KIA Rio - pukanie pri otočení volantu

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ANDREJ987654321
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 18.07.2019 08:18
Zdieľať na Facebook

KIA Rio - pukanie pri otočení volantu

Príspevok od používateľa ANDREJ987654321 »

Pozdravujem. Iba sa chcem spýtať, či má niekto z Vás skúsenosti ohladom pukania pri točení volantom. Mám Kiu Rio 1.25 cvvt rok výroby 2012.Keď stojím na mieste a točím volantom do ľava a do prava, tak od volantu to vydáva taký nepríjemný pukavý zvuk(mne to príde ako keby zyč riadenia alebo niečo podobné) Náprava je pevná-tuhá. Neviete čo by to mohlo byť prípadne čo by to mohlo stáť? 😜Ďakujem za odpoveď.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Pukanie pri otočení volantu.

Príspevok od používateľa achada »

Ložisko horneho ulozenia tlmica. Vymenit cim skor kym ti kvoli tomu nepraskne struna.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Pukanie pri otočení volantu.

Príspevok od používateľa zsvatos »

Vyssie je navod na opravu pokus/omyl.

Najprv si zavolaj manzelku alebo kamarata, nech ti toci volantom. Ty chyt prstami niektory zavit pruziny, na jednej aj druhej strane. A ked budes v niektorej z nich citit lupanie korespondujuce so zvukom ktory pocut pri toceni volantom, mas istotu, ze je to vo vrchnom ulozeni tlmicov.
Ak neucitis nic, hladaj zavadu inde. Napriklad v upevneni volantovej tyce k riadeniu...
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Rio - pukanie pri otočení volantu

Príspevok od používateľa wilz »

Možno som staromódny, ale naozaj mi nikdy nenapadlo, pri stojacom aute len tak bezdôvodne skúšať točiť volantom odľava do prava, keď už, tak minimálne pri veľmi pomalej jazde.
Aj keď teda je asi pravda, že takto sa možno prejaví niečo, čo by ešte dlhú dobu o sebe nedalo vedieť.
Inak to čo ti doporučil zsvatos, by ti mohlo pomôcť.
petokilian
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 16.05.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Rio - pukanie pri otočení volantu

Príspevok od používateľa petokilian »

Zdravim,tak som dnes to zkusil,Kia rio 2015 benzin,naśtartoval som a plny lavy aj pravy,zatial nić.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Rio - pukanie pri otočení volantu

Príspevok od používateľa autokomplet »

Horne ulozenie tlmica
Niekedy staci aj naslepo vystriekat niecim mazlavym ked chces usetrit cas a peniaze :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
ANDREJ987654321
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 18.07.2019 08:18
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Rio - pukanie pri otočení volantu

Príspevok od používateľa ANDREJ987654321 »

Ďakujem velmi pekne za odpovede. Navštívim mechanika(aj keď teraz keď sa bližia sviatky asi bez šance) a dám vedieť, ako som dopadol. Ale rád by som to vyriešil do konca roka.
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní