Lada 2104 - vymena oleja v prevodovke a diferenciali

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Perfect1n0
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 22.12.2010 21:29
Zdieľať na Facebook

Lada 2104 - vymena oleja v prevodovke a diferenciali

Príspevok od používateľa Perfect1n0 »

Dobrý deň!
Môj otec plánuje vymeniť oleje v prevodovke a diferenciáli, tak by som chce vedieť, aké oleje tam idú a koľko oleja tam ma isť?
Alebo aké oleje by ste mi odporučili?

Za odpoveď vopred ďakujem!
dr-yevan
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 28.01.2008 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dr-yevan »

prevodovka -1,35 lit,
rozvodovka(diferenciál)-1,3 lit. olej 75W90 alebo 80W90 (API GL 4 alebo GL5)
hlavne nech je to olej pre hypoidné prevody!!!
hh
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15.06.2007 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hh »

dr-yevan napísal:prevodovka -1,35 lit,
rozvodovka(diferenciál)-1,3 lit. olej 75W90 alebo 80W90 (API GL 4 alebo GL5)
hlavne nech je to olej pre hypoidné prevody!!!
Objemy suhlasia, len trochu doplnim. Treba sa riadit najma API klasifikaciou mazacich vlastnosti prevodovych olejov a v mensej miere aj SAE klasifikaciou viskozity olejov (oba udaje by mali byt uvedene na kazdom baleni oleja). Znacky a vyrobcovia su nepodstatni.

Do prevodovky (a do mechanickych synchronizovanych prevodoviek vseobecne) olej triedy API GL-4 (nie API GL-5, ktoreho prisady mozu poskodzovat synchrony v prevodovke). Co sa tyka viskozity, je vhodny celorocny olej napr. SAE 80W-90, aby sa aj v zime za studena dali lahko preradovat rychlosti.

Do diferencialu (kedze sa v nom nachadza hypoidny prevod) zasadne treba pouzit hypoidny olej API GL-5 (nie API GL-4, ktory nema dostatocne mazacie vlastnosti!). Tu uz viskozita az tak podstatna nie je, kludne mozno pouzit "letny" olej SAE 90, pripadne aj celorocny.
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

Olej v diferáku na Lade by som nikdy nemenil.dávnejšie som to urobil aj ja a odvtedy bol diferák hlučnejší.Rusi tam dávali veľmi hustý olej,pretože pri výrobe diferaku boli veľké nepresnosti ozub.kolies(mali vôľu).dali tam nejaký hustý olej ,aby nebol hlučný.
maros000
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

benky71 napísal:Olej v diferáku na Lade by som nikdy nemenil.dávnejšie som to urobil aj ja a odvtedy bol diferák hlučnejší.Rusi tam dávali veľmi hustý olej,pretože pri výrobe diferaku boli veľké nepresnosti ozub.kolies(mali vôľu).dali tam nejaký hustý olej ,aby nebol hlučný.
Treba do oleja dosypat bukove piliny. lol
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna72 »

toto som počul aj ja len s rozdrveným korkovým štuplom
Napísať odpoveď

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní