Kia ceed 1.6 crdi 203*** km

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kristian191
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.07.2019 15:10
Zdieľať na Facebook

Kia ceed 1.6 crdi 203*** km

Príspevok od používateľa Kristian191 »

Zdravim. Mam taky menší problém... Pred pár dňami som zaznamenal nejaký zvuk...
Opíšem situáciu... Išiel som si tak na aute po rovinke v 100km/h mal som zaradený 5 prevodový stupeň a pustil som plyn... Otáčky mi klesli pod 2000 keď som znova pridal otáčky sa zvyšovali a keď sa blížili ku 2000 otáčkam tak začal ten čudný zvuk...(ako keby sa dusil motor) lenže robí to aj keď idem dole kopcom... Zatiaľ som zaznamenal tento zvuk len v 5 prevodovom stupni... Tak tiež som zaznamenal menšiu zmenu zvuku turba na voľno otáčkach... Jasne ze turbo počujem na 15 metre ???? nejakú radu čo stým? Je to dobre ze to robí ten zvuk, poprípade čo sa asi stalo stým..
Turbo bolo raz menené nezvládlo dlhú trasu a zapeklo ho po vypnutí motora.....
Este tak dodatočne.... Keď sa zvýšia otáčky nad 2000 tak turbo šape ako má.
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Turbo je v pr*eli, treba založiť nové a nie nejaký lacný repas z netu. https://autodielygafa.sk/tecdoc/kia/cee ... 96/1840867
Kristian191
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.07.2019 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kristian191 »

Auto bolo väčšinou robene v kii... Nepočítam tie bežné opravy ako menené kolesá brzdy a také... To si robím doma... Pred týždňom a pol bolo v servise auto(robena spojka a spol...
Turbo bolo menené ešte v záruke... Cca 2 roky s5
Ale nechápem jednu vec... Ze ako turbo je v prde.. Keď auto ma ťah... Nejazdím ako drak že naštartujem a odpálim čiaru hneď... Nechám kus motor naj si beží ja si porobím zatiaľ svoje veci a tak po 2 minútach až vyrazím... A nedávam autu zabrať kým nieje zohriaty motor... Tak isto keď dostavím auto tak ho necham minútku, dve ísť aby sa schladilo turbo....turbo bolo komplet nové menené... Nedával som ho na repas
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

ale ako aj tak podla toho co opisuje, tak by to znova mohlo byt turbo, tazko jednoducho takto z hlavy povedat
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní