Lancia v Európe končí

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

delta3 kazdopadne neni naslednik delta1...
obdobny pripad, ako rapid2 vs. rapid1
delta3 si myslim, ze neni vobec na take upravy vhodne auto...aj ked teda tu zmienovanu 200PS turbobenzinu ma :41c2:

uz ked teda drzime smutok, spomenme ich skvely stratos
Obrázok
na ktory sa zabuda a pamatame si hlavne deltu integrale, 3 tituly majstra sveta v rally 1974, 1975, 1976, o dizajn sa postaral Bertone, motor pochadzal z ferrari dino, V6 2418 ccm, 192 PS, ulozeny v strede, pri hmotnosti 980kg, 0-100 pod 5 sekund, maximalka 232 km/h, celkovo bolo postavenych 492 kusov od 1972-1974, ostra verzia skupiny 4, disponovala 280 PS, pre skupinu 5 dostala preplnanie turbom a vykon sa dostal na zavratnych 560 PS, v dobe posledneho titulu majstra sveta, sa stala lancia tiez obetou internej politiky koncernu, ked zodpovednost za rallysport prebrala divizia abarth a nasadila fiat 131...zaujimavostou je, ze stratosy jazdili dalej v sukromnych teamoch, pricom posledne vitazstvo si pripisali v roku 1981
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
DUDO175
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DUDO175 »

myslím si že vedenie lancie mal na starosti dáky papek...stačilo spraviť nieščo takéto http://www.topspeed.sk/lancia-delta-hf- ... ualne/6216 a lanča by opať ožila verte tomu
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11338
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

http://auto.pravda.sk/magazin/clanok/30 ... y-ypsilon/

Smutný koniec Lancie. Ostane len malý Ypsilon
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Aj tak si myslím že lancia sa ešte vráti možno nie zajtra ale tak o 30 rokou sa nájde niekto kto dostane nápad a už sa teším na ten deň

ale asi si ju aj tak nekúpim :40bd: :40bd:
6DODIAK5
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 10.02.2009 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6DODIAK5 »

je mi to luto a ked spominam na moju nadhernu kappu a zazitky s nou,mam aj slzu v oku,ze sa uz take auta neobjavia.
Ale robime si to sami,lebo vsetci kupujeme co nas stoji relativne najmenej,servis nas malo stoji a tak vsetci bezia ku koncernu a tak za chvilu tu bude len koncern a budeme ako za dob ked bola skoda,ziguli a nejaka volga! Aj ked sa to nezda,koncern tlaci ku dnu znacku za znackou svojou prefikanostou,ako tlaci cenu a kvalitu a len schopny managment to vsetko zakryje.Ale ako som povedal,robime si to sami,bo len vtedy som clovek ked jazdim na koncerne,dovtedy som opica????? a len vtedy mozem jazdit po ceste ked mam koncern,bo ked mam ine auto,tak ma ludia jazdiaci v koncerne vytlacaju z cesty. Je to smutne,ze skoncila znacka co dala automobilovemu svetu dost vela,skoda ze ju fiat neudrzal,no ani so samotnym fiatom to nieje ruzove. Skoda na LANCIU nikdy nezabudnem a budem s uctou a laskou spominat.

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní