Kia Ceed 1.4 benzin - rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

jozzo71 napísal:Ma uz variabilne obe vačky, vyfukovu aj saciu. Mam podobny motor rady Kappa v Riu 1,25 a ide naozaj dobre. A pokial viem, rozvody na Ceed II od r. 2012 nemaju problem s napinakmi a retazami, tam uz je to vychytane. Problem mali Ceedy 1.gen. či 1,4 alebo 1,6 podobne aj ine koncernove modely hyu,kia. Po 2012 vyskyt problemov ojedinely. Nasatie keramickej vlozky do motora je problem vadnej serie katov. Nikto ti nepovie, ktore rocniky to mali, po r.2016 by to uz malo byt ok. Riesilo sa to vymenou motora v zaruke. Proste umrel, stratil vykon a amen cma. Čiže ked je po zaruke a stane sa to, tak podobne amen cma - druhy motor. I ked furt nechapem, ako moze motor nasat obsah katalyzatora vyfukovych plynov, ked to fuka smerom von do obzdušia. Raz to tu uz niekto napisal, ked splachnem zachod všetko odíde preč a nevidim dôvod aby sa to späť vracalo...
double dohc som este nevidel/nepocul nikdy.a ano motor si ulomky katalyzatoru vie nasat spat
jozzo71
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 27.12.2009 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozzo71 »

dual vvti som myslel samozrejme...samozrejme dual dohc to nee, hlavne že sa chápeme že jo..
martinsm
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07.08.2017 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinsm »

bajo777 napísal:to je trendom davat to blizko, kvoli rychlosti ohrevu, zase vypadany a nasaty kat neni len u korejcov...aj 3valcovy zazrak z mladej bolky s tym trpel presne rovnako :4012:
ozivim stary prispevok, tie motory nemaju egr ventil, egr funkcia je zabezpecena cez pootovrene ventily (proces presne neviem), tzn mozu sa natahat spat spaliny priamo z katu. Kat je blizko a ulomky keramiky sa lahko dostanu az k valcom. Samozrejme kat bol nekvalitny.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní