Kia Ceed 1,6 gdi - cukanie pri preradovani

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek327327
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.08.2022 21:34
Zdieľať na Facebook

Kia Ceed 1,6 gdi - cukanie pri preradovani

Príspevok od používateľa marek327327 »

Ahojte

Mam dotaz aj ked neviem či bude zodpovedaný ale zaujima ma to.

Posledne dni som spozoroval že mi spojka trhá - v slova zmysle že chvilku je to ok a po “chvilu jazdenia” mi pri preradeni z. 3 na 4 auto cukne. Spojku som púšťal vždy normalným tempom a išlo všetko hladko. A teraz normalne tak cukne autom a chová sa princípom akoby znížilo výkon pri konci púšťania spojky a potom to cukne ale dost silno.

To iste z 5 stupna na 4tý. Na otáčkách kde vždy , mi auto nenormalnw cukne a spojku musim púšťať doslova cca 2-3 sekundy…
Predstavte si to cuknutie ako chovanie ked ked nemáte dostatočnú rychlost na zmenu z vyššieho na nižší stupeň a kvázi “brzdím” spojkou. Doslova takéto chovanie pri tom preradovani.


Kia Ceed 2014 1.6GDI a 61tisic. Auto mam od 51.
Spojková sada bola menená v apríli tohto roku😟
A ano. Viem ako jazdit aby som nezničil spojku. Mal som uz zopár aut😁

Dakujem za vase odpovede
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Cukanie pri preradovani

Príspevok od používateľa autolaik »

Mal som ceed ,dokonca aj ten isty rocnik no 1,6 naftu. Zaujal ma ten nizky najazd a potreba vymeny "spojkovej sady" . Aky bol dovod vymeny a vymena prebehla kde?
marek327327
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.08.2022 21:34
Zdieľať na Facebook

Re: Cukanie pri preradovani

Príspevok od používateľa marek327327 »

Ono to bolo tak. Ze mi zacal vibrovat spojkovy pedal pri pustani spojky. Na to som nebol zvyknuty bo prve tyzdne ked som auto dostal to nerobilo. A ani na mojom byvalom peugeote nič v pedáloch nevibrovalo.

Jeden den som siel
K mechanikovi a parkrat zatlacil spojkovy pedal a potom uz neslo. Auto sa ledva pohlo. On usudil ze je zla sada tak som ju dal vymenit. Ale ochorel takze som menil v servise co poznam - ferovy servis s ludskym pristupom .
Chalani v servise vyskusali a oni mi povedali ze je to spojka uplne v poriadku a zw vibracie su normalne. Ze ci mam aj tak zaujem o vymenu. Povedal som ze ano. Po vymene bolo chvilu dobre a po tyzdni zacalo od spojky vychadzat cvrlikavý zvuk ktorý sa stlmí keď zatlacim spojkovy pedal - na toto mi povedali že je to normalne a musi si to sadnut - k tomuto neviem čo ale spojka išla paradne tak som neriesil zvuk aj keď to je otravny zvuk - a ani ten zvuk sa neprejavuje stále.

A teraz mi začalo robiť to čo som popisal v prvom prispevku. Na normalnej rychlosti ako vždy mi pri preradeni auto mierne cukne. Nič take heozne ale človeku čo si potrpi na taketo veci a hlavne po 340€ výmene sady ma to už velmi hnevá.
marek327327
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.08.2022 21:34
Zdieľať na Facebook

Re: Cukanie pri preradovani

Príspevok od používateľa marek327327 »

Mozno je to normalne a uvidime. Čas ukaze.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Ceed 1,6 gdi - cukanie pri preradovani

Príspevok od používateľa dreeevo »

Brat má Ceed SW 2015 1.6 Gdi M6 99kw, aktuálne najazdené cez 182 000km, pôvodná spojková sada a žiadne šklbanie pri radení smerom hore ani dole sa nekoná, takže to vyzerá na nejaký problém. Ani pri ostrejšom jazdení (cez 4500 otáčok žiadne šklbanie)
maros000
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Ceed 1,6 gdi - cukanie pri preradovani

Príspevok od používateľa maros000 »

Spojka uz bola raz robena, takze mohlo dojst k ludskej chybe. Ak by som si mal tipnut dvovod tak to vyzera ze nieco sa pridiera. Teraz otazka je 'Co ?!'.

Moznosti je dost hlavny spojkovy valec, pomocny spojkovy valec, vytlacne lozisko, alebo lamela na tom tisic hrane mohli ju zabudnut namazat alebo ju mozno aj odmastnili.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Ceed 1,6 gdi - cukanie pri preradovani

Príspevok od používateľa Renova »

.....alebo presne naopak......drážky na predlohe namazali až príliš,a mazivo sa dostalo až na obloženie lamely :..:
marek327327
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.08.2022 21:34
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Ceed 1,6 gdi - cukanie pri preradovani

Príspevok od používateľa marek327327 »

maros000 napísal: 20.08.2022 20:57 Spojka uz bola raz robena, takze mohlo dojst k ludskej chybe. Ak by som si mal tipnut dvovod tak to vyzera ze nieco sa pridiera. Teraz otazka je 'Co ?!'.

Moznosti je dost hlavny spojkovy valec, pomocny spojkovy valec, vytlacne lozisko, alebo lamela na tom tisic hrane mohli ju zabudnut namazat alebo ju mozno aj odmastnili.

Tiež podozrievam spojkovy valec. Bo raz co som bol u mechanika a auto sa nepohlo, a zrazu po chvíle snazenia to islo a este k tomu lepsie bez vibrácii a vsetkeho mozneho - to bolo este za cias co tam bola stará spojka.


A potom co som toto povedal tomu servisu, mi povedali že sa mohol spojkovy valec zaseknut. Bo vtedy to moj mechanik mačkal tú spojku asi 50x lebo to skúšal. Tak ja už som mimo z toho😂.
marek327327
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.08.2022 21:34
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Ceed 1,6 gdi - cukanie pri preradovani

Príspevok od používateľa marek327327 »

Asi to nebudem riesit dokym to ide. Ked nie tak to pojdem asi reklamovat lebo vela tisic ta spojkova sada fakt teraz nema.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Ceed 1,6 gdi - cukanie pri preradovani

Príspevok od používateľa srtdemon »

Hm. Vedlajsi spojkovy valec 26 eur, hlavny 31.

Za 100 eur to mas aj s robotou…

Neviem co tam este spekulujes.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Ceed 1,6 gdi - cukanie pri preradovani

Príspevok od používateľa Renova »

.....teba by dokázal pochopiť len doktor Chocholoušek... :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných