Kia Ceed 1.6 GDI - zvuk pri starte

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

demorez
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.07.2012 22:04
Zdieľať na Facebook

Kia Ceed 1.6 GDI - zvuk pri starte

Príspevok od používateľa demorez »

Minulu zimu som zacal pozorovat par sekund po starte taky divny zvuk tak 1-2 sekundy po stare, sprevdadzany preblikavanim kontrolky oleja. Zvuk nastal len ked bolo pod 5 stupnov a auto dlhsie stalo. V lete zvuk sa neozyval, na jesen som dal vymenit rozvody, ale po nastupe zimy sa zvuk ozval opat.
Co to moze byt? Auto ma najazdenych 160 tis km, rok vyroby 2013, je to Kia Ceed kombi.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nenapisal si vykon,ale to je v tomto pripade jedno,lebo kazdy motor 1,6 ma retazovy rozvod.U tochto motora su retaze spanovane s tlakom oleja.Bol merany tlak?Tie motory zvyknu vydavat zvuky retaza pri stidenom starte.Samozrejme to treba riesit,lebo moze dopadnut velmi zle.Nepisal si odkial pochadza ten zvuk?Od vackoviek,alebo od retaza?
ado1982
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.09.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado1982 »

Ahoj Avelmak ma pravdu rychlo ries aby to nedopadlo zle napr kukni tu https://www.autobazar.eu/kia-ceed-sport ... 73352.html
spd001
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.11.2007 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spd001 »

ado1982 ale to co si ti pridal je CVVT nie GDI cize starsia generacia motorov pred r.2012 ja osobne som zatial nepocul ze by sa niekomu roztrhli rozvody na 1.6GDI moj GDI ma 80tkm zatial ziadne zvuky no osobne menim olej po max 15tkm nie viac
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných