Kalina a Priora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vladkomarec
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.04.2010 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladkomarec »

lubisko28 napísal:Samozrejme další mudry tu vobec nejde o to ake som mal auta,tu ide o to že davate tu rady(niektori) a nemate o tom potuchy.Chlapec sa seriozne opytal a okrem jednej odpovede nedostal žiadnu objektivnu.A čo sa tyka mojích aut tie auta som nestriedal po mesiaci to su už roky chlapče...napr. Nexia ked som ju mal stala 160 000 a bolo to 4 ročne auto a tak je to podobne aj s ostatnymi. a bla a bla.....Tu ide o to aby sme sa bavili k teme a nie o manželkach na to si zapni ine forum je ich tu dosť. :3c90:
tak nazačiatok, pýtaš sa na nazor a my ti ho píšeme, podruhé výber tvojích aut hovorí sám za seba a po tretie s tou manželkou si začal sa vychvalovať ty, tak nedrisci. keby si mal niečo v tej tvojej palici, tak nerozmýšlaš nad Kalinou alebo tými ostatnými sračkami a druhá baba by ti povedala že si... ked máš alebo si mal také autá. čao
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

mozno by bolo dobre temu uzatvorit s tym, ze vsucasnosti nie je Lada vhodna ani ako 25te auto do rodiny. Akakolvek LADA. Uvediem dovody:

1. je draha:
http://www.lada-auto.sk/download/cenn%E ... kalina.pdf
http://www.renault-local.sk/pdf/ceniky/ ... ration.pdf
je len o par € lacnejsia ako napr. Megane, Duster, CEED, i30 a pod.

2. je nespolahliva:
Mal som moznost jazdit a poznat 2107 a Nivu 1,7 a na pocet km, ktore mali boli nonstop v servise.

3. je tragicky spracovana - na urovni roku 1980. Rusaci nie su pozadu 10 ale najmenej 30 rokov. Presadni z Fabky do Kaliny a rozdiel vidis, citis i hmatas. A je to tragicky rozdiel

4. pokles ceny je zavratny:
uz o rok je to prakticky nepredajne auto. Jedine, co este ako tak ide je Niva, lebo doposial nemala konkurenciu. Duster to zasadne zmeni. Niekto sice tvrdi, ze duster je len SUV - ale ved Niva je tiez len SUV - bezny polovonik sa do Dustera musi zamilovat na prvy pohlad

5. bezpecnost je otazna
pochybujem, ze by akakolvek Lada dostala viac ako 3 hviezdy, bezpecnostna vybava je jednoducho uboha

Viac k tomu niet co dodat. Realne sa akakolvek Lada oplati vted, ked ju budu ako novu predavat za 4 000 €. Takto je to UPLNE na nic auto
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

nabehal som asi 5000km po UA s ladou 110. Tak ti poviem, ze je to dobre a pohodlne auto s prijemnou spotrebou okolo 6 litrov mimo mesto. Na rozbitych cestach to ma komfortny podvozok, ale v dnesnej dobe zamrzi par detailov. Ja som mal ani nie 1 rocne auto s 25tis km a v interieri uz kadeco vrzgalo ako keby to auto malo 250tis km. Taktiez od prednej napravy sa ozvyvali rozne pazvuky, uroven bezpecnosti a vybavy bola ako za cias favorita a feldy - a to som mal rocnik 2008.

Kalina a Priora su podla mna v pohode auticka, ale s cenou rovnakou ako dacie by som skor zobral daciu. Ako jazdenka je podla mna Lada super, lebo to stoji zopar supov a velmi dobre posluzi. Inak ceny nahradnych dielov su nizke, ale opravy su castejsie ako u aut z EU produkcie. Zaverom by som ti skor novu ladu nedoporucil ale ojazdenej za par halierov sa urcite nemusis bat. Inak vyhni sa motorom 1,7i... mali elektroniku bosch a vysoku kazivost. Stare lady boli podstatne spolahlivejsie. :3035:
newholland
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 03.05.2009 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa newholland »

v piatok som sa stretol s jednym majitelom firmy ohladom nejakeho sponzorstva a ked som vosiel do firmy tak co nevidim, menežersky vozovy park sa zakladal na asi 8 vozidlach Lada Kalina.... ked som to videl tak ma nadeje o spoznorskych noch presli... no nedalo mi sa pana direktora spytat ze preco? tak mi to vysvetlil velmi jednoducho ze doteraz tam mal vo firme octavie s roku 1997 ktore mali cez 700 000km ...a vodici (obchodny zastupcovia alebo manazery... neviem ako to nazvat.. proste "agenti s teplou vodou" ) sa stazovali ze su to uz stare auta atd.. tak ze hladal nove a ked od neho stale pozadovali auta s vybavou a on chcel auta za najnizsiu cenu tak kupil tieto Lady kaliny.... ze ved aj tak ich za 4roky učtovne odpise a môze kupit dalsie..lebo jedna lada Kalina v plnej vybave Luxe ho vysla na 6 000 € a ma parkovacie senzory, klimu, vyhrievane sedacky, okna zrkadla v eletrike proste plna vybava.... za 6 000€ a dal ich preorbiť na LPG, teraz je len otazne ci tie auta vydrzia tie 4 roky pri rocnom najazde cca 60 000 km ..... a samozrejme ako som aj cakal tak spoznorsky dar pre môj projekt som nedostal :-)
Weini
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.03.2011 08:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Weini »

Ahojte, nemám Ladu, no čo viem tak motory 1,7i so vstrekovaním GM boli kazove, od roku 2000 so vstrekovaním Bosch klesla spotreba a kazivosť.
Inak v rusku sa stále predávajú staré žiguláky, teda nové ale so starou technologiou, možno len trošku vylepšené a stoja v prepočte okolo 2500 eur.
Cayman
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28.07.2010 21:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cayman »

K tým 1.7 motorom som sa už vyjadril na inom 4x4 fóre v tom zmysle, ako si to popísal.

viem o tom že sa tam stále vyrábajú klasické žiguláky, teoreticy otázka je ako to priniesť tu, prakticky nevidím dôvod prečo to vláčiť sem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Cayman napísal:teoreticy otázka je ako to priniesť tu
Kamióny, vlaky... Skôr by ťa malo zaujímať plnenie Euro5...
Cayman
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28.07.2010 21:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cayman »

Tým ako to priniesť sem som myslel ako to dostať cez colnicu s čo najmenšími úplatkami. a ako to legálne postaviť na papiere. Zrejme nijako, alebo za cenu nekonečných behačkách po úradoch, po(ú)platkoch....atď. skrátka prakticky je to blud.

O euro5 by možno ani nešlo, Niva má len euro3 a dováža sa sem vo veľkom. Ale aj euro norma by sa dala dorobiť, vymeniť motor, elektroniku a dať KAT z nivy....ale načo...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Cayman napísal:O euro5 by možno ani nešlo, Niva má len euro3 a dováža sa sem vo veľkom.
Nová?! Prečo preboha potom VW opustil staré dobré TDI s rotačným čerpadlom a investoval milióny do PD a neskôr do CR? :angry:
skyline124
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 23.03.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline124 »

mňa zaujalo to že ten nový žigulák je za 2500€ ak máte stránku tak dajte to sem, ja som to hladal po googli a nijak somsa nevedel dopátrať...to je ten origoš žigulák sedan 2105 ? Som rozmýšlal že doviesť to sem a tu to postaviť na staré papiere... prakticky nové nezničitelné auto na drevo, cement, tehly a stavebný materiál... inak medzi ľudí mám Mecedesi a poviem vám že aj mercedes zo 60tych rokov je lepší ako tie nové čapaté Lady.
Prípadne ak by ste sa niekto živili dovážaním ruských strojov mám na mysli Volgu novú čo by to asi vyšlo..
submariner
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.03.2009 12:04
Zdieľať na Facebook

PRIORA

Príspevok od používateľa submariner »

natrafil som na toto forum az teraz, ale kedze som majitelom Priory uz viac ako 3 roky a pouzivam ju defakto denno denne tak som sa rozhodol ze sem prispejem aby som objektivne zhodnotil svoje dojmy. Takze auto som kupil ako z nudze cnost kedze bral som to co bolo skladom tak mi prischla najvyssia vybava okrem ABS a KLIMATIZACIE a parkovacich senzorov. Mozem povedat ze pocas zarucnej doby som okrem bezneho servisu (olej,filtre, atp.) riesil spiatockovy spinac v prevodovke (vymenili mi ho na pockanie asi do 10 minut) dalej gulovy cap (rano som auto priniesol a popoludni bolo hotove) a asi po 50000 tsic jednu vstrekovaciu cievku (presne na tretom valci). Dnes ma Priora nabehanych 60000 tis. a mozem povedat ze na rozbite Bratislavske cesty lepsi podvook nenajdete, mozno ak OT :-) Spotreba je v pohode 6 litrov ak ma clovek citlivu nohu (jazdim asi pol na pol mesto 60 km /h a dialnica - cca 110 km/h). Co sa tyka neresti tak tie ma Priora dve. Jedna je aerodynamicky sum pri rychlosti 80 km/h a vyssej ktora sa vraj podla Lada fora da hravo odstranit no neriesil som to ale chystam sa a druha je ze spopod laku sa zacina zriedka objovovat hrdza (asi 4 flaky na celom povrchu co zrucny clovek opravi za jeden den). Ako velke pozitivum povazujem to ze nikdy sa mi nestalo ze by ma niekde nechala (nie ako sefov novy luxusny Peugeot ked mu vypisal na dilnici ze o minutu vypiname motor a parkujeme :-D) takze toto hodnotim na vybornu, jednoducho ak mate kluce a beznin idete. Je to jednoduche auto, takze sa tam nema co pokazit.Beriem to ako vozitko z bodu A do bodu B a motor 1,6 a 98 koni ma svoje caro. Davat tam slabsi ako do Fabie 1,2 HTP by bol omyl. Inak hodnotim toto auto pozitivne a co sa tyka spokojnosti a vyjadrim to v pomere, ze co som ocakaval a co som kupil hodnotim na 100 %. Jednoducho som pocital ze kupujem rusa a bol som zmiereny s tym ze co to nieco nebude v poriadku ,ale bol som prekvapeny ze toho bolo menej ako sm cakal. Z casu na cas jazdim aj po nespevnenej ceste a oproti susedovi co ma Octaviu mam vyhodu ze Priora je viac zdvihnuta a tak na rozdiel od neho som este vyhuk na ceste nenechal. Spominam si este na jedneho chlapika ktory ma oslovil ked som vystupoval z Priory pred firmou a spytal sa ze ako som spokojny a vlastne ma nenechal ani odpovedat, lebo hned to zabil ze on si kupil radsej Volvo ale pobavilo ma to, ze na zastavke nastupil na autobus. No ludia su vselijaky, vyjadril svoj nazor.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Dnes ma Priora nabehanych 60000 tis. a mozem povedat ze na rozbite Bratislavske cesty lepsi podvook nenajdete,
Po BA jazdím tak 2-3x do týždňa + ostatné SK mestá a celé SK. Cesty na SK poznáme, sú také aj také. Služobná Oktávka má 300 000km a je komplet pôvodná. Pred tým to boli Talianske autá, všetky boli na tom rovnako. Povedaž po 60 000km, že je to najlepší podvozok... To sa ukáže časom. Ak niečo najazdí ;-) Lada má svoju cenu. Je v tom zohľadnená kvalita a cena práce. Svojich zákazníkov si nájde a len oni môžu poznať svoje pohnútky ku kúpe.
mirozv2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.12.2011 20:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirozv2 »

Submariner Navštív aj http://forum.ladaklub.com
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci zase si riešite komplex a chcete niekoho zhovadiť aby ste mali krásny deň,takže stačilo

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných