Lancia Dedra 2.0 Integrale

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

hej môže to byť integrale len potom by tam mal byť výkon 124kW nie 119, toľko malo klasické 2,0T
funmaster
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 14.12.2010 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funmaster »

Keď pozriem inzeráty z IT tak väčšina má 119 kw. Podľa mňa je to ok, tento 2,0T 8v mal rôzne výkony...a vyznačuje sa väčšou odolnosťou ako 16v, takže je predpoklad, že by ešte mohol niečo vydržať. V každom prípade by som toto auto bral len ako víkendové...
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

je to dobrá cena pre fanušika, nie pre človeka, ktorý sa nevie rozhodnuť aké auto. to už nieje na bežné jazdenie do práce, je to už legenda, aj ked by som povedal, že lancia delta je to pravé orechové s týmto motorom.
ale podotýka, tí čo píšu, za to kupiš passata 1,8T!!??? to su uplne hluposti, nehovorím, že passat 1,8t je zlý, ale človeku, čo chce lanciu integrale, fenomenálny motor z 80 rokov, cenený v celej europe ako niečo športové legendárne nemôžeš porovnávať s passatom, to je akoby si chcel vzácnu rustikálnu skrinu, ktorá potrbuje repas a opravy ale má svoju hisstoricku hodnotu porovnať s novou vysokoleštenou bielou skrinou z IKEA(síce kvalitnou-ale to je o inom)...
Takže tí, čo píšu, že 2000€ je vela a auto má hodnotu 1/4 ceny, tak su uplne mimo a nevedia ani o čom je téma. si pozrite ceny týchto auto vonku a padnete na riť! ale hlavne lancia delta integrale!!!
Tu máte, :

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... RT&lang=de
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Ale nemozes porovnavat Lanciu Deltu HF Integrale a Lanciu Dedru Integrale. Ano tato Dedra je rarita a urcite ma svoju hodnotu ale proti legenfe ako Delta HF alebo Stratos urcite nebude mat taku hodnotu a ani jej casova hodnota nebude tak rast. Ale pokial je to zachovaly kus a majitel aj do nej investuje a bude ju udrziavat v perfektnom stave tak ako rarita jej cena bude casom len rast. Ale urcite to nie je auto na bezne vozenie ale skor ako zberatelsky kus. Myslim si ze Lancia Dedra Integrale bol len taky zufaly pokus ozivit legendu a urcite ma vela z Delty ale nikdy nebude taka cenena ako Delta HF.
Urcite by bola skoda keby ju dostal do ruk nejaky diletant ktory by ju znicil. Skor by sa vynimala ako zberatelsky kus zrepasovana v nejakej zbierke alebo u nejakeho nadsenca ktory by ju pouzival len na patricne prilezitosti.
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

presne tak, lebo delty v super top stave sa predávaju za viac ako 20 000€
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

funmaster napísal:Keď pozriem inzeráty z IT tak väčšina má 119 kw. Podľa mňa je to ok, tento 2,0T 8v mal rôzne výkony...a vyznačuje sa väčšou odolnosťou ako 16v, takže je predpoklad, že by ešte mohol niečo vydržať. V každom prípade by som toto auto bral len ako víkendové...
klasické 2,0 HF turbo boli 119kW, a boli aj verzie so 130kW
origo dedra integrale čiže 4x4 boli 124kW, neskôr po facelifte sa vyrábali aj klasické atmosférické 2,0 16V so 4x4, tie mali 102kW

2,0Turbo 16V sa nikdy nedával do toho auta, len keď tam niekto doma nahodil ten 150kW 16V turbo motor z kappy, ale ten moc vydarený nebol
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

asimakopulos a čo také zlé som napísal s tou štvrtinovou cenou??? prečital si všetky moje príspevky k téme, alebo si len potreboval zosmiešniť môj názor?
Dám iný príklad, myslím, že omnoho viac mladou generáciou sú žiadané corráda, ale akosi nerotujú, čiže sú nepredajné za tú cenu.Pozri,koľko ich dookola stojí na bazáre a nehýbu sa. Rozumieš čo som tým chcel povedať? Pokiaľ stoja kupci v rade cena je "podcenu" pokiaľ bude chodiť zbazáru do bazáru je to nepredajné auto.
Pre koho je také auto určené? (alebo bolo) -pre solventnú klientelu, na to sú postavené aj premium ceny a image. Nechcem vôbec nikoho podceniť, ale nechce sa mi moc veriť, že mlady chlapec to dokáže finančne zvládnuť. A bohatý si také auto nekúpi!!!!!!
A na TOP stav moc nedám pri takejto vykonovej triede a veku auta.
Ešte raz, čo to nové tesnenie pod výkom ventilov?
K fenomenálnemu motoru, dovolím si ťa málinko poopraviť nie z 80 ale z 60 rokov pochádza táto koncepcia mototra 2xOHC a používal sa napr v Alfe Romeo spider, alebo Fiat 124 super, alebo Fiat 124 cabrio a výkon tohto motora španovali"donekonečna" od 85HP až po tuším 700HP v Delte upravenej na preteky do vrchu, ale koncepcia je zo 60 rokov!!!
http://www.youtube.com/watch?v=DO_VVla8DlI
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

jonatan, však ok, hlavne klud :2f93:
palucmri
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.06.2008 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palucmri »

jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

ale ja som kľudný :3906:

tiež mi búcha moje ischemické srdce pri pohľade na Deltu - preteky do vrchu na SK a keď som videl 037 v Rakúsku vystavenú na predajni Lancie, tak som nešiel od nej odísť a pri Stratose v Nemecku som žiadal ženu o rozvod, ale Dedra jednoducho nieje to pravé orechové od Lancie a mám pocit, že dlho dlho nič nebude s tejto značky ako dôstojný športová nástupca po Delte.
mikee1
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.10.2010 23:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikee1 »

Ďakujem všetkým za ich názory a postrehy, Tak som sa teda rozhodol poobzerať po niečom inom, keďže síce toto autíčko sa mi strašne páči, ale nepotrebujem mať doma niečo čomu budem venovať viac času a penazí ako vozeniu.

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných