predat, lenze je luxusna (ma 25.000km) takze taka bude aj jej cena.

sroty kupis od 6.000 ale to by som ja nerobil (behom 1-2 rokov das do nej 2.000 - 5.000)


Peter
Naposledy upravil/-a autokomplet v 01.03.2022 17:08, upravené celkom 1 krát.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

najlepsie je ked este do toho motora napchaju plyn - alebo z talianska rovno take dovezu - tam nema co robit ale talianom je to suma fuk..hlava ide do hajan velmi rychlo a mozes tam dat ventily sedla aj z betonu a oprava je zaujimava na cenu,,, je skoda ze take pekne auto nicia kluky z roznych dovodov najcastejsie - majitel da tesco olej,alebo ho ma malo a hlavy nicia plyn a majitel bez vody -
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na druhú stranu ho dal trochu do obrazu, lebo podla mna motor z vrcholnej verzie MPS nemôže stáť tolko isto ako bežnejší motor a tak isto uviedol čo všetko je k tomu potrebné.

Že uviedol ceny ? Ja myslím že autor nejde od neho nič kupovať, tie ceny ho vyliečia. Za to čo by dal za motor MPS kúpi celú druhú "Šestku" aj s motorom 2.3i
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

O oleji som počul, len som bol zvedavý či je to naozaj pravda... Btw ďakujem za ponuku, ale Honda spokojne odpočíva v garáži a nemám v pláne ju meniť za Mazdu. Brácho mal 6ku 2.0i, za tú cenu rozhodne zaujimavé auto, ak človek vedel predýchať tú hrdzu. Čo ma dostalo, že i novšie 6 ky (myslím generáciu 2, alebo čo to je poface, teraz neviem...) ten istý problém, kvalitná dávka korózie :/
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných